• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors cinamonas geriau žinomas kaip saldus ingredientas, suteikiantis malonų skonį skanėstams, šis prieskonis nuo seno naudojamas kinų medicinoje.

Nors cinamonas geriau žinomas kaip saldus ingredientas, suteikiantis malonų skonį skanėstams, šis prieskonis nuo seno naudojamas kinų medicinoje.

REKLAMA

2 tipo diabetas yra lėtinė liga, kuriai būdingas nenuspėjamai šokinėjantis cukraus kiekis kraujyje. Gliukozės kiekį kraujyje būtina kontroliuoti ištisus metus, ne išimtis ir šventinis laikotarpis.

Nekontroliuojamas gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti daugybę sveikatos problemų. Laimei, įrodyta, kad vienas iš pagrindinių Kalėdoms naudojamų prieskonių mažina gliukozės kiekį kraujyje, rašo express.co.uk.

Šildantis kalėdinis prieskonis, pasižymintis saldžiu, bet kartu ir žemišku skoniu, ne tik pagardina patiekalus. Atrodo, šis prieskonis kalėdiniu laikotarpiu naudojamas visame pasaulyje – tinka ir karštam vynui, ir šventiniams kepiniams.

Robas Hobsonas, mitybos specialistas, paaiškino, kad šis šventinis prieskonis taip pat gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA

Cinamono nauda

R. Hobsonas teigė: „Postprandialinis cukraus kiekis kraujyje – tai cukraus kiekis kraujyje po valgio. Po valgio cukraus kiekis kraujyje natūraliai padidėja, todėl organizmas išskiria insuliną, kuris nukreipia gliukozę į ląsteles.

REKLAMA

Cukraus kiekio kraujyje padidėjimas priklauso nuo patiekalo sudėties. Maistas, kuriame yra daug greitai virškinamų angliavandenių, sukelia didesnį cukraus kiekio kraujyje šuolį.

Tyrimai rodo, kad cinamonas gali sušvelninti cukraus kiekio kraujyje šuolius, sulėtindamas maisto pasišalinimo iš skrandžio greitį.“

Žurnale „Archives of Biochemistry and Biophysics“ paskelbti tyrimai taip pat pabrėžia šio prieskonio naudą.

2007 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad suvartojant šešis gramus cinamono, sulėtėjo skrandžio ištuštinimas ir sumažėjo vėlesni cukraus kiekio kraujyje šuoliai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai ne vienintelis tyrimas, patvirtinantis cinamono poveikį cukraus kiekiui kraujyje. R. Hobsonas sakė:

„Cinamonas, atrodo, veikia mažindamas atsparumą insulinui, kad pagerintų gliukozės įsisavinimą raumenų ir riebalų ląstelėse ir sumažintų gliukozės kaupimą kepenyse.

Cinamono žievėje yra unikalių antioksidacinių polifenolių, kurie aktyvina insulino receptorius, todėl veiksmingiau reaguojama į insuliną.

Keletas tyrimų rodo, kad cinamono ekstrakto vartojimas gali sumažinti vidutinį gliukozės kiekį nevalgius, trigliceridų, mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį, nesukeldamas nepageidaujamo poveikio."

Žurnale „Annals of Family Medicine“ atlikta 10 tyrimų apžvalga parodė, kad kasdienis cinamono vartojimas „reikšmingai“ sumažino cukraus kiekį kraujyje per maždaug 4-18 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant sumažinti gliukozės kiekį, R. Hobsonas rekomenduoja suvartoti apie tris gramus cinamono per dieną.

Neviršykite nurodytos dozės

Jis sakė: „Neviršykite gamintojo nurodytos dozės, nes per didelė cinamono dozė yra toksiška. Cinamono sudėtyje yra kumarino, kuris ilgalaikėje perspektyvoje gali pakenkti kepenims.

Rekomenduojama saugi dozė per dieną yra ne daugiau nei šeši gramai cinamono. Vienas nubrauktas arbatinis šaukštelis cinamono sveria tris gramus.“

Be to, drugs.com duomenimis, cinamonas neturi jokios sąveikos su metforminu, vaistu nuo diabeto.

R. Hobsonas sakė: „Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad sąveika neegzistuoja. Verta paminėti, kad cinamonas, galintis sumažinti cukraus kiekį kraujyje, gali sustiprinti vaistų nuo diabeto poveikį, todėl, jei vartojate vaistus, turėtumėte pasitarti su gydytoju.“

Prieš vartojant bet kokį kiekį cinamono rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų