• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per tris mėnesius Lietuvos gyventojai policijai atidavė daugiau nei pusę tūkstančio neteisėtai laikytų ginklų. Šie asmenys pasinaudojo galiojančiu ginklų, šaudmenų ir sprogmenų savanoriško atidavimo ir ginklų bei šaudmenų įteisinimo laikinuoju įstatymu, kuris numato, kad savanoriškai neteisėtai laikytus ginklus atidavę asmenys nebus baudžiami.

REKLAMA
REKLAMA

Policija dar kartą ragina Lietuvos gyventojus nerizikuoti ir laikyti ginklus tik teisėtai.

"Raginame gyventojus nerizikuoti laikyti ginklus neteisėtai, nebijoti pasinaudoti įstatymo suteiktomis galimybėmis, atiduoti neteisėtai laikomus ginklus arba juos įteisinti", - sakoma ketvirtadienį paskelbtame Policijos departamento pareiškime.

REKLAMA

Šiuo įstatymu asmenys nuo baudžiamosios atsakomybės yra atleidžiami trečiąjį kartą per pastaruosius 7 metus, todėl gyventojams, kurie nepasinaudos šio įstatymo suteikta teise atiduoti ir įteisinti neteisėtai laikomus ginklus, kitos tokios galimybės gali prireikti laukti dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamentas primena, kad nuo 2006 metų spalio 1 dienos iki šių metų balandžio 1 dienos policija vykdo ginklų, šaudmenų ir sprogmenų priėmimą, taip pat ginklų bei šaudmenų įteisinimą.

Policijos departamento turimi duomenys leidžia teigti, kad daug Lietuvos gyventojų jau pasinaudojo įstatymo suteikta galimybe įteisinti neteisėtai jų turimus ginklus ir šaudmenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šių metų sausio 1 dienos Lietuvos gyventojai teritorinėms policijos įstaigoms perdavė 513 ginklų - 329 lygiavamzdžius šautuvus, 106 graižtvinius šautuvus, 77 pistoletus ir 1 arbaletą bei vieną sprogmenį.

Asmuo, kuris įstatymo galiojimo laikotarpiu savanoriškai atiduoda ginklus, šaudmenis ar sprogmenis, kuriuos jis neteisėtai įgijo, pagamino, laikė ar nešiojo, yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už šias nusikalstamas veikas.

REKLAMA

Nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo atleidžiamas nuo momento, kai jo pranešimas apie neteisėtai įgytus, pagamintus, laikomus ar nešiojamus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis užregistruojamas policijos įstaigoje.

Asmuo, neteisėtai laikantis sprogmenis ir norintis savanoriškai juos atiduoti, pirmiausia apie tai turi pranešti teritorinei policijos įstaigai. Pranešimas gali būti rašytinis arba žodinis.

REKLAMA

Apie turimus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis policiją galima informuoti telefonu 112.

Asmuo pranešime turi nurodyti savo vardą, pavardę ginklų, šaudmenų ar sprogmenų buvimo vietą, kada ir kokiu būdu jis juos įgijo. Pateikus minėtą pranešimą, ginklai, šaudmenys laikinam saugojimui perduodami policijai. Gyventojams draudžiama pernešti, pervežti ar kitaip gabenti sprogmenis. Sprogmenis jų buvimo vietoje paima policija arba kariuomenė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su ankstesniais laikotarpiais, kuomet galiojo laikinieji ginklų įteisinimo įstatymai, pažymėtina, kad Lietuvos gyventojai pakankamai aktyviai perduoda ginklus ir šaudmenis teritorinėms policijos įstaigoms.

1999 metų laikinojo įteisinimo įstatymo galiojimo laikotarpiu, per 3 mėnesius, Lietuvos gyventojai atidavė 1255 ginklus, iš kurių 1144 ginklai (91 proc.) buvo užregistruoti juos atidavusių asmenų vardu, o 2000 metais laikinojo įteisinimo įstatymo galiojimo laikotarpiu, kuris galiojo 6 mėnesius, gyventojai atidavė 712 ginklų, iš kurių 630 ginklų (88,5 proc.) buvo užregistruoti juos atidavusių asmenų vardu.

REKLAMA

Ankstesnių įteisinimo įstatymų galiojimo laikotarpiu galiojusios Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatos neleido įsigyti ir laikyti didesnio galingumo ginklų, tokių, kaip Makarovo, TT sistemų pistoletų, ginklų šaudančių Para/Luger tipo šoviniais bei didesnio nei 9 mm kalibro pistoletų.

Kadangi nei vieno ginklų įteisinimo įstatymo galiojimo laikotarpiu šių ginklų įteisinti nebuvo galima, tikėtina, kad šių ginklų gyventojai dar turi.

Pagal dabar galiojančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatas asmenys galės įteisinti ir užregistruoti savo vardu tokius ginklus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų