Ilgaplaukių kačių šeimininkų galvos skausmas yra nuolat besiveliantis augintinio kailis. Kartais sąvėlos būna tokios tankios, kad kailį tenka nuskusti, o tai nėra malonu nei katei, nei šeimininkui.
Kailio vėlimasis neišvengiamas, nebent galima jam užkirsti kelią nuolat šukuojant katę. Tai padeda greičiau pašalinti negyvus plaukus, kurie dažnai lemia kailio vėlimąsi. Taip pat pašalinamos pleiskanos, masažuojama oda ir gerinama gyvūno kraujo apytaka.
Šukuoti katę reikia pradėti nuo mažens. Pirmiausia kačiuką „šukuoja“ mama jį laižydama, taigi šukos jam neturėtų būti baisios. Jei mažylis visgi baidosi, nekankinkite jo ir prievarta nešukuokite, nes šukų jis bijos visą gyvenimą. Geriau pratinti po truputį.
Šukuojant ilgaplaukę katę iš pradžių naudokite šukas retais dantukais. Norint iššukuoti sąvėlas, reikia staigiais judesiais iššukuoti nedidelius plaukų kamuoliukus. Susivėlusio katino geriau nemaudykite, nes tuomet plaukai susivelia dar labiau. Didesnes sąvėlas žirklėmis išskirkite į kelias dalis, tada iššukuokite. Jei susivėlę daug plaukų, juos geriau iškart nukirpti. Tai galima atlikti ir su specialiomis šukomis-peiliukais, kuriomis sąvėla užkabinama ir nupjaunama.
Taip pat patariama pakirpti plaukus po katės uodega, nes prie jų dažnai prilimpa išmatų. Baigę šukavimą perbraukite kailį šepečiu arba smulkiadantėmis šukomis, jos surinks iškritusius plaukus.
Ilgaplaukes kates reikėtų šukuoti kasdien, o trumpaplaukes – kelis kartus per savaitę. Joms reikia šepečio trumpais šereliais. Lėtai šukuokite nugarą, pasmakrę ir tas vietas, kurias katė išsilaižo pati. Po to pereikite prie sunkiau jai pasiekiamų kūno vietų. Kates šukuokite paplaukiui – nuo galvos iki uodegos, o apykaklę – priešingai, snukio link.
Kai kurie vasarą persų katėms nuskuta kailį nuo viso kūno, išskyrus uodegą ir galvą. Tuomet kailis tikrai nesusivels, o katė lengviau pakelia karštį. Tiesa, katė neatrodo labai gražiai.