„Microsoft Russia“ atliktas tyrimas atskleidė, kokį vaidmenį namuose atlieka kompiuteris – t.y., kam jis dažniausiai naudojamas. Tuo pačiu buvo pabandyta išsiaiškinti, kaip vaikai ir tėvai bendrauja socialiniuose tinkluose. Tyrime dalyvavo 2500 žmonių.
Pasirodo, jog savo laisvalaikį prie kompiuterio praleidžia apie 35 proc. apklaustųjų. „Microsoft“ atstovai tai aiškina tuo, jog kompiuteris šiandien tapo būtinu instrumentu informacijos paieškai. „Aš prie kompiuterio“ tapo sinonimu „Aš internete“, įsitikinę 76 proc. respondentų, kurie įvardijo galimybę prisijungti prie interneto pagrindine kompiuterio funkcija ir labai dažnai praleidžia internete savo laisvalaikį.
Internete vartotojai laisvu laiku ieško įdomios ir pramoginės informacijos (tokių 23 proc.), o 15 proc. laisvalaikiu toliau dirba. Antra pagal svarbumą vartotojams kompiuterio funkcija – galimybė dirbti su tekstiniais dokumentais (ją įvardijo 13 proc.). Lyderių trejetuką pabaigia galimybė keistis fotografijomis (8 proc.). Įdomu tai, jog bendravimui su šeimos nariais didelę dalį laisvo laiko skiria 19 proc. respondentų, o su draugais – tik 13 proc. respondentų.
Pasirodo, jog vaikų atsiradimas šeimoje ne taip žymiai keičia suaugusiųjų įpročius: pasirinktų aplankyti interneto puslapių sąrašą tiesiog papildo skirti vaikams ir jų ugdymui tinklalapiai. 22 proc. suaugusiųjų su vaikais praleidžia laiką prie kompiuterio keletą kartų per savaitę. Be to, daugiau nei pusė respondentų pažymėjo, jog kartu su vaikais žiūri internete animacinius filmus ir ieško naudingos informacijos.
Tokiu būdu namų kompiuteris dažnai tampa šeimos narių bendravimo centru. Ir ne tik fiziškai. 46 proc. respondentų bendrauja su savo vaikais (o kartu ir tėvais) socialiniuose tinkluose (kartais net keliuose vienu metu). Tėvai socialiniuose tinkluose prideda savo vaikus į draugų sąrašą, kad galėtų sekti, kad vyksta vaiko gyvenime – taip atsakė 53 proc.. Be to, tai yra šiuolaikinis bendravimo būdas, atsakė 38 proc. tėvų.
Vaikai gi į tokius tėvų „draugavimus“ socialiniuose tinkluose žiūri atsargiai: 75 proc. su savo tėvais socialinių tinklų pagalba nebendrauja. Pirmiausia, taip norima sukurti savo privačią erdvę (39 proc.), be to, pati laisvė internete yra pavojuje, jei tėvai gali lengvai peržiūrėti jūsų veiksmus bei komentarus (24 proc.).