REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šaltis ir speigas naudojimąsi automobiliu paverčia tikru sąmyšiu, bet jei norite, kad mašina šią žiemą nenukentėtų, galite šį tą padaryti.

Šaltis ir speigas naudojimąsi automobiliu paverčia tikru sąmyšiu, bet jei norite, kad mašina šią žiemą nenukentėtų, galite šį tą padaryti.

REKLAMA

Labai žema temperatūra gali pažeisti automobilį, bet tokia žala neapsiriboja vien išorinės dangos pažeidimais dėl šalčio ir drėgmės – šaltis gali pakenkti ir vienam esminių elementų, be kurio mašina tiesiog nebevažiuos, rašoma express.co.uk.

Automobilio baterijos įsikrovimui reikia skysto elektrolitų tirpalo, kuris yra jautrus temperatūrai. Nors baterija užšąla tik labai žemoje temperatūroje, net ir mažesniame šaltyje elektrolitų tirpalas gali nebesugebėti mašinos užkurti pilna jėga.

Štai kodėl mašiną užvesti šaltyje yra sunkiau, ypač jei temperatūra nukritusi žemiau nulio. Kuo senesnė jūsų baterija, tuo labiau šaltis ją veikia, nes su laiku baterija silpsta.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltis ir ledas gali taip sugadinti mašinos išorinius dažus, jei ledą nuo jų valysite neteisingai. Šaltyje ir speige įvairūs automobilio elementai daug dažniau lūžta ir skyla, ypač jei jie pagaminti iš plastiko. Dar vienas dalykas, kuris gali užšalti – tai guminės stiklo valytuvų dalys. Jei taip nutinka, prie stiklo prišalę valytuvai suplyš, kai bandysite juos atplėšti.

REKLAMA

Kaip apsaugoti savo mašiną nuo šalčio ir speigo?

Jei turite galimybę šaltu oru automobilį parkuoti garaže ar uždaroje stovėjimo aikštelėje, tuomet taip ir padarykite, kai tik pajusite, kad artėja šalta naktis. Jei ne, yra dar keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų mašina sėkmingai ištvertų šaltuosius metų mėnesius.

Kad baterija nenusilptų, mašina reikia reguliariai naudotis – taip sušyla ir variklis bei kitos dalys, tad jos neįšals, jose neįsisenės ledas ir šalna. Šaltu oru labai svarbu tinkamai rūpintis ir mašinos išore – ypač jei skubate, kartais kyla nemaža pagunda tiesiog skubiai nugremžti šalną ir ledą nuo išorinių mašinos dalių, tačiau to reikėtų visais būdais vengti.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite vieną gudrybę – vandens ir alkoholio tirpalą

Ledui suskaidyti naudokite vandens ir alkoholio tirpalą. Naudokite dvi dalis alkoholio ir vieną dalį vandens – tokiu mišiniu ledą ir šalną nuo priekinio stiklo pašalinti bus saugu. Kai tik ledas pradeda tirpti, jo likučius nuvalykite kempine, šepetėliu minkštais šereliais, arba ledui nuo automobilių valyti skirtu gremžtuku. Užvedę automobilį dar porą minučių nejunkite stiklo valytuvų, kol mašina sušils – taip guma po truputį atšils ir atlips nuo stiklo.

Palikdami automobilį visuomet patikrinkite, ar valytuvai yra pirminėje pozicijoje stiklo apačioje, o ne per vidurį. Dėl šalnos valytuvas gali stipriai prilipti prie stiklo, ir kai tik užvedus mašiną valytuvas staiga įsijungs mašinai dar neįšilus, taip gali sugadinti valytuvą ar net patį stiklą.

AS taip ir darau. Alkoholi isgeriu ,o vandeni ispilu...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų