• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasmet darbo biržoje užregistruojama per 10 000 absolventų, kurių didžiausią koncentraciją sudaro turintys verslo vadybos, teisės, socialinio darbo ar ekonomikos aukštąjį išsilavinimą. Numatoma, kad laikui bėgant šis skaičius turėtų mažėti, mat jaunuoliai vis dažniau renkasi studijas, užtikrinančias darbo vietą ir geras pajamas. Tai rodo ir augantis „žemiškųjų“ specialybių populiarumas. Vien pirmo rato metu į Aleksandro Stulginskio universitetą pakviesta kone 100 studentųdaugiau nei pernai, o valstybės finansuojamų krepšelių skaičius padidėjo 65%. Verslo atstovai vieningai tvirtina, kad darbų tikrai yra, o atitinkamose srityse specialistų netgi trūksta. „Džiugu, kad situacija keičiasi ir vis daugiau abiturientų pasirenka studijuoti ten, kur yra didžiausias specialistų poreikis. Tai yra natūralus ratas – kuo daugiau gabių suinteresuotų studentų, tuo naudingiau su žemės ūkiu susijusioms įmonėms ir tuo geresnių rezultatų galime pasiekti“, – kalbėjo apie 750 darbuotojų vienijančios įmonių grupės „Litagra“ valdybos narys Adomas Grigaitis. „Žinau, kad sritis, kurioje specializuojamės, vis dar baugina jaunus žmones, tačiau reikia nepamiršti, kad šiuolaikinis žemės ūkio verslas yra moderni, inovatyvi ir įdomi savirealizacijos vieta.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Grigaičio, kasdien modernėjančiuose ūkiuose vien tik entuziazmo nepakanka: „Su šiandieninėmis agronomo konsultanto atsakomybėmis negabus studentas paprasčiausiai nesusidorotų. Tinkamas augalų tręšimas, jų gydymas, apsauga nuo kenkėjų – tai tik maža dalis atsakomybių, nuo kurių priklauso įmonės rezultatai. Tam reikalingos tikrai gilios žiniosir praktika, tad klaidinga manyti, kad su žemės ūkiu susijusias studijas renkasi mažiau gabūs studentai.“ Didelė dalis „Litagra“ įmonių grupės įmonėse save realizuojančių žmonių – buvę arba esami Aleksandro Stulginskio universiteto studentai. „Litagra“ žemės ūkio centre jų apie 50%, o „Litagra prekyba“ agronomų konsultantų tarpe – 80%.

„Kiekvienais metais į savo draugiją priimame keletą paskutinio kurso studentų. Kai baigia studijas, šie jaunuoliai jau turi patirties ir darbo rinkoje jaučiasi daug tvirčiau“, – pasakojo A. Grigaitis. „Žemės ūkio sektorius labai perspektyvus, tad čia besimokantys gabūs studentai, be abejonės, gaus dėmesio vertus darbo pasiūlymus.“ Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, bendras stojančiųjų skaičius, pernai siekęs 43 921, šiemet sumažėjo 3 000-ais. Tai nesutrukdė Aleksandro Stulginskio universitetui sulaukti didesnio susidomėjimo ir universitetinių aukštųjų mokyklų sąraše pagal pageidavimų studijuoti skaičių užimti 8 vietą.Atsižvelgdama į rinkos ir darbdavių poreikius, universiteto atstovybė informuoja, kad pasibaigus bendrajam priėmimui iki rugpjūčio 23 dienos vykdomas papildomas studentų priėmimas atskirąja tvarka.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų