• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

35-erių rokiškietės Justinos Vingrienės gyvenimas prieš kiek daugiau nei 3 metus apsivertė aukšyn kojomis. Prieš tai buvusi sveika moteris, staiga pradėjo jausti simptomus, dėl kurių nusprendė pasitikrinti pas gydytoją. Atlikus tyrimus buvo rasta priešvėžinė gimdos kaklelio stadija. Dabar moteris įspėja visus – tikrinkitės savo sveikatą.

35-erių rokiškietės Justinos Vingrienės gyvenimas prieš kiek daugiau nei 3 metus apsivertė aukšyn kojomis. Prieš tai buvusi sveika moteris, staiga pradėjo jausti simptomus, dėl kurių nusprendė pasitikrinti pas gydytoją. Atlikus tyrimus buvo rasta priešvėžinė gimdos kaklelio stadija. Dabar moteris įspėja visus – tikrinkitės savo sveikatą.

REKLAMA

Viskas prasidėjo prieš daugiau nei 3 metus. Moteris kasdien jausdavo silpnumą, kurio nejausdavo prieš tai, taip pat prasidėjo ir nereguliarus kraujavimas tarp mėnesinių. Pajutusi šiuos simptomus Justina kreipėsi į savo šeimos gydytoją.

Apsilankius pas šeimos gydytoją ir atlikus keletą tyrimų, jis jokių sveikatos pakitimų nepastebėjo, todėl moteris kreipėsi į ginekologę.

Ginekologė taip pat tik gūžčiojo pečiais, nieko neįtardama – gimdos kaklelis buvo gražus, tačiau vis tik atliko citologinius gimdos kaklelio tyrimus (tyrimas, dar vadinamas gimdos kaklelio tepinėliu, padeda nustatyti pačius pirmuosius gimdos kaklelio ląstelių pokyčius, kurie, laikui bėgant, gali išsivystyti į vėžį – aut. past.)

REKLAMA
REKLAMA

„Paskambinti dėl tyrimų rezultatų per darbus tiesiog pamiršau, tačiau vieną dieną pamačiau, kad skambina pati gydytoja. Man iš karto nutirpo kojos, nes nujaučiau, kad laukia kažkas negero.

REKLAMA

Atsiliepus man pasakė, jog man – CIN3 (didelio laipsnio gimdos kaklelio ikivėžiniai pakitimai – aut. past.). Gydytoja mane ramino, kad tai nieko baisaus, tačiau, kad man bus reikalinga biopsija. Aš apie tai nieko neišmaniau, todėl mintyse nusipaišiau sau pačius juodžiausius scenarijus.

Tą akimirką save laidojau, planavau rašyti vaikams laiškus, kad jie galėtų paskaityti, kai manęs jau nebebus – įsivaizdavau, kad tai jau viskas“, – su skausmu prisimena Justina.

REKLAMA
REKLAMA

Sužinojo, kad stadija yra priešvėžinė

Didžiulis nerimas dėl ateities ir sveikatos Justinos neapleido kurį laiką, kol galiausiai, draugės dėka, jai pavyko nusiraminti ir moteris pradėjo ieškoti atsakymų į visus savo klausimus, kurie neramino širdį.

„Kai pradėjau daugiau domėtis ir ieškoti atsakymų, sužinojau, kad tai yra priešvėžinė stadija, kuri tik po kelių metų negydoma gali peraugti į vėžį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikus biopsiją gydytojai pasakė, jog man bus reikalinga operacija – kolposkopija (medicininė diagnostinė procedūra, skirta vizualiai ištirti gimdos kaklelį, taip pat makštį ir vulvą naudojant kolposkopą. Pagrindinis šio instrumentinio tyrimo tikslas – užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui, anksti nustatant ir gydant ikivėžinius pakitimus – aut. past.)

REKLAMA

Su nerimu, karantino metu nuvykau į ligoninę – labai bijojau narkozės. Tačiau esu dėkinga gydytojai Jovitai Šapolienei, kuri viską atliko labai greitai ir profesionaliai.

Po operacijos atėjo atsakymas, kad man yra nustatyta Carsunoma in situ – paskutinė priešvėžinė stadija, tačiau gydytojai patikino, kad man viskas bus gerai. Tą akimirką man nuo krūtinės nukrito didžiulis akmuo“, – tikina moteris.

Po operacijos Justina būdavo tikrinama kas 6 mėnesius – jokių pakitimų visus 3 metus gydytojai neaptiko, tačiau šiais metais ji išgirdo kitokią žinią – tyrimo metu buvo rasti pakitimai, laimei, jie nebuvo dideli, 1 lygio. Kol kas Justina yra stebėjime ir labai tikisi, kad pakitimai dings ir jai antrą kartą operacijos nereikės.

REKLAMA

Svarbiausia tikėti, kad viskas bus gerai

Su baimėmis Justinai kovoti padeda vienintelis dalykas – tikėjimas. Išgirdus ligos diagnozę moteris suprato, kad gyvenimas tik vienas ir kad juo reikia džiaugtis.

„Aš tiesiog negaliu palikti savo 4 vaikų ir vyro vienų. Jiems plyštų širdys. Turiu daug svajonių, gyvenimo tikslų, kuriuos noriu pasiekti.

Šiuo metu turiu grožio studiją „MyTime“ – gyvenime neturėjau hobių ar svajonių, tačiau dabar matau, kad po 13 metų grožio srityje, aš pradėjau nuoširdžiai mėgautis tuo, ką darau ir mane džiugina kiekviena diena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visada susigalvoju papildomos veiklos tam, kad šiame gyvenime padaryčiau kuo daugiau ir save realizuočiau. Tiesiog – myliu gyvenimą. Šiuo metu sveikai maitinuosi, sportuoju, atsisakiau kavos, praktikuoju jogą, o žiemą maudymąsi eketėje.

Noriu, kad kūnas turėtų energijos kovoti su visais nepalankiais faktoriais. Manau, kad rūpintis savimi nereiškia rūpintis vien išvaizda. Rūpinimasis padeda kūnui išlikti sveikam, stiprėti ir kovoti su ligomis“, – optimistiškai kalba Justina.

REKLAMA

Justina dabar visoms moterims nuoširdžiai pataria rūpintis savimi ir savo sveikata, nesvarbu kokio amžiaus būtumėte.

„Tyrimus geriausia darytis ne tik tada, kai priklauso, o reguliariai. Žinoma, svarbu rūpintis ir sveika mityba, antioksidantais, kurie padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis.

O tos, kurios išgirdote diagnozę – patikėkite, tai dar ne viskas. Nusiraminkite, nes vėžys mėgsta stresą. Klauskite gydytojų patarimų, bendraukite, diskutuokite grupėse, kuriose apie tai kalbama – mes visos kartus galime įveikti šią ligą. Nesvarbu, ar tai priešvėžinė stadija, ar vėžys – svarbiausia tikėti, kad viskas bus gerai“, – pataria Justina.

REKLAMA

Gimdos kaklelio vėžio simptomai

Gimdos kaklelio vėžys – šešta pagal dažnumą Lietuvoje moterų onkologinė liga. Laiku sustabdyti ligos plitimą bei apsaugoti savo sveikatą gali padėti būklės diagnozavimas ankstyvoje stadijoje. O kad tai būtų galima padaryti laiku – svarbu žinoti požymius, kurie išduoda gimdos kaklelio vėžio susirgimą.

Nacionalinio vėžio instituto gydytoja akušerė-ginekologė Diana Žilovič anksčiau naujienų portalui tv3.lt aiškino, kad gimdos kaklelio vėžys – tai piktybinis gimdos kaklelio navikas, kuris atsiranda supiktybėjus gimdos kaklelio plokščiojo arba liaukinio epitelio ląstelėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kokia yra gimdos kaklelio vėžio susirgimų statistika Lietuvoje, gydytoja D. Žilovič pasakojo, kad 2020 metų Europos vėžio registrų centro duomenimis, sergamumas šia liga mūsų šalyje siekė 26,8 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Liūdna žinia ta, kad tais pačiais metais fiksuotas mirtingumas buvo 9,1 mirtis 100 tūkst. gyventojų:

„Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys yra šeštoje vietoje pagal dažnumą tarp moterų piktybinių susirgimų. Per metus yra nustatoma apie 500 naujų ligos atvejų.

REKLAMA

Deja, tačiau Lietuva iki šiol pasižymi vienu didžiausiu sergamumu ir mirtingumu nuo gimdos kaklelio vėžio Europoje... Užleistas gimdos kaklelio vėžys vis dar sudaro daugiau nei pusę, apie 58 proc., visų diagnozuojamų ligos atvejų.“

Viena svarbiausių priežasčių, lemiančių šios onkologinės ligos išsivystymą – lėtinė žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija lytiniuose takuose.

„Net 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų yra susiję su didelės onkogeninės rizikos ŽPV infekcija“, – paaiškindama pridurė gydytoja.

REKLAMA

Anot Nacionalinio vėžio instituto gydytojos akušerės-ginekologės, nuo ŽPV infekcijos iki gimdos kaklelio vėžio išsivystymo dažniausiai praeina daugiau nei vieneri metai:

„Labai retos, greitos eigos vėžio formos – labiau išimtis nei taisyklė. Dažniausiai gimdos kaklelio vėžys nustatomas moterims nuo 35 iki 50 metų, tačiau susirgti šia liga gali ir jaunesnės nei 30 metų, ir vyresnės nei 60 metų moterys.“

REKLAMA
REKLAMA

Gimdos kaklelio vėžį galima vadinti iš tiesų klastinga liga, kadangi ankstyvoje stadijoje moteris gali nejausti visiškai jokių simptomų. Visgi, vėlesnėse stadijose pasireiškia štai šie simptomai:

– kraujavimas po lytinių santykių;

– kraujavimas tarp mėnesinių bei esant menopauzei;

– vandeningos išskyros;

– šlapinimosi, tuštinimosi sutrikimai;

– pilvo skausmai ir t. t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų