Šiandien kino centre „Skalvija“ įvyko pirmasis Kino Buso seansas. Kino Busas - tai naujas edukacinis kino projektas vaikams ir jaunimui, kurio metu 2007 gegužės 23- birželio 29 d. Kino Buso autobusiukas su švediškais ir lietuviškais filmais vaikams ir jaunimui aplankys net 27 Lietuvos miestus.

Kino Buso organizatoriai, „Kultūrinių projektų centras“ CUMA projects keliaus iš miesto į miesta, aplankys mokyklas, kultūros centrus bei vaikų namus, nemokamai rodydami švediškus filmus vaikams ir jaunimui bei pasakodami apie kino istoriją ir gamybą.

Kino Busas rodys švediškus filmus vaikams ir jaunimui, atrinktus su BUFF, Tarptautinio kino festivalio jauniesiems žiūrovams Malmėje, pagalba. Programoje vaikai ir jaunimas matys naujausius švediškus filmus vaikams ir jaunimui, bei klausysis Lietuvos kino ekspertų pasakojimų apie kino pasaulį. Itin svarbus šio projekto edukacinis aspektas bus užtikrintas bendradarbiaujant su kino ekspertais Švedijoje bei Lietuvoje.

Projektas Kino Busas yra pagrįstas švedišku bendradarbiavimo tinklo modeliu, perimtu iš šiuolaikinio šokio jaunai auditorijai pasaulio. Kultūrinių projektų centras pritaikė šį modelį Lietuvai. Pagrindinė projekto idėja yra nekomerciniais tikslais padaryti kiną prieinamu jaunimui visoje Lietuvoje. Tai bus daroma sukuriant visiškai naują bendradarbiavimo tinklą - užmezgant ryšius su savivaldybių darbuotojais, kurie yra kurie yra atsakingi už vaikų ir jaunimo kultūrinį švietimą.

REKLAMA

“2007 m. buvo paskelbti Vaikų kultūros metais Lietuvoje, o Kino busas yra puikus pavyzdys, kaip skatinti kultūrą vaikams”, teigia Torstenas Schenlaeris, Švedijos ambasados patarėjas kultūros reikalams. “Šis projektas suteikia galimybę vaikams ir jaunimui pažinti profesionalų kiną. Nesvarbu, ar vaikas gyvena Stokholmo rajone, ar Lietuvos miestelyje, kiekvienas vaikas turi teisę būti kultūros dalimi ir save išreikšti mene“.

Kelionės maršrutas

05.16    Vilnius
Spaudos konferencija,
1 seansas, KinoBuso išlydėtuvės
05.23    Ukmergė
05.24    Molėtai
05.25    Anykščiai
05.26    Kupiškis
05.27    Utena
05.30    Klaipėda
05.31    Raseiniai
06.01    Rietavas
06.02    Plungė
06.03    Telšiai
06.06    Tauragė
06.07    Šakiai
06.08    Jurbarkas
06.09    Šilutė
06.10    Kelmė
06.13    Radviliškis
06.14    Šiauliai
06.15    Mažeikiai
06.16    N.Akmenė
06.17    Pakruojis
06.20    Varėna
06.21    Lazdijai
06.22    Kalvarija:
Gintaro poilsiavietė
06.23    Kaunas
06.27    Rokiškis
06.28    Biržai
06.29    Pasvalys

HG
2009-01-02 18:56:42
REHGF,M;LM,GMFSNMFMNGKNMF,GMNKLN
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
sexsas 2009-08-14 21:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oi roruri   ATSAKYTI
HG 2009-01-02 18:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
REHGF,M;LM,GMFSNMFMNGKNMF,GMNKLN   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų