Paryžiuje pirmą kartą vyksiančioje jungtinėje Baltijos šalių menininkų parodoje savo darbus pristatys ir 5 lietuvių kūrėjai.
Penktadienį galerijoje „Cite internationale des arts“ atidaromoje parodoje bus eksponuojami Gintaro Makarevičiaus, Arūno Gudaičio, Lauros Garbštienės bei jaunesniosios kartos menininkų – Roberto Narkaus ir Liudviko Buklio – kūriniai.
Lietuvių ekspozicijos, pavadintos„Pažįstamas svetimas“, lankytojai galės išvysti spalvotas ir nespalvotas fotografijas, video, objektus, tapybą ant popieriaus.
A. Gudaičio darbas „Balta serija“ – tai sąmojingi, šalto humoro kupini darbai su politikos, kasdienybės ir istorijos motyvais, o L. Buklio kūrinyje „Ten“ atsispindės komponuojami absurdiški objektai.
L. Garbštienė „Trise“ kalba apie galimybę susikalbėti ir suprasti svetimą kultūrą, ieškant jungiančių ir skiriančių saitų, R. Narkus autoportretų serijoje „Parkritęs“ stengiasi įtraukti žiūrovą-liudininką į žaidimą, kuriame jis priverstas kurti scenarijus, rasti savo vaidmenis ir sprendimus, o G. Makarevičiaus piešiniai „Tapyba ant popieriaus“ atskleis, kur susikerta asmuo ir socialinė erdvė.
Anot parodą sudariusios Lietuvos instituto projektų vadovės Birutės Pankūnaitės, buvo ieškoma tokių menininkų darbų, kuriuose atsispindėtų ne dramatiška Lietuvos praeitis, bet atvirkščiai – Lietuva būtų parodoma kaip drąsi, stereotipus laužanti šalis.
„Kitų šalių gyventojams esame įdomūs ne tik savo istorija, bet ir šiuolaikišku požiūriu į meną, sugebėjimu jame perteikti galbūt šiek tiek ironišką, bet kartu ir komišką požiūrį į praeities istorinius ženklus,“ – teigia B. Pankūnaitė.
Lietuvių ekspoziciją parodoje rengia Lietuvos institutas, padedant Lietuvos ambasadai Prancūzijoje ir Kultūros ministerijai.
Paryžiaus galerijoje „Cité internationale des arts“ lietuvių darbai bus pristatomi jau ne pirmą kartą. 1999 m. joje buvo surengta lietuvių grafikos paroda.