Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nuomonė dėl likimo Seimo valdančiojoje koalicijoje keičiasi kaip oras pavasarį – vieną savaitę frakcija žada trauktis, kitą – jau likti. Seimo opozicija tokius viražus laiko rinkiminiais žaidimais, o politologai – politiniu cirku.

Rita Tamašunienė. Ramūnas Karbauskis. Remigijus Žemaitaitis (tv3.lt fotomontažas)

Rita Tamašunienė. Ramūnas Karbauskis. Remigijus Žemaitaitis (tv3.lt fotomontažas)

Gegužės pradžioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad, partijai pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, valstiečių frakcija paliks Seimo valdančiąją daugumą. Tokiam pirmininko sprendimui frakcijos nariai pritarė beveik vieningai.

Valstiečiai persigalvojo

Tačiau antradienio vakarą valstiečių frakcija Seime sukurpė naują scenarijų ir vieningai nusprendė likti Seimo daugumoje, o galutinį sprendimą partijos taryba priims penktadienį.

„Mes šnekėjomės, sprendimus dėl Vyriausybės, valdančiosios daugumos priims partijos taryba, ji vyks pirmadienį, bet šiandien pasisakoma buvo daug. Visi pasisakė, kad mes turime prisiimti atsakomybę, kadangi matome, kad niekas kitas jos nesiruošia prisiimti. <...> Partijos taryba priims sprendimą“, – po frakcijos posėdžio antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>R. Karbauskis</a></a></a></a></a></a></a> (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

R. Karbauskis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Be to, R. Karbauskis patikino, kad valstiečiai ne tik nenori palikti, o ir ketina stiprinti valdančiąją daugumą – po rinkimų galimai bus pasirašoma koalicijos sutartis su partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Trečiadieni Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patikino, kad šioms politinėms jėgoms ministrų portfeliai bus siūlomi mainais į koalicijos sutartį.

Anot R. Karbauskio, galutinis sprendimas dėl likimo valdžioje bus priimtas tik išrinkus naująjį prezidentą.

Sprendimai kalba patys už save

Opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad valstiečių sprendimai kalba patys už save, o retorika, kuomet vieną savaitę deklaruojami vieni sprendimai, o kitą – kiti, tėra rinkiminės kovos taktika.

„Nuo pat pradžių opozicija sakė, kad čia yra rinkiminės kovos elementai, tie bauginimai, gąsdinimai pasitraukti, kad valdžia pereis nežinia kam. Tai aš manau, kad tas ir pasitvirtino. O tai, kad vieną savaitę „žodžio žmonės“ sako, kad mes įsipareigojome trauktis pralaimėjimo atveju, o kelios dienos po rinkimų priimamas visiškai priešingas sprendimas – tiesiog ir parodo, juk kalba už save tokie sprendimai“, – tv3.lt sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen (nuotr. Fotodiena.lt)

Viktorija Čmilytė-Nielsen (nuotr. Fotodiena.lt)

Svarstydama, kokio LVŽS tarybos sprendimo galime sulaukti penktadienį, V. Čmilytė-Nielsen pastebėjo, kad galutinis žodis partijos reikalais vis tiek priklauso R. Karbauskiui.

REKLAMA

„Paprastai pareiškimus daro R. Karbauskis – vis tiktai realus, faktinis lyderis. Ir jis davė pažadą trauktis į opoziciją, jei nesėkmingai susiklostys rinkimai. Tikrai nežinau visų vidinės LVŽS struktūros subtilybių, bet numanau, kad tarybos sprendimas neprieštaraus dabartinei pozicijai. Darau tokią prielaidą“, – teigė opozicijos lyderė.

Liberalė nesureikšmina R. Karbauskio ketinimo pasirašyti koalicinę sutartį su „tvarkiečiais“ ir LLRA-KŠS, mat šios partijos ir taip iki šiol palaikė valdančiuosius svarbiausiais klausimais.

„Čia galbūt tiktai į viešąją erdvę naujiena išmetama, norint nukreipti dėmesį nuo šito žodžio nesilaikymo“, – svarstė V. Čmilytė-Nielsen.

Politinis cirkas

Vertindamas akimirksniu pakeistą valstiečių sprendimą dėl ateities tarp valdančiųjų, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Algis Krupavičius pabrėžė, jog LVŽS darosi vis labiau neprognozuojama jėga, o tai į šalies politinį gyvenimą gali įnešti daug sumaišties.

„Politikoje būti neprognozuojamu yra vienas blogiausių bruožų, nes negalima pasitikėti, nežinoma, kas gali nutikti ir t. t. Galų gale neaišku, nei ko jie nori, nei ką daro. Galima paprastai pavadinti tokį reiškinį politiniu cirku, bet, matyt, geresnis terminas yra politikos mažvaikiai arba nesubrendėliai. Jie tą demonstruoja itin nuosekliai“, – tv3.lt kalbėjo A. Krupavičius.

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Algis Krupavičius (VDU nuotr.)

Profesoriaus manymu, nelogiškus sprendimus dėl savo ateities valstiečiams diktuoja noras mobilizuoti ne abejojančius, o lojalius partijos rinkėjus.

REKLAMA

„Argumentas, kad, jeigu neišeiname į antrą turą, traukiamės, buvo skirtas būtent mobilizuoti rinkėjus antram rinkimų ratui. Tiek Karbauskis, tiek Skvernelis turėjo labai stiprią iliuziją, kad jie buvo beveik antrajame rinkimų ture, nes tokius pareiškimus darė nelaukdami pirmųjų rezultatų. Tai akivaizdu, kad jie gyvena iliuzijų pasaulyje“, – pastebėjo A. Krupavičius.

Vis tik mėtymasis nuo vieno kraštutinumo prie kito kelia politinę sumaištį, o šalies politikos nestabilumo didinimas gali tapti parlamento ar Vyriausybės krize bei iššaukti pirmalaikius rinkimus.

„Scenarijus, su kuriuo einama, nuolat kartojasi – yra gąsdinama, rinkėjai šantažuojami, o po to pamatoma, kad yra ne taip, kaip planuota, kad yra klaida, tada bandoma iškelti visokiausių sąlygų. Tai dabar kita sąlyga, dėl kurios lieka valdžioje – Europos Parlamento rinkimai“, – sakė A. Krupavičius.

Antradienį portalo tv3.lt kalbinti valstiečiai parlamentarai bei ministrai vieningai siūlė laukti Europos Parlamento rinkimų, po kurių ir turėtų paaiškėti, kaip LVŽS spręs savo ateitį valdančiojoje koalicijoje. Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną.

 

donis
2019-05-15 14:23:12
zinoma kad santazuoja visaip bando paveikti rinkejus gasdindami visokiais baubais jei nebalsuosime uz valstiecius o kai mato kad neveikia vel persigalvoja zodziu perkandom jau tuos karbauskio monus uzteks jam vienvaldziauti ir leisti siauteti verygai sirinskienei ir kitiems globotiniams
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Pilietei 2019-05-16 12:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar išbučiuotą šuniuką pamiršot. Taip ir stovi akysetas seilėjimasis.   ATSAKYTI
Jonas 2019-05-15 16:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Komentarui ''Pilietė '' - tai ką , renkame prezidentę ar baliaus karalienę ? Tikriausia jūsų tikslas - pataikavimas ir vergavimas rusams . Gal geriau važiuokit pas rusus , mes norime gyventi laisvoje Lietuvoje ! Valstiečiams reikia laikytis pažado '' Jei Skvernelis nepateks į pirmą turą , trauksimės ''. Karbauskis - Lietuvos melagis , gaila ...   ATSAKYTI
Pilietė 2019-05-15 15:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kaip bebuvę, bet prie šalies vairo pagaliau turi stoti prezidentas turintis šeimą, nes tarptautiniuose santykiuose juk dažnai jie atstovauja ir dalyvauja su savo antrosiomis pusėmis. Ingrida gal ir nieko, bet labai priklausoma nuo konservatorių ir varys tą pačią politiką, visur aplink matys tik priešus ir vėl ves kiršinančią politiką su Rusija ir Baltarusija. Tas kišimąsis į šių šalių reikalus, neduoda nieko gero Lietuvai .    ATSAKYTI
Šiaip... 2019-05-15 15:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia gėda.......   ATSAKYTI
Mažeikietis 2019-05-15 15:23:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mažeikia dar labiau balsuos prieš valstiečius renkant europarlamentą. Mums irgi nereikia juokdarių ir melagių.   ATSAKYTI
babūnė 2019-05-15 15:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
taip taip reikia tęsti tą pačią politiką, bet kam tos išlaidos balsavimui , jei galima ir parinkti politikieriams vieniems  
Marijampolė 2019-05-15 15:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Karbauskis- Lietuvos blogis ir juokdarys. Dvasios ubagas ir melagis. MELAGIS ir apgavikas.... Kažkada esu už juos balsavęs, kai rinko seimą. dabar niekada, nes juo netikiu ir nepasitikiu . Ir ta jo chebryte- šikninskiene, veryga, kepeniu, švarkeliu....   ATSAKYTI
Jo 2019-05-15 14:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ko norėti iš kaimiečių    ATSAKYTI
tikra tiesa 2019-05-15 17:03:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...nereikia taip galvot, musu zmones protingi ir sviesus...tik ilgai buvo rusu okupacijoje, tai kai kada prarada nuovoka ir savo nuomones neturi.  
donis 2019-05-15 14:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
zinoma kad santazuoja visaip bando paveikti rinkejus gasdindami visokiais baubais jei nebalsuosime uz valstiecius o kai mato kad neveikia vel persigalvoja zodziu perkandom jau tuos karbauskio monus uzteks jam vienvaldziauti ir leisti siauteti verygai sirinskienei ir kitiems globotiniams   ATSAKYTI
Marius 2019-05-15 14:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O ka rinksi? Paveldetoja?:)) lo xe tu   
Marke 2019-05-15 14:32:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu lopeta esi. Paveldetoja zadi issirinkt? Televizoriaus auka tu  
Ahaaa 2019-05-15 13:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Niekas nieko nešantažuoja, nes man jie visi poxui. Visi visi politikai gali išskrist į Mėnulį, gaila butų tik to, kad blogus įstatymus paliko.   ATSAKYTI
jooo 2019-05-15 13:12:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Labiausiai rinkejus šantažuoja politologai.. iš adatos priskaldo vežimą.............   ATSAKYTI
Tai 2019-05-15 15:06:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia akivaizdus melas ir santazas, dar runkeliam nedaeina?  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
poliklinika (nuotr. TV3)
Priešpaskutinę spalio dieną tyliai pakeitus motinystės išmokų tvarką, kai kurios mamos, kurioms gresia negauti motinystės išmokų, pasijuto persekiojamos. Naujienų ...
Gedimino kalne vykdomi stabilizavimo žiemai ir 2018 m. pavasariui darbai (nuotr. nacionalinio muziejaus)
Prieš daugiau nei 150 metų bajorai, dvasininkai ir jaunimas stojo prieš šimtatūkstantinę Rusijos imperijos kariuomenę. Ir nors daugelio jų svajonės dužo atsidūrus tremtyje ar ...
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
Puola vilkai (nuotr. stop kadras)
Siaubas Kėdainių rajone. Į mokyklinį autobusą Krakių apylinkėse ankstyvą rytą skubančius vaikus išgąsdino šalimais lakstantys vilkai. Vilkų gaują ir dieną gretimame kaime matė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų