VšĮ „Auroros pasakos“ gruožio mėnesį Vilniaus, Kauno ir Šiaulių žiūrovams pristato premjerą - muzikinę pasaką visai šeimai „Riešutėliai Pelenei“.

Beveik 40 atllikėjų, beveik 100 pasakiškų kostiumų ir garsūs Lietuvos atlikėjai - Vilniaus, Kauno ir Šiaulių žiūrovai išvys lietuvių autorių muzikinę pasaką  "Riešutėliai Pelenei", gerai žinomos Pelenės pasakos motyvais.

Spektaklis yra įtrauktas į Vilniaus ir Kauno savivaldybių vykdomą dvimiesčio Kalėdų programą.

„Subūrėme lietuvių autorius iš naujo prisiminti garsiąją pelenės istoriją ir pakvietėme pažvelgti į ją naujai. Tai pasaka, kuria tikėjo visos pasaulio mamos ir tiki visos mažos mergaitės. Šįkart su visu būriu Lietuvos scenos žvaigždžių parodysime modernią versiją, kuri ir vaikams, ir suaugusiesiems paliks laimingos pabaigos viltį. Manome, kad Kalėdų laikotarpiu, kuomet norisi gėrio, vilties ir šviesos pergalės, taigi šis mūsų spektaklis taps iš tiesų šventiniu įvykiu Lietuvos šeimoms“, - sakė šio projekto vadovė, VšĮ „Auroros pasakos“ direktorė Aurelija Petukauskaitė.

Pelenės vaidmuo spektaklyje patikėtas jaunai, penkiolikmetei dainininkei iš Kauno Linai Jurevičiūtei Joy. Princu taps jaunimo numylėtinis Leonardas Pobedonoscevas, Karaliaus vaidmenį atliks operos solistas Rafailas Karpis, Karalienės -  garsi aktorė Larisa Kalpokaitė. Pamotės vaidmens ėmėsi aktorė Viktorija Kuodytė, Pamotės dukters - Dalia Morozovaitė. Princo draugais bus Giedrius Arbačiauskas ir Dalius Skamarakas. Šokių mokytoją vaidins Arūnas Sakalauskas. Juokdariu spektaklyje sutiko tapti Dominykas Vaitiekūnas.

Projekto rengėjai subūrė profesionalią kūrėjų komandą. Pasakos apie Pelenę motyvais siužetą sukūrė spektaklio režisieriai Giedrius Arbačiauskas ir Antanas Gluskinas.“Auksiniu scenos kryžiumi” už geriausią 2008 metų spektaklį vaikams apdovanotas Antanas Gluskinas tapo ir šios pasakos režisieriumi, jam talkina aktorius Giedrius Arbačiauskas. Muzikos autorius yra Marius Matulevičius, o eiliuoto teksto autorė - Viktorija Matulevičienė. Scenografiją pasakai kuria Andželika Šulcaitė, kostiumus - 2006 metais apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią kostiumus ir scenografiją apdovanota Vilma Galeckaitė- Dabkienė. Choreografiją muzikinei pasakai kuria latvis Agris Danilevič.

REKLAMA

Miestelėnai, dvariškiai, medžiotojai, balandžiai, svita bus modernaus šokio grupė „Gelmė“ (vadovė Agnė Rickevičienė) ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“ (vadovė Danguolė Aukselienė).

Spektaklis „Riešutėliai pelenei“ bus rodomas gruodžio 12 d. Vilniuje, „Utenos“ pramogų arenoje, gruodžio 19 d. Kauno sporto halėjė, gruodžio 20 d. Šiauliuose, „Šiaulių arenoje“.

Siužetas trumpai

Veiksmas prasideda kaip klajojančio teatro aktorių prisistatymas - pamažu aktoriai virsta herojais, pasakojančiais nuostabią meilės istoriją. Herojai mums leidžia suprasti, kad nėra tik gerų arba tik blogų žmonių - kartais blogieji, siekdami tikrai kilnių, jų manymų, tikslų, persistengia...

Spektaklyje daug juokingų scenų, šmaikščių tekstų, aktualių šiuolaikiniam žiūrovui, atpažįstami tam tikri žmonių tipažai.

Muzikinės pasakos Pamotė pati kažkada pretendavo tapti  Karaliene, deja, Karalius pasirinko kitą. Todėl visos Pamotės  pastangos skirtos tam, kad jos dukra ištekėtų už princo.

Pamotės dukra ne tokia jau bloga mergina, tačiau įtraukta į mamos rezgamas intrigas.

Princas ir jo draugai - tarsi šiuolaikinė muzikinė vaikinų grupė. Pamačiusios juos, spiegia ir alpsta merginos...

Yra pasakoje ir šiek tiek groteskiškas Šokių Mokytojas-manieringas ir kaprizingas princo ir jo draugų „kankintojas“.

Karalius ir Karalienė - pareigingi tėvai, kurie gal jau primiršo, kad ir patys buvo jauni, ir todėl pareigą valstybei vertina labiau nei asmeninę sūnaus laimę.


Rašyti komentarą...
p
poka
2009-11-17 19:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikiuosi, kad ir per TV parodys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų