„Būdama nėščia pažastyje pajutau gumbą, tačiau buvo kitų rūpesčių, tad visiškai pamiršau. Dar maitinau pirmagimę, todėl tuo metu ir taip daug vyko pokyčių krūtinėje“, - sako Australijoje gyvenanti moteris. Tuo metu moteris daug laiko skyrė ir savo tėčiui, kuris buvo patyręs širdies infarktą. Visgi moteris apie pokyčius pažastyje užsiminė daktarei, kuri turėjo priimti antrąjį vaiką, tačiau tyrimo rezultatai buvo numatyti būtent tai dienai, kai moteriai suplanuotas atlikti Cezario pjūvis.
„Antradienį susilaukiau kūdikio, o trečiadienį, išėjus iš dušo, pamačiau palatoje stovinčius tris daktarus. Iš jų žvilgsnių supratau, kad man – vėžys“, - atvirai kalba moteris. Kol daktarai skelbė žinią, seselė laikė jos ranką, o šalia gulėjo vos gimęs sūnus Rhylanas. Motina išgirdo, kad serga trečios stadijos vėžiu.
„Tai buvo tikras ašarų festivalis, kurį lydėjo šokas ir daug klausimų. Užtruko, kol aš viską supratau. Gi palatoje buvo ir mano du vaikai, kurių aš susilaukiau tik per stebuklą. Maniau, kad mano smegenys sprogs nuo visų blogų minčių. Nuolat galvojau, kad negalėsiu pamatyti, kaip mano vaikai užauga“, - vos ašaras tramdydama sako moteris. Galvoja sukosi mintys apie vaikus, plaukus, krūtis ir galimybę išgyventi. Visgi daktarai nieko nelaukė, tad prasidėjo visi paskirti gydymo etapai.
„Mane tai labai stipriai sukrėtė, nes aš dar nebuvau atsigavus po gimdymo, o turėjau susitvarkyti su baisia žinia. Vėžys mūsų šeimoje nebuvo paplitęs, todėl jaučiausi labai prastai“, - kalba Farrah, kurios išsvajotas gyvenimas per sekundę virto košmaru. Teko atlaikyti ne tik tragišką naujieną, tačiau ir gailestingus žmonių žvilgsnius, gaunamą užuojautą. Naujai mamai teko nustoti maitinti krūtimi, tačiau daktarai suteikė vilčių. Medikai žadėjo, kad Farrah turi 72 procentų tikimybę įveikti vėžį, tačiau dar teks atlaikyti sunkius chemoterapijos kursus.
„Mėtausi tarp pasitikėjimo ir baimės. Esu skaičiusi apie panašias situacijas, tačiau nenujaučiau, kad tai taip sunku. Būna dienų, kai tikiu savimi, žinau, kad galiu įveikti ligą, tačiau Motinos dieną jaučiausi labai prastai“, - jautriai kalba mama. Socialiniame tinkle sukurta speciali grupė „FarrahsArmy“, kur moteris dalinasi savo istorija su draugais, šeima ir kitomis moterimis. Tai emociškai padeda ne tik sergančiai, bet ir kitoms.
„Grupėje esantys žmonės dėl manęs padarė labai daug. Nuo dovanų iki emocinio palaikymo. Net sunku patikėti, kad man taip stipriai padeda visiškai nepažįstami žmonės. Esu palaiminta, kad gavau tiek vilties, tiek palaikymo“, - sako Farrah. Stipri ji privalo likti ne tik dėl savęs, bet ir dėl dviejų mažų vaikų, savo vyro. Jis taip pat labai padeda, tiki, kad žmona įveiks ligą.
„Tai taip gniuždo, kad atrodo, kad tavo gyvenimas tapo burbulu, kuris gali bet kurią sekundę sprogti. Visgi dėl vėžio susirūpinau savo įpročiais, tad dabar daugiau dėmesio skiriu maistui, sportui ir sveikam gyvenimui. Bet žinote – aš nieko gyvenime nekeisčiau. Jaučiuosi normali mama, kuri turi už ką dėkoti“, - sako moteris, kuri, kad ir kaip pasibaigtų, džiaugiasi laime pamatyti savo vaikus.
„Po tokių dalykų pasikeičia tavo požiūris į gyvenimą. Visada labai savimi nepasitikėjau, tačiau dabar krūtų praradimas man atrodo niekas, palyginus su tuo, kas gali nutikti. Pasikeitė ir požiūris į vaikus. Anksčiau galvojau, kad man nepavyks, mąsčiau apie jų ateitį, tačiau dabar suprantu, kad svarbiausia užauginti sveikus ir laimingus mažylius“, - sako mama. Jos istorija supurtė visą pasaulį, tačiau tai tik primena, kad būtina lankytis pas daktarą ir rūpintis savimi.