Kiekvienais metais net 179 tūkst. vyrų diagnozuojamas vėžys, tuo tarpu moterų skaičius mažesnis – 173 tūkst. Tik svarbiausia pabrėžti, kad moterų, kurioms pavyksta įveikti ligą, skaičius gerokai didesnis. Tai lemia vyrų nenoras lankytis pas daktarus ir mirtinos ligos požymių ignoravimas.
„Pastebime, kad vyrai atideda vizitus pas daktarą, ignoruoja simptomus“, - skelbia „British Journal of Cancer“.
Žurnale paskelbto tyrimo rezultatai gali šokiruoti – vyrai baiminasi pas daktarus lankytis net ir žinodami diagnozę ir mirties riziką.
Moterys, priešingai, pastebėjusios pirmuosius įtarimus ar sveikatos pokyčius skuba tikrintis, todėl šansai pasveikinti anksti diagnozavus ligą džiugina.
„Vyrai turi net 15 proc. mažesnę riziką susirgti vėžiu, bet 36 proc. didesnę riziką mirti“, - skelbia tyrimas. Pateikiamas pavyzdys – piktybine melonoma moterys suserga žymiai dažniau, tačiau vyrų, mirštančių nuo šios vėžio rūšies, skaičius yra žymiai didesnis.
Tad daktarai skubina vyrus nesibaiminti ir atkreipti dėmesį į pirmuosius ligos simptomus. Karščiavimas, nepaaiškinimas svorio kritimas ar kraujavimas yra pirmieji vėžio požymiai, tad būtina skubėti pas daktarus.
„Apsilankę vyrai pripažįsta, kad juos apsilankyti pas daktarą privertė žmonos. Visgi jie vengia medikų, nes sunkias naujienas priima sunkiau“, - sako daktaras M. Kneighas.
Pasak eksperto, išgirdę vėžio diagnozę vyrai dažniau suserga depresija, tačiau tai lemia ir mažas visuomenės palaikymas. Pastebima, jog netrūksta palaikančių akcijų moterims, tačiau visuomenės dėmesys vyrams yra mažesnis.