Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spuogai, inkštirai, raukšlelės, paburkimai, odos spalva – tai signalai, pranešantys mums apie kokius nors organizmo negalavimus. Kaip juos suprasti padės odos specialsitų patarimai.

Spuogai, inkštirai, raukšlelės, paburkimai, odos spalva – tai signalai, pranešantys mums apie kokius nors organizmo negalavimus. Kaip juos suprasti padės odos specialsitų patarimai.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų oda visa „išbraižyta" ypatingais meridianais. Kiekvienas iš jų atspindi konkretaus organo ar sistemos darbą. Kitaip sakant, oda gali iš anksto pranešti apie organizmo būklę. Jei išsiaiškintume, kokio meridiano srityje atsirado bėrimas arba raukšlelė – galėtume suprasti kosmetinės problemos priežastis.O veikdami odą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, lengviau pašalintumėm jos trūkumus. Oda pati pasakys, į kokį specialistą kreiptis pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Ką „praneša“ spuogai?

Spuogai ant apatinės veido dalies paprastai atsiranda dėl endokrininių problemų. Tai gali būti kiaušidžių funkcijos, antinksčių ir skydliaukės sutrikimai. Tokie sutrikimai ne visada tampa rimtomis ligomis. Jie kalba tik apie „įtampą" atitinkamuose organuose. Spuogai ant atsikišusios smakro dalies – tai jau ryškesnis skydliaukės sutrikimo požymis. Smilkiniai atspindi šlapimo pūslės problemas.

Jei spuogai pasirodė ant T – pavidalo zonos – tai yra pamėgo kaktą, nosį, viršutinę lūpą ir smakrą – tai, greičiausiai, turite žarnyno bėdų. Būtent taip išsidėsto ir paaugliški spuogai.

Raukšlelių kalba

Dabar apie ypač išreiktas raukšleles – jos taip pat informuoja mus apie vidines negalias. Nosies – lūpų klostė susijusi su plonuoju žarnynu. Kosmetinės procedūros – raukšlelių šlifavimas, mezoterapijos prieš jas taikymas ar botokso, restilaino injekcijos – bus daug efektyvesnės arba jų visai neprireiks, jei rimtai imsitės tvarkytis su žarnyno problemomis.

REKLAMA
REKLAMA

Taip vadinamos „išminties raukšlės" – klostė tarp antakių – paprastai aplenkia tuos, kurie neapkrauna savo kepenų ir neserga šio organo ligomis.

Kodėl aš taip „gražiai“ patinęs?

Veido patinimas, paburkimas – taip pat verta pamąstymo informacija. „Bandelės" – paburkimas viršutinėje vokų srityje, ant skruostikaulių – šios kosmetinės problemos chirurginiu keliu pašalinti negalima. Masažas padeda tik trumpam. Sprendimą galima rasti, atsiminus, kad viršutinė veido dalis susijusi su limfine virškinamojo trakto sistema.

Apatinių voko trūkiai, patinimai liudija apie įvairias šlapimo sistemos problemas. Be to pagal tai, kai tie trūkiai išsidėstę galima nustatyti, kokia zona pakenkta labiausiai. Bet tai jau subtilybės, kuriose išsiaiškinti gali tik specialistas.

Jei jau ėmėme kalbėti apie akis, negalima pamiršti ir apie tamsius ratilus. Manoma, kad rusvus ratilus po akimis „nupiešia" kepenys. O melsvi šešėliai vidiniame akies kampe – tai inkstų „nuopelnas". Odos suglebimą, antro pagurklio atsiradimą įtakoja endokrininės problemos.

REKLAMA
REKLAMA

Ne tik veido oda iškalbinga

Bet odos problemos pastebimos ne tik ant veido. Spuogai ant viršutinės nugaros dalies, ant menčių, liudija apie tai, kad yra bėdų su limfiniu audiniu, konkrečiai nosiaryklėje. Nugaros vidurys – šiek tiek aukščiau talijos – tai kepenų, šlapimo pūslės išsidėstymo sritis. Kokia mažojo dubens, lytinių liaukų būklė atspindi zona, esanti ant talijos ties kryžkauliu. Hiperkreratozė arba bėrimai ant sėdmenų – priežastis pasikonsultuoti su endokrinologu ir gastroenterologu.

Meridianų žinojimas padeda ir gydant plaukų slinkimą.. Pavyzdžiui, jei plinka sritis už ausų ir ant kaklo ties plaukų augimo riba – tai endokrininės sistemos problemų simptomai.

FAKTAI apie odą

Mūsų oda – pilnavertis organas, kuris papildo ir dubliuoja įvairių vidaus sistemų funkcijas. Ji aktyviai dalyvauja kvėpavimo , medžiagų apykaitos, šalinimo procesuose.

REKLAMA
REKLAMA

2 kv.m – toks bendras žmogaus odos plotas

Nuo 7 iki 11 kg – jos masė

1 litras – tiek vidutiniškai žmogus išskiria prakaito per parą. Fiziškai aktyvus žmogus – nuo 2 iki 7 litrų!

Odos danga 72 proc. susideda iš vandens.

Vyrų oda 1,5 karto storesnė nei moterų.

Ant moters odos yra 15 proc. daugiau nervų galūnių nei ant vyro odos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų