Vaistininkas perspėjo dėl nutukimo epidemijos – daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje oficialiai priskiriami nutukusiems. Vien Jungtinėje Karalystėje sergančiųjų prediabetu skaičius sparčiai auga ir siekia daugiau nei 15 mln. žmonių.
Daugiau nei 35 metų patirtį turintis vaistininkas G. Phillipsas sako, kad ilgą laiką pradirbęs šioje srityje nusivylė tradiciniais vaistais, pastebėjęs, kad jo pacientų svoris vis auga ir jie sunkiai serga, o vaistai tik maskuoja problemas, užuot jas gydę.
Ženklai įspėjantys, kad jums gresia diabetas
G. Phillipsas atkreipė dėmesį į penkis įspėjamuosius ženklus, kurių nereikėtų ignoruoti, nes jie gali rodyti didelę diabeto riziką – juos pastebėjus patariama skubiai iš naujo įvertinti savo mitybą ir ją koreguoti, rašo mirror.co.uk.
Juosmens apimties ir ūgio santykis. Vis daugiau specialistų kalba, kad svarbiausias rodiklis yra ne kūno masės indeksas (KMI), o liemens apimties ir ūgio santykis. G. Phillipsas teigė: „Jeigu jūsų liemens apimtis yra didesnė nei pusė jūsų ūgio, jums gali grėsti diabetas.“
Turite antsvorio, tačiau vis tiek esate nuolat alkanas. G. Phillipsas teigė: „Kai insulino lygis yra aukštas, organizmas „užrakina“ riebalų atsargas ir apsunkina jų panaudojimą. Dėl to žmonės priauga vis daugiau svorio ir tuo pačiu metu jaučiasi alkani kaip niekada anksčiau.“
Akantozė ir (arba) apgamai. Odos būklės, tokios kaip akantozė (patamsėjusi oda) ir net apgamai rodo pagrindines medžiagų apykaitos problemas, o tai didina diabeto riziką.
Metabolinio sindromo simptomai. Net jei ir tik šiek tiek padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, riebalų perteklius, ypač juosmens srityje, ir nenormalus cholesterolio kiekis kraujyje – šių požymių nereikėtų ignoruoti, nes gali išsivystyti metabolinis sindromas, dėl kurio ne tik padidėja diabeto rizika, bet ir 10 metų sutrumpėja gyvenimo trukmė.
Pykčio jausmas, kai esate alkanas. Pyktis, kai esate alkanas, gali signalizuoti apie cukraus kiekio kraujyje šuolius, o tai dažnai yra nesubalansuotos mitybos rezultatas, todėl esate alkani, pavargę ir suirzę.
G. Phillipsas pabrėžė, kad svarbu atkreipti dėmesį į šiuos įspėjamuosius ženklus ir imtis aktyvių veiksmų sveikesnio gyvenimo būdo link.
Jis sakė: „Ankstyvas šių įspėjamųjų ženklų pastebėjimas ir veiksmai, kurių imamasi dabar, gali labai padėti sumažinti cukrinio diabeto riziką ir pailginti bendrą gyvenimo trukmę.
Kalbant apie bendrą sveikatą, iš tikrųjų svarbu ne tai, kaip atrodote išoriškai, o tai, kas vyksta jūsų organizmo viduje. Tai yra visiškai unikalus kiekvieno žmogaus bruožas, kuriuo remiantis turėtų būti teikiami patarimai dėl mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!