• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių universitetas (ŠU) atrinko 15 reikalingiausių studijų programų, kurių studentai gaus tikslinį valstybės finansavimą. Baigę jie garantuotai bus įdarbinti. Penktadienį ŠU Švietimo ir mokslo ministerijai išsiųstoje paraiškoje tikslinio valstybės finansavimo prašoma iš viso 166 studijų vietoms.

REKLAMA
REKLAMA

Privatininkai finansuos dalį studijų

Per dešimt dienų ŠU reikėjo surasti darbdavius, pasirašyti su jais sutartis, atrinkti 15 studijų programų.

REKLAMA

„Nors skirta nedaug laiko, vis dėlto pavyko padaryti mažytį stebuklą“,— spaudos konferencijoje sakė studijų prorektorius Juozas Pabrėža.

Renkantis tikslinio finansavimo studijų programas buvo atsižvelgiama į jų svarbą regiono plėtrai, specialistų poreikį, originalumą bei unikalumą, mokslo bazės ir profesūros pasirengimą.

REKLAMA
REKLAMA

J. Pabrėžos žodžiais, privataus sektoriaus darbdaviai įsipareigojo ne tik įdarbinti studijas baigusį absolventą ne trumpesniam kaip trejų metų laikotarpiui, bet ir sumokėti 20 procentų studijų kainos.

„Tai sudarytų nuo 1000 iki 1500 litų studijų vietai per vienerius metus ir apie 780 litų humanitarinėms studijoms“,— skaičiavo prorektorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešojo sektoriaus (pavyzdžiui, savivaldybės) darbdaviai turi tik vieną įsipareigojimą — įdarbinti absolventus trejų metų laikotarpiui, o pačių studijų nefinansuoja.

Lyderė — optometrijos specialybė

„Iš viso surinkome 166 paraiškas tiksliniam valstybės finansavimui gauti“,— džiaugėsi ŠU rektorius Vidas Lauruška. Iš jų 92 — privataus ir 74 — viešojo sektoriaus.

REKLAMA

Pasirašyti ketinimų protokolai su būsimaisiais absolventų darbdaviais.

Daugiausiai privačių darbdavių susidomėjimo sulaukusiai Gamtos mokslų fakulteto optometrijos specialybei prašoma 29 tikslinių krepšelių, Socialinių mokslų fakulteto ekonomikai — 21, Menų fakulteto poligrafijai — 8.

REKLAMA

Viešojo sektoriaus darbdavių įvertintai Socialinės gerovės ir negalės fakulteto specialiosios pedagogikos specialybei tikimasi gauti 15 tikslinių krepšelių, Socialinių mokslų viešajam administravimui — 13, Humanitarinių mokslų lietuvių filologijai — 9.

Iš ŠU fakultetų daugiausiai sutarčių dėl tikslinių krepšelių pritraukė Socialinių mokslų fakultetas — 47, antras — Gamtos mokslų fakultetas — 29.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviai investuos į studijas

41 privati įmonė nusprendė dalyvauti finansuojant tikslines studijas. Po 10 studijų vietų įsipareigojo remti UAB „Baltoptik“ ir UAB „Optikos pasaulis“, 5 — UAB „Sileka“, 4 — „Neaustinių medžiagų fabrikas“, 3 — UAB „Vision exspress“.

Tarp 22 viešojo sektoriaus darbdavių daugiausiai yra savivaldybių: visos septynios Šiaulių apskrities, taip pat Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Telšių, Kretingos, Skuodo, Biržų ir Mažeikių savivaldybės.

REKLAMA

„Ketinimų protokolai pasirašyti su 15 savivaldybių merų — tai įrodo Šiaulių universiteto reikalingumą būtent Šiaurės Lietuvos regionui“,— sakė J. Pabrėža.

Balandžio 15 dieną paaiškėjus, kiek tikslinių krepšelių pavyks gauti, prasidės intensyvios abiturientų į šias vietas paieškos.

REKLAMA

„Paskutinės apklausos rodo, kad vis daugiau moksleivių nori studijuoti arčiau savo krašto“,— akcentavo studijų prorektorius.

Dekanas nusiteikęs skeptiškai

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Gamtos mokslų fakulteto dekanas Alfredas Lankauskas optimizmu netryško.

„Mums šios tikslinio finansavimo vietos yra gyvybiškai svarbios, leisiančios subalansuoti išlaidas ir pajamas“,— teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man tik neramu, koks bus sprendimas — iš pradžių komisija, po to švietimo ir mokslo ministras vienasmeniškai nuspręs, kam, kur ir kiek lėšų duoti. Žinodamas, kad ŠU nėra pats mylimiausias Lietuvos universitetas — turiu omenyje, ministro meilę, abejoju, ar jis bus mums palankus“,— savo nuomonės neslėpė A. Lankauskas.

Irena Budrienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų