• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, ką valgome, vaidina svarbų vaidmenį mūsų kūno sveikatai ir gerovei. Tačiau daugelis iš mūsų galbūt nepagalvojame, kokį poveikį maistas daro mūsų protui. Neurologė įspėjo, kad dieta gali „sendinti“ mūsų smegenis, ir patarė, kaip išvengti pažinimo nuosmukio.

Tai, ką valgome, vaidina svarbų vaidmenį mūsų kūno sveikatai ir gerovei. Tačiau daugelis iš mūsų galbūt nepagalvojame, kokį poveikį maistas daro mūsų protui. Neurologė įspėjo, kad dieta gali „sendinti“ mūsų smegenis, ir patarė, kaip išvengti pažinimo nuosmukio.

REKLAMA

Gydytoja ir mąstysenos lavinimo trenerė Emily McDonald iš JAV pasidalijo patarimais, kaip išvengti tokių simptomų kaip smegenų rūkas ir užmaršumas, rašo express.co.uk.

„Perdirbtas maistas siejamas su pažinimo „senėjimu“ – nuo jo atsiranda smegenų rūkas ir stiprėja užmaršumas, – paaiškino ji. – O ryšys tarp žarnyno ir smegenų yra netgi labai stiprus“.

Įprastų perdirbtų maisto produktų pavyzdžiai:

  • pusryčių dribsniai,
  • sūris,
  • duona,
  • pikantiški užkandžiai, tokie kaip traškučiai, dešrelių suktinukai, pyragai ir pyragaičiai,
  • mėsos gaminiai, tokie kaip šoninė, dešra, kumpis, saliamis ir paštetas,
  • mikrobangų krosnelėse paruošiami pusgaminiai,
  • tortai ir sausainiai.

Ankstesni tyrimai taip pat susiejo itin perdirbto maisto, t.y. perdirbto maisto, kuriame paprastai yra penki ar daugiau ingredientų, vartojimą su vėžiu, širdies ligomis ir 2 tipo diabetu bei kitomis sveikatos problemomis.

REKLAMA
REKLAMA

E. McDonald patarė valgyti „pilną maistą“ (produktus be hidrintų riebalų ir dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų) ir „geruosius“ riebalus.

REKLAMA

Visavertis arba „pilnas maistas“:

  • viso grūdo produktai,
  • vaisiai ir daržovės,
  • mėsa,
  • žuvis,
  • kiaušiniai,
  • ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos.

Mobiliųjų telefonų poveikis

E. McDonald taip pat sakė, kad neturėtume imti į rankas telefoną vos prabudę ryte, reikėtų palaukti bent 20 minučių.

„Ryte smegenys pereina iš miego į pabudimo režimą, – teigė ji. – Daugelis žmonių skaito apie nerimą keliančius dalykus, kurie skatina jausti stresą. Tai, ką įdedate į savo mintis, yra labai svarbu, nes mūsų smegenys tikrai yra įtaigios.“

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia ryte naršant telefone sujaukiamas dopamino išsiskyrimas, – aiškino ji. – Ir tai žadina didesnį norą lindėti telefone.“

Neurologė pasidalijo savo ryto rutina.

„Aš atsibundu ir klausau arba sakau tik pozityvius teiginius, – sakė ji. – Mano telefone vis dar įjungtas miego režimas ir aš stengiuosi juo nesinaudoti bent 20–30 minučių po pabudimo.“

Norėčiau paklausti ką pirkti parduotuvėse iš maisto produktų,visur cukrus,skonio stiprikliai,druskos privaryta,vien su kruopom nepragyvensi ,į mėsą tai vandens įleidžia ,kad svoris didesnis būtų,ne visi gali leisti sau nusipirkti žuvies,ir ne visi žuvį gali valgyti,gerai šnekėti,ir rašyti ,kaip reikia maitintis,specai ir ,,mokslininkai,,tegul dar pasako,kad negeriantys ilgiau gyvena,ne velnio,tik ne miestuose,kaimuose taip,kaip maitintis sočiai ir kad užtektų visokių vitaminų,gaunant 365 pensijos,na,,,ekspertai,,prasyciau,tokiems gyventojams visą lentelė su savo pasiūlymais,neužmiršti ,kad minus 160 mokesčiai,tokiems neapsimoka kažką sakyti,nes pagal ,,ekspertus,,visokius generalinius ir seimunus,tai tokie žmonės ,ne ,,žmonės,,o atliekos,o kai pabėgėliai ,ukrainiečiai,tai šitie verti ir gerų algų,ir išmokų ,ir be jokių papildomų dokumentų jiems visų instituciju darbuotojai ir taip už ačiū perves visus pinigėlius,kuriuos gauna valdžia ,tai faktas,gerai šnekėti ,jei alga 50 tukst siekia
Jo, mūsų šalies pensininkas už savo pensiją gali valgyti tik atliekos,geriau parašykit kaip sumokėti mokesčiųs ir pragyventi iš 340pensijos ponią neurologė.
Cia destymas tik ponams,o ne kaimieciams ir pensininkams,nes jie perka kas pigiausia,ir kenksmingiausia.Neseniai,sveikatoje buvo kokia naudinga duona,o cia negalima valgyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų