Grojančios gatvės idėjos autorius Andrius Mamontovas susitiko su šventę organizavusiais VšĮ "Vilnius – Europos kultūros sostinės" atstovais ir nusprendė kitąmet, pirmąjį gegužės šeštadienį, gegužės 3 d, tęsti gatvės muzikos dienos tradiciją.
"Kitais metais, pirmąjį gegužės šeštadienį gatvės muzikos diena skambės jau kaip subrandinta, tradicinė šventė", – kalbėjo A. Mamontovas.
Praėjusį savaitgalį, gegužės 5 dieną Vilniuje, leidimų groti gatvėse kopijų paprašė 295 kolektyvai, gatvės muzikos dienoje muzikavo apie 600 muzikantų, dirbo 120 savanorių.Vilniaus miesto savivaldybė, viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamentas nesulaukė nei vieno nusiskundimo.
Prie Vilniaus gatvės šventės prisijungė Kaunas, Šiauliai, Lazdijai, Šilalė, Alytus ir Klaipėda. Kauno miesto centre grojo apie 15 muzikantų, į Šilalę susirinko apie 40 muzikantų iš Šilutės, Tauragės. Šiauliai visą dieną buvo šurmuliuojančiu miestu, 50 muzikantų dovanojo miestui muziką. Lazdijai Vilniui atsiuntė padėkos laišką, 30 - ties gatvės muzikos dienoje dalyvavusių muzikantų linkėjimus. Alytiškiai gatvės muzikantams teikė įvairias nominacijas. Visi gatvės muzikos dienoje dalyvavę miestai pažadėjo prisijungti ir kitais metais.
Artimiausiu metu internetinėje svetainėje www.gatvesmuzika.lt visi šventės dalyviai galės talpinti gatvės muzikos dienos įspūdžius atspindinčias nuotraukas. Šioje svetainėje ir toliau vyks muzikinių idėjų generavimo ir pasidalinimo procesas.
Vienintelis šventės incidentas - dingusios gatvės muzikos dienos organizatorių "Vilnius – Europos kultūros sostinės 2009" vėliavos. Iš 100 gatvės muzikos dienos vietas Vilniuje žyminčių vėliavų su užrašu "Kultūra gyvai" liko tik 75.