REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kurortus užplūdus poilsiautojams, gelbėtojams darbo išties netrūksta. Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko teigimu, pastaraisiais metais gelbėtojams didžiausią galvos skausmą kelia be suaugusiųjų priežiūros palikti vaikai. Ši problema jau yra žinoma ir vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojams bei policijos atstovams, kurie įspėja, kad neatsakingų tėvų gali laukti ne tik įspėjimai, bet ir piniginės baudos.

Lietuvos kurortus užplūdus poilsiautojams, gelbėtojams darbo išties netrūksta. Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko teigimu, pastaraisiais metais gelbėtojams didžiausią galvos skausmą kelia be suaugusiųjų priežiūros palikti vaikai. Ši problema jau yra žinoma ir vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojams bei policijos atstovams, kurie įspėja, kad neatsakingų tėvų gali laukti ne tik įspėjimai, bet ir piniginės baudos.

REKLAMA

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas naujienų portalui tv3.lt sako, kad paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai yra didelė problema. Pasak jo, iki nelaimės yra tik vienas žingsnis, todėl negalima vaikų paleisti iš akių nė akimirkai.

„Šiandien didžiausia problema yra tai, kad vaikai be suaugusiųjų priežiūros vieni maudosi vandenyje. Tuo metu tėvai guli kopose, deginasi, kai kurie bare sėdi, alų gurkšnoja.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pradedi aiškintis, sako: „Aš prižiūriu“. O jie (tėvai – aut. past.) stovi krante, jūra banguoja, pakabinta raudona vėliava. Aš jiems sakau mes net suaugusiųjų neleidžiam maudytis, nebent prie kranto, o jūsų vaikas per toli nuėjęs.

REKLAMA

Man ir vėl sako: „Aš jį prižiūriu“. Tada aš pasakau, kad taip prižiūrėti galima nebent namuose, kai maudosi vonioje, o čia yra paplūdimio taisyklės ir jų reikia laikytis“, – teigia J. Pirožnikas. 

Kreipsis pagalbos į kitas institucijas

Pasak Palangos gelbėtojų vado, neretai tėvai, išgirdę gelbėtojų įspėjimus, tikina prižiūrintys savo vaikus. Tokie atsikalbinėjimai, J. Pirožniko teigimu, kelia tik dar didesnį pyktį. 

„Pyktis ima kitą kartą, kai aiškini mamai, ji balsą kelia ir sako: „Ne tavo reikalas, važiuok iš čia.“ Norisi sudraskyti tokiu atveju. Ir, kai aiškini, jie sako, kad žiūri. Tai, sakau, ką jūs matysit? Pasakysit kitiems šeimos nariams, kad matėt, kaip nuskendo? 

REKLAMA
REKLAMA

Ką jūs daugiau galėsit padaryt? Tada baisiausiai užpyksta, kai taip pasakai. Sako: „Kodėl jūs čia mane gąsdinat ir man taip sakot?“ Sakau aš negąsdinu, o kalbu iš darbo patirties, kad taip atsitinka“, – sako J. Pirožnikas.

Anot jo, kadangi draugiškas pokalbis ir įspėjimai pradeda nebeduoti naudos, gelbėtojai planuoja kreiptis pagalbos ir į kitas atsakingas institucijas, kurios galėtų padėti griežčiau sudrausminti neatsakingus tėvus. 

„Nelaimė gali atsitikti bet kurią minutę ar sekundę. Ir mes nelauksim, kol tai atsitiks. Aš dabar pradedu dėl to kelti didelį triukšmą. Planuojame daryti reidą, prevenciją.

Kviesime vaikų teisių apsaugos tarnybą, pasiimsim kartu policijos pareigūnus ir, jeigu vaikas bus be priežiūros, be suaugusiųjų, tai prašysim, kad tuos tėvus sudrausmintų ir nubaustų, kad jie pasimokytų“, – teigia J. Pirožnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl vaikų nepriežiūros gresia baudos

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė naujienų portalui tv3.lt sako, kad Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kasmet reguliariai vykdo tikslines priemones užtikrinti saugumui prie vandens telkinių Palangoje ir Šventojoje.  

„Mažųjų poilsiautojų tėvai ar globėjai nuolat supažindinami ir įspėjami dėl pareigos prižiūrėti vaikus prie vandens telkinių“, – komentuoja ji.

Pašnekovės teigimu, įspėjimų neišgirdę tėvai gali sulaukti ir rimtesnių nuobaudų. Už be priežiūros paliktus vaikus jiems teks paploninti pinigines. 

REKLAMA

Palangos miesto savivaldybės Tarybos patvirtintose taisyklėse dėl saugaus elgesio prie vandens telkinių numatoma, kad palikti vaikus iki 14 metų be priežiūros prie vandens telkinių ar tokio amžiaus vaikams maudytis juose be suaugusiojo žmogaus priežiūros yra draudžiama.

Pažeidus šias taisykles, gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 16 iki 60 eurų. Per metus nusižengus pakartotinai – bauda gali išaugti nuo 60 iki 140 eurų (pagal LR ANK 491 str.)“, – sako A. Kažukauskienė. 

Problema žinoma ir vaiko teisių apsaugos darbuotojams

Toks neatsakingas tėvų elgesys kelia nerimą ir vaiko teisių apsaugos specialistams. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Neringos Martišienėteigimu, poilsiaudami tėvai vis dažniau palieka vaikus be priežiūros ir užsiima pašalinėmis veiklomis.

REKLAMA

„Atostogų metu svarbu pailsėti ir atitrūkti nuo darbo ir kitų užsiėmimų, tačiau nuo tėvystės atostogų nėra. Atostogaujant dažnai pasikeičia mus supanti aplinka – namus keičia nepažįstamos ir mažiau vaikams saugios vietos, pavyzdžiui, vandens telkiniai.

Ypač rizika padidėja, jei tėvų dėmesys dalijamas kelioms veikloms, pavyzdžiui vaiko priežiūrai ir socialiniams tinklams. Pastaruoju metu vis dažniau pastebima paplūdimiuose tėvų, įnikusių į mobiliuosius telefonus ir šalimais žaidžiančių vaikų“, – sako N. Martišienė.   

Pasak specialistės, nelaimė gali įvykti labai greitai, todėl svarbu, kad tėvai visada būtų šalia savo vaikų ir juos stebėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu suprasti, kad vaikai yra judrūs ir bet kuriuo metu gali paeiti nuo tėvų į šalį ir pasimesti. Tad labai svarbu nepaleisti jų iš akiračio ir visuomet žinoti, ką veikią jūsų vaikas“, – akcentuoja Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos vedėja.   

N. Martišienė ragina žmones būti neabejingais ir, pastebėjus nuo tėvų atitolusį vaiką pavojingoje aplinkoje, apie tai pranešti atsakingiems asmenims bei užkirsti kelią nelaimei.

Apie vaiko teisių pažeidimą galima pranešti vaiko teisių gynėjams. Kilus įtarimui, kad vaikas nesaugus, neprižiūrimas, prašome, praneškite apie tai telefonu 112 arba kreipkitės į artimiausią Vaiko teisių apsaugos skyrių“, – sako Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

REKLAMA

N. Martišienė primena, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad atostogos vaikams su šeima neštų tik džiaugsmą ir būtų saugios: 

Nuolat priminkime vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje, prie vandens telkinių ar namuose ir patys išlikime budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu; 

Vandenyje ir žaidžiant prie vandens gali kilti staigus pavojus, užtenka gurkštelėti vandens, parvirsti ar tiesiog pritrūkti plaukimo įgūdžių. Todėl tinkamai įvertinkime, kaip arti vaiko derėtų būti, iš kur jį stebėti, kad pavyktų pagelbėti;

Pripučiami baseinėliai, talpos lietaus vandeniui, tai irgi pavojaus šaltiniai, jeigu vaikutis liks be priežiūros;

REKLAMA

Su vyresniais vaikais reikėtų pasikalbėti apie šuolių į vandenį pavojus, tai gali būti pavojingas užsiėmimas;

Pasirūpinkime, kad aplinka, kurioje yra mūsų vaikai būtų saugi, o prireikus, jais galėtų pasirūpinti patikimi žmonės;

Taisyklė, kuriai nėra išimčių – vaikus prižiūrėti gali tik blaivūs suaugusieji;

Savo pavyzdžiu mokykime vaikus saugaus elgesio;

Nenukreipkime dėmesio į telefono ar kompiuterio ekraną, knygą, pokalbius su kitais, kai nematome vaikų. 

Keistai atrodo, kai tėveliai leidžia sau poilsiauti nuo vaikų. Jei kas atsitiktų pultų kaltinti gelbėtojus, kad jie kalti. Taigi dabar ir gimdo nepaprastai po tūkstančių metų ir rūpinasi nepaprastai, reikia aiškinti elementarius žmogui suprantamus dalykus.
Uždarykite viską uzdrauskite viską suvarykite į rūsius ir ramiai gyvensime mūsų valdžia tik viską galėsite atiduoti ukrainiečiams lietuvių nebėra jiems viskas draudžiama vaikas atvažiavo pasidžiaugti smėliu jūra o jūs viską draudžiantis laisvę duodate gelbėtojams kurie neatsakytų už nieką laisvę jiems
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų