• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vestuvės yra ypatinga ir svarbi gyvenimo akimirka, kurią kiekviena pora nori atsiminti kaip nepakartojamą ir nuostabią patirtį. Tačiau vestuvės taip pat gali tapti dideliu iššūkiu ir dideliu išlaidų šaltiniu, jei jos nėra gerai suplanuotos. Todėl dauguma jaunavedžių klausia: Kaip planuoti vestuves ir ką daryti, kad jos būtų ne tik nepakartojamos, bet ir draugiškos piniginei?

Vestuvės yra ypatinga ir svarbi gyvenimo akimirka, kurią kiekviena pora nori atsiminti kaip nepakartojamą ir nuostabią patirtį. Tačiau vestuvės taip pat gali tapti dideliu iššūkiu ir dideliu išlaidų šaltiniu, jei jos nėra gerai suplanuotos. Todėl dauguma jaunavedžių klausia: Kaip planuoti vestuves ir ką daryti, kad jos būtų ne tik nepakartojamos, bet ir draugiškos piniginei?

REKLAMA

Apie tai, kaip sutaupyti rengiant vestuves, o ant ko geriau netaupyti papasakojo vestuvių planuotoja Erika Semasko.

Lietuviai vestuvėms pinigų negaili

Vestuvės yra ypatinga šventė, kuriai daugelis porų nori suteikti ypatingumo ir išskirtinumo. Dažnai tai reiškia, kad poros negaili pinigų kokybiškiems tiekėjams ir paslaugoms, kurios padeda sukurti neįprastą ir nuostabų vestuvių įspūdį.

„Apskirtai lietuviai negaili pinigų savo vestuvėms, svarbiausia turėti tuos pinigus. Kiek jaunųjų, tiek skirtingų nuomonių ir vizijų apie tai, kokia turi būti vestuvių diena, tačiau yra keletas pagrindinių dalykų, kam lietuviai taupo mažiausiai“, – tikina vestuvių planuotoja.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš dalykų, kam nėra gailima pinigų, yra vestuvių vieta. Graži ir unikali vieta yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriam poros dažnai nežiūri į kainą. Nauja ar išpuoselėta sodyba visada laimės prieš seną ir apleistą, graži aplinka ir komfortas vienas iš svarbiausių kriterijų, kuriam negaila pinigų.

REKLAMA

Lietuviai taip pat negaili ir maistui. Skanus ir šiuolaikiškas maistas yra svarbus norint palikti gerą įspūdį svečiams. Labai svarbus būna ne tik patiekalų skonis, tačiau ir jo patiekimas. Į vestuves būna kviečiami kvalifikuoti šefai, kurie vietoje pagamina patiekalą.

„Jaunavedžiai negaili pinigų ir vestuvių vedėjams. Vestuvių atmosferą sukuria daug dalykų, bet vedėjas, tai tas žmogus, kuris niūrią lietingą dieną gali uždegti šviesą mūsų akyse, suvienyti, jei svečiai nelabai pažįsta vienas kitą, pralinksminti, jis neduoda pamiršti dėl ko susirinkome ir dar daug dalykų yra, ką daro vestuvių vedėjas“, – pasakoja Erika Semasko.

REKLAMA
REKLAMA

Už salės dekorą žmonės taip pat yra pasiryžę sumokėti nemažus pinigus. Gražus dekoras gali sukurti jaukią vestuvių atmosferą, tačiau jis kainuoja tikrai nemažai, o šiuolaikinės tendencijos labai tą akcentuoja.

Žurnaluose ir socialinėse medijose yra daugybė pavyzdžių įvairiausio ir gražiausio dekoro, ir aišku, kad kiekviena nuotaka taip pat svajoja apie gražias nuotraukas su ypatingu dekoru. Nuotraukos pagrindinis atsiminimas iš vestuvių dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vestuves reikia planuoti iš anksto

Norint sutaupyti pinigų ir turėti savo svajonių vestuves, jas planuoti reikia iš anksto. „Geriausia pradėti planuoti vestuves prieš metus, o turint ypatingą datą geriausia ir dar anksčiau. „Norint rasti išsvajotą vietą, vedėja, fotografą ir t.t. kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnė tikimybė, kad gausite visus norimus tiekėjus.

Planuojant vestuves kitų metų vasarą, geriausiai pradėti jau pavasarį, nes sezono metu visiems tiekėjams trūksta laiko komunikacijai su naujomis poromis, negali skirti tiek lako, kiek norėtų“, – pradėti planuoti vestuves anksčiau skatina pašnekovė.

REKLAMA

Žinoma, visada yra išeičių. Vestuvių planuotoja pasakoja, kad ne kartą planavo šventę labai greitai – per du ar tris mėnesius ir jos nebuvo prastesnės negu ilgai planuotos, reikia tik truputį daugiau lankstumo. „Vis tiek kiekviena pora gauna to, ko nori, gal čia dievai padeda“, – juokiasi moteris.

Norite sutaupyti? Rinkitės švęsti ne sezono metu

Vestuvės – brangus malonumas, tačiau sutaupyti yra įmanoma, tik reikia labai gerai išanalizuoti situaciją, kad nesutaupytumėte ant savo ir svečių komforto, nes kartais neprotingai taupant, galima anuliuoti visas įdėtas pastangas ir įdėtus pinigus vienu neapgalvotu sprendimu.

REKLAMA

Erika Semasko pataria, kad sutaupyti galima gerai suplanavus dienos eigą. Tam, kad nereikėtų mokėti už papildomas valandas tiekėjams, kai nevyksta paslauga, pavyzdžiui, užsakyti foto veidrodį tik tomis valandomis, kada svečiai tikrai gali padaryti nuotraukas, bet ne tada, kai žmonės jau valgo ar vyksta programa kitoje salėje.

Taip pat galima sutaupyti ir su transportu, pasirinkti paprastesnę transporto priemonę.  Pašnekovė tikina, kad kiekviena vestuvių planuotoja žino ir pataria savo klientams šiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei norite kuo daugiau sutaupyti, galite planuoti vestuves ne sezono metu – ne sezono metu, tiekėjų paslaugos ir įvairios sodybos būna mažesnėmis kainomis. Taip pat galite surengti kuklesnes vestuves, pasikviesti mažiau žmonių – taip ne tik sutaupysite, bet ir sukursite jaukesnę bei šiltesnę atmosferą.

Visgi yra dalykų, ant kurių nėra patartina taupyti ruošiant šventę. „Taupyti nepatariu ant savo svečių ir savo komforto, taip pat yra tokie pagrindiniai dalykai, be kurių nepavyks padaryti gražios šventės, pavyzdžiui, kai žmonės alkani, kai šalta arba labai karšta, kai reikia labai ilgai laukti, kai apranga nepritaikyta aplinkai ir panašiai“, – pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Jei numatote neįprastą vestuvių vietą ar pramogą, būtinai perspėkite svečius apie tai arba pasirūpinkite jų komfortu.

Taip pat reikia pagalvoti ir apie savo komfortą. Dažniausiai daug patogiau ruoštis vestuvių dieną viešbutyje arba išsinuomoti apartamentus, kur ramiai vestuvių rytą jus paruoš specialistai, plaukų stilistai, makiažo meistrai.

Galite pasikviesti ir geriausią draugę, kuri jus palaikys ir nuramins. Svarbiausia – nuotakos rytas turi būti ramus ir be streso.

REKLAMA

Vestuvių planuotoja teigia, kad dažniausios klaidos organizuojant šventę pasitaiko tada, kai jaunieji nori padaryti viską patys ir nesikreipia pagalbos.

„Vestuvių šventė susideda ir daug dalykų, kurių negalima pamiršti, todėl organizavimą geriau palikti žmogui, kuris tai išmano. Taip pat reikia atsakingai parinkti tiekėjus, jie turi būti draugiški ir motyvuoti, sukurti gerą aplinką. Reikia gerai apgalvoti dienos planą, būtina bendrauti ir dar kartą viską aptarti su visais tiekėjais prieš vestuvių dieną“, – pataria Erika Semasko.

Ar ilgai tą išdaviką spardėte?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų