Balandžio 26 d. Šiauliuose startuoja jau penktas tarptautinis medijų meno festivalis ENTER_5.

Tai skaitmeninių technologijų ir meno, virtualių subkultūrų ir informacinės visuomenės tyrimų laboratorija, kurioje, menininkų projektais, seminarais, elektroninės muzikos garsais ir skaitmeniniais vaizdais siekiama aprėpti ir perteikti svarbiausiais šiuolaikinio meno ir kultūros tendencijas.

Šių metų festivalio teorinė konferencija skirta šiandien itin aktualiai interaktyvumo temai. Interaktyvumas visų pirma, reiškia aktyvų žiūrovo santykį su meno kūriniu. Tačiau interaktyvumas skverbiasi ne tik į meną. Kuomet naudojamės bankomato kortelėmis, taip pat interaktyviai bendradarbiaujame su banku, automatiškai atsidarančios ofisų durys irgi veikia interaktyviai. Interaktyvumas vis labiau skverbiasi į žmogaus aplinką, todėl menininkai siekia šiuos procesus meniškai bei kritiškai perteikti savo novatoriškoje kūryboje.

Festivalio metu bus pristatyti įdomiausių šalies interaktyvaus meno atstovų kūriniai. Taip pat bus surengta interaktyvaus kino premjera. Svečių programoje bus galima susipažinti su „Next festival“ ir „Pravda“ festivalių laimėtojais, taip pat su įdomiausiomis tarptautinio eksperimentinės fotografijos projekto „Erozija“ kūriniais. Kiekvienais metais, festivalio metu rengiamos konkursinės jaunųjų medijos menininkų peržiūros, šiais metais jaunieji kūrėjai taip pat yra kviečiami dalintis savo kūrybiniais laimėjimais skaitmeninių menų srityje. Jų kūrinius aptars ir įvertins autoritetinga komisija.

REKLAMA

Muzikinę dalį šiais metais rengia vienas subtiliausių elektroninės muzikos žinovų šalyje – Tautvydas Bajarkevičius. Pagrindiniame elektroninės muzikos vakare, Šiaulių dailės galerijoje, festivalio lankytojai turės retą galimybę išgirsti ir pamatyti įdomiausius šios srities menininkus iš užsienio ir Lietuvos. „Palydovinėje“ šio koncerto programoje savo kūrinius pristatys ir mūsų miesto elektroninės subkultūros atstovai. Šių metų festivalio naujovė – edukacinės medijos meno programos vaikams. Pripažinti kino, video meno, animacijos novatoriai padės vaikams perprasti svarbiausias ekraninio meno tiesas, žaidybine forma perteiks avangardines idėjas ir tikimės, sužadins aktyvų ir kūrybišką požiūrį į judančio vaizdo galimybes.

ENTER_5 festivalio programoje vyks jau tradicinis respublikinis jaunimo filmų festivalis „Debiutas“. Tikėtina, kad toks bendradarbiavimas bus naudingas tiek festivalio auditorijai tiek jo dalyviams. Šeštadienį, balandžio 28 d. festivalį vainikuos itin įdomus Auksės Petrulienės realiame laike kuriamos animacijos projektas. ENTER_5 laukia miestiečių, svečių ir atvirumo netikėtoms tradicinio meno ir skaitmeninių technologijų sąveikoms.

Info: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus 245, Šiauliai LT – 76343, [email protected], tel. 841 521161


Rašyti komentarą...
a
as irgi zinovas!
2007-04-20 22:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
"vienas subtiliausių elektroninės muzikos žinovų šalyje".:)))) cia kiekvienas durnius gali apie save taip pareiksti. nesamone.
Atsakyti
0

2
2 as irgi zinovas!
2007-04-21 08:58:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš tamstos reakcijos akivaizdu, kad ne kiekvienas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų