Būtent dėl šios priežasties suprasti, kas sveika ir naudinga, gali būti sudėtinga.
Štai keli maisto produktai, kuriuos kiekviena moteris turi įtraukti į savo valgiaraštį, jei nori išlikti sveika ir stipri.
Obuoliai
Apie šį sodo karalių esame girdėję visi. Nieko keisto, kad šį vaisių būtina įtraukti į savo mitybą.
Obuolius patariama valgyti su žievele, kadangi joje slypi didžioji dalis vitamino C, be to, joje daug skaidulų, naudingų mūsų žarnynui. Skaidulos yra būtinos, norint turėti sveiką virškinimo sistemą, kadangi jos neleidžia užkietėti viduriams. Obuolių žievelėje taip pat nemažai pektino, mažinančio cholesterolio kiekį.
Jogurtas
Šiame gaminyje aptinkama baltymų, kalcio, kalio, cinko ir vitaminų B6 ir B12, kurie reikalingi virškinimui ir norintiems turėti tvirtus kaulus.
Jei kurį laiką teko vartoti antibiotikus, žarnyne sumažėjo gerųjų bakterijų skaičius. Vartodami jogurtą aprūpinsite savo virškinimo sistemą natūraliais probiotikais. Moterims rekomenduojama suvartoti 3 pieno gaminius per dieną. Jogurtas gali tapti vienu jų.
Prieš įsigydami jogurtą, būtinai pasidomėkite jo sudėtimi, kadangi parduotuvių lentynose nemažai šių gaminių yra pagardinti cukrumi, papildomais riebalais ir kitais naudos neteikiančiais priedais.
Riebi žuvis
Lašiša, sardinės ir skumbrė yra turtingos omega-3 riebalų rūgštimis, padedančiomis sumažinti širdies ligų riziką. Be to, jos taip pat turi vitamino D, pasirūpinančio kaulais.
Teigiama, jog riebi žuvis saugo nuo akies tinklainės degeneracijos, vyresniame amžiuje sukeliančios aklumą. Riebią žuvį patariama valgyti bent kartą per savaitę, o toms, kurios laukiasi, maitina krūtimi ar planuoja pastoti, rekomenduojama riebią žuvį valgyti ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę.
Pupelės ir ankštinės daržovės
Ankštinės daržovės yra puikus baltymų šaltinis, aprūpinantis mūsų organizmus angliavandeniais, skaidulomis ir geležimi. Šios medžiagos padeda užtikrinti tinkamą žarnyno veiklą. Šiose daržovėse esančios skaidulos mažina kraujospūdį.
Atlikti tyrimai atskleidė, jog pupelės, lęšiai ir kiti ankštiniai produktai turi su krūties vėžiu kovojančių savybių.
Uogos
Mėlynės, braškės, avietės ir spanguolės ne tik yra be galo skanios, bet ir itin naudingos. Jose daug folio rūgšties ir vitamino C, aprūpinančio antioksidantais.
Manoma, kad antioksidantai kovoja su vėžinėmis ląstelėmis. Mėlynėse, gervuogėse ir braškėse yra flavanoidų, kurie padeda širdžiai. Tokį pat efektą suteikia ir šaldytos uogos, kurios prekybos centruose parduodamos gerokai pigiau, nei šviežios.
Pilno grūdo gaminiai
Jei norite maitintis sveikai, pradėkite vartoti pilno grūdo gaminius, tokius kaip rudieji ryžiai, pilno grūdo duona, makaronai ir sausų pusryčių dribsniai.
Pilno grūdo gaminiuose yra visus 3 itin svarbius sluoksnius turintys grūdai. Išorinis sluoksnis turi skaidulų, vidiniame gausu maistinių medžiagų, o pačiame grūdo centre slepiasi krakmolas. Šių trijų medžiagų kombinacija padeda išvengti įvairių ligų, tokių kaip širdies ligos, insultas, kai kurios vėžio rūšys ir 2 tipo diabetas. Jie taip pat naudingi žarnynui, mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje.
Daugelis grūdų praturtinti folio rūgštimi ir geležimi. Šios dvi medžiagos itin naudingos į mažakraujystę linkusioms moterims.
Bananai
Vienas iš kompaktiškiausių užkandžių yra gerokai sveikesnis ir naudingesnis nei pakelis bulvių traškučių ar šokolado plytelė.
Galbūt jame yra daugiau kalorijų, nei kituose vaisiuose, tačiau bananai garsėja dideliu kalio kiekiu, padedančiu reguliuoti kraujo spaudimą.
Žalios daržovės
Į savo mitybą įtraukti žalias, nekrakmolingas daržoves, tokias kaip brokoliai, špinatai ar žaliosios pupelės, yra naudinga kiekvienam. Lapinės daržovės pasižymi mažu kaloringumu ir dideliu baltymų kiekiu, jose taip pat gausu vitaminų K, C, magnio.
Padidinus žalių daržovių suvartojimą, sumažėja 2 tipo diabeto rizika, šie produktai savo sudėtyje turi geležies.
2014-aisiais metais buvo atlikti tyrimai, kurių metu paaiškėjo, jog 7 ar daugiau vaisių ir daržovių porcijos mirties nuo vėžio ir širdies ligų riziką sumažina 25% ir 31%. Taip pat išvadose rašoma, jog daržovės teikia daugiau naudos, nei vaisiai.
Kiaušiniai
Kiaušinis – vienas daugiausiai maistinių medžiagų savo sudėtyje turinčių produktų.
Jame slypi vitaminai D, A, B2 ir geležis. Kiaušinius galima valgyti ir kaip užkandžius, ir vietoje vakarienės.
Vanduo
Tai ne super maistas, o super skystis. Kadangi didžiąją mūsų kūno dalį užima vanduo, labai svarbu palaikyti tinkamą jo balansą.
Kai jaučiame troškulį ir alkį, smegenys siunčia labai panašius signalus, todėl, prieš sėdant prie pietų ar vakarienės stalo, rekomenduojama išgerti stiklinę ar porą vandens. Gali būti, jog jūs ne alkani, o tiesiog ištroškę.