Penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Vilniuje minint Tarptautinę teatro dieną bus įteikti "Auksiniai scenos kryžiai".

"Auksinius scenos kryžius" kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Laureatus renka 12 ekspertų komisija.

Apdovanojimai bus įteikti 16 kategorijų, taip pat bus įteikta Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus.

Šiemet režisierių kategorijoje apdovanojimui nominuoti Oskaras Koršunovas - už spektaklį "Hamletas" (OKT/ Vilniaus miesto teatras), Inesa Paliulytė - už spektaklį "Liūdnas Dievas" (Kauno valstybinis dramos teatras) ir Gintaras Varnas - už spektaklius "Tankredžio ir Klorindos dvikova", "Nedėkingųjų šokis" (Viešoji įstaiga "Banchetto musicale") bei "Dekalogas" (teatras "Utopija").

Geriausia dramos aktore gali tapti Inga Maškarina - už Kabareto artistės vaidmenį spektaklyje "Kabaretas Buchenvaldas" (Lietuvos rusų dramos teatras), Rasa Samuolytė - už Ofelijos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras) ir Monika Šaltytė - už Roksanos vaidmenį spektaklyje "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras).

Dramos aktoriaus kategorijoje nominuoti Darius Meškauskas - už Hamleto vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras), Vytautas Paukštė - už vaidmenį spektaklyje "Mano Hamletas" (Klaipėdos dramos teatras) bei Sigitas Šidlauskas - už Letės vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras).

REKLAMA

Labiausiai nusipelniusiu choreografu gali tapti Vytis Jankauskas - už spektaklį "Budėjimai" (Vyčio Jankausko šokio trupė), Lora Juodkaitė - už spektaklį "Sibilė" ("Menų spaustuvė") ir Jurijus Smoriginas - už spektakli "Kruvinos vestuvės" (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje dėl nugalėtojo vardo varžosi Kotryna Daujotaitė - už spektaklius "Kabaretas Buchenvaldas" (Lietuvos rusų dramos teatras), "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras), "Liūdnas Dievas" (Kauno valstybinis dramos teatras), Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė - už spektaklį "Visada tavo. Ana Frank" (Juozo Miltinio dramos teatras) bei Renata Valčik - už spektaklį "Raiši žirgai nešuoliuoja" (Valstybinis jaunimo teatras).

Į "kryžių" pretenduoja šie dramos muzikinio spektaklio kompozitoriai: Vidmantas Bartulis - už muziką spektakliui "Jūratė ir Kastytis" (Kauno valstybinis lėlių teatras); Antanas Jasenka - už muziką spektakliui "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras); Algirdas Martinaitis - už muziką spektakliams "Sirano de Beržerakas" (Šiaulių dramos teatras) ir "Life Life" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje nominuoti Nelė Savičenko - už Gertrūdos vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras), Ineta Stasiulytė - už Lizos vaidmenį spektaklyje "Viskas gerai" (Vilniaus mažasis teatras) ir Aurelija Tamulytė - už Fani vaidmenį spektaklyje "Bjaurusis" (Kauno valstybinis dramos teatras).

Dėl "kryžiaus" antraplanio vaidmens atlikėjo kategorijoje rungiasi Dainius Gavenonis - už Klaudijaus ir Šmėklos vaidmenis spektaklyje "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras), Vaidotas Martinaitis - už Polonijaus vaidmenį spektaklyje "Hamletas" (OKT / Vilniaus miesto teatras), Arūnas Malikėnas - už Dulkamaros vaidmenį spektaklyje "Meilės eliksyras" ir Varlaamo bei Ščelkalovo vaidmenis spektaklyje "Borisas Godunovas" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Operos kategorijoje nominuoti Liora Grodnikaitė - už Šarlotės vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras), Edgaras Montvidas - už Verterio vaidmenį spektaklyje "Verteris" (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras), Vladimiras Prudnikovas - už Boriso Godunovo vaidmenį spektaklyje "Borisas Godunovas" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

REKLAMA

Operetės kategorijoje varžysis Valerija Balsytė - už grafienės Gabrielės Cedlau vaidmenį spektaklyje "Vienos kraujas" (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), Mindaugas Rojus - už kunigaikščio Ibsheimo Gindelbacho vaidmenį spektaklyje "Vienos kraujas" (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), Raminta Vaicekauskaitė - už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje "Linksmoji našlė" ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje "Monmartro žibuoklė" (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Baleto ar šokio kategorijoje nominuoti Nerijus Juška - už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje "Ugnies paukštė" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Beata Molytė-Kulikauskienė - už Jaunosios vaidmenį spektaklyje "Kruvinos vestuvės" (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir Andrius Žužžalkinas - už Nižinskio vaidmenį spektaklyje "Diagilevas. Fantazijos" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Lėlių teatro ir teatro vaikams kategorijose nominuoti Sigita Mikalauskaitė - už Veneros vaidmenį spektaklyje "Nedėkingųjų šokis" (Viešoji įstaiga "Banchetto musicale"), Julija Skuratova - už spektaklių "Tankredžio ir Klorindos dvikova" ir "Nedėkingųjų šokis" lėles (Viešoji įstaiga "Banchetto musicale"), spektaklio "Jūratė ir Kastytis" kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras), Antanas Gluskinas - už spektaklį "Bela, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras), Jonas Šarkus - už vaidmenis spektaklyje "DiViDukas" (Teatro laboratorija "Atviras ratas") ir spektaklio "Interviu su šlykštukais" kūrybinė grupė ("Vilniaus keistuolių teatras").

Nacionalinė dramaturgijos kategorijoje gauti apdovanojimą gali Daiva Čepauskaitė - už spektaklį "Jūratė ir Kastytis" (Kauno valstybinis lėlių teatras), spektaklio "Dekalogas" kūrybinė grupė (Teatras "Utopija") ir spektaklio "Pabėgimas į Akropolį" kūrybinė grupė (Teatro laboratorija "Atviras ratas").


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų