Tibeto budistų vienuolis Mokytojas Geše Gylatenas, po Vakarus keliaujantis jau kelerius metus, sako, kad žmonių proto prigimtis tiek Rytuose, tike Vakaruose yra ta pati: žmonės siekia laimės ir nenori kentėti.
Mokytojo nuomone, nuolat skubantys žmonės tikrai gali rasti per dieną bent penkias minutes, kurių metų dvasiškai praktikuotų savo protą. Šis procesas reikalingas tam, kad mintys taptų ramesnės ir skaidresnės.
„Žmogus gyvenime daug dirba ir retai pagalvoja, kas aš esu. Jis visąlaik sako „mano“, „man“, „aš“. Jis galvoja apie save, bet retai pagalvoja, kas yra esmė, kas tas aš? Kai vien kalbama apie save, sunku surasti „savąjį aš“, į kurį žmogus taip kabinasi.“
„Kai žmogus atpranta kabintis į „savąjį aš“, kurį labai sunku surasti, jis nebepatiria streso, įtampų, kurių dažniausiai turime kiekvienas (...) Jeigu nėra kabinimosi į savąjį aš, tai nebelieka ir įtampos. Protas yra laisvas. Tai yra pirminė prigimtis visų išmintingų žmonių“, - pasakojo pašnekovas.
Mokinys Mantas Mileišiškis pasakoja, kad į Lietuvą šiuo metu yra atvykę keturi Tibeto budistų vienuoliai, kurie lietuviams savo paskaitose pasakos apie meditacijas, kas jas sudaro. Taip pat bus teikiami praktiniai meditacijų palaiminimai.
„Dvi populiariausios rūšys meditacijų yra tokios: fokusuota arba koncentruota meditacija ir ramybės meditacija. Kiekviena iš jų yra savotiškai gera ir jos papildo viena kitą. Trečioji rūšis, kurią būtų galima išskirti, tai tuštumos meditacija. Kuo jos yra geros? Svarbu, kad žmogus pradėtų bent kažką daryti, bandančio suprasti, kas yra tas „savasis aš“. Tad ne tiek svarbu kokią meditaciją pasirinks žmogus. Aišku, geriausia klausyti mokytojo patarimo“, - teigė M. Mileišiškis.