Jungtinėse Valstijose, Ligų kontrolės centrai apskaičiavo, kad per pastarąjį šimtmetį žmonės iš savo kasdienio modelio prarado tarp 1,5 ir 2 valandų miego. Be to, net trečdaliui gyventojų miegoti mažiau nei šešias valandas per naktį tapo įprata.
Tačiau vis dar mažai žinoma apie ilgalaikį per trumpo miego poveikį.
Tačiau naujas tyrimas, paskelbtas Vašingtono sveikatos mokslų ir UW medicinos universiteto žurnale „Miegas“, pateikė įžvalgas, kodėl žmonės labiau linkę į susirgimą peršalimo ir kitomis ligomis, tada, kai yra pavargę.
Atliekant miego trūkumo ir poveikio sveikatai tyrimus, buvo tiriami ir lyginami vienuolikos identiškų dvynių kraujo mėginiai. Tiriamieji turėjo skirtingą miegojimo struktūrą – skirtingą miego trukmę.
Genetiškai identiški dvyniai buvo svarbūs tyrimui, nes patvirtino hipotezę, kad genai kontroliuoja tarp 31 ir 55 procentų miego trukmės ir elgesio; likusi dalis priklauso nuo aplinkos.
Tyrimo rezultatai rodo, kad trumpesnė miego trukmė lėmė sumažėjusį imuninės sistemos atsparumą.
„Ką mes parodysime tai, kad imuninė sistema veikia geriausiai, kai ji gauna pakankamai miego“, – sakė tyrimo autorius dr Nathaniel Watsonas, BD medicinos Miego centro direktorius.
„Septynios ar daugiau valandų miego rekomenduojama dėl optimalios sveikatos palaikymo“ – rašoma pagrindinėje tyrimo išvadoje.
Taigi šalti žiemos vakarai kaip tik puikus metas eiti anksčiau miegoti ir pakankamai pailsėti.