REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvidešimt septynerių vilnietė Vitalija Roščina prieš metus sužinojo netikėtą naujieną – gimdos kaklelio III laipsnio priešvėžinė stadija. Moteriai pavyko išgyti, tačiau dabar tv3.lt naujienų portalui ji pasakoja, į ką dėmesį atkreipti turėtų kiekviena moteris.  

Dvidešimt septynerių vilnietė Vitalija Roščina prieš metus sužinojo netikėtą naujieną – gimdos kaklelio III laipsnio priešvėžinė stadija. Moteriai pavyko išgyti, tačiau dabar tv3.lt naujienų portalui ji pasakoja, į ką dėmesį atkreipti turėtų kiekviena moteris.  

REKLAMA

Vitalija teigia, kad gimdos kaklelio vėžys yra vienas dažniausiai moterims diagnozuojamų onkologinių susirgimų, kurį sukelia žmogaus papilomos virusas, plintantis lytiniu būdu – ne paslaptis, kad jo nešiotojai yra vyrai. Moters teigimu, vienintelis būdas sužinoti, ar yra ląstelių pakitimų, galinčių išsivystyti į vėžį, tai atlikti gimdos kaklelio citologinį tyrimą (PAP).  

„Žinojau kad nuo 25 metų pagal programą priklauso nemokamas PAP tyrimas. Sukakus 25 metam ėjau pasitikrinti, PAP testo metu buvo rasta nežymūs plokščialąsteliniai intraepiteliniai pakitimai. 

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja pasiūlė papildomai atlikti ŽPV tyrimą, jį atlikome praėjus mėnesiui nes labai didelės eilės. Po tyrimo buvo nustatytas teigiamas ŽPV“, – pasakoja Vitalija.

REKLAMA

Visgi moteris net nesitikėjo ir net negalėjo pagalvoti, kad kažkas gali būti negerai, nes prieš tai jokių simptomų nejautė.  

„Buvau šokiruota. Buvo ir ašarų. Paskui man rekomendavo atlikti biopsiją. Ją man atliko taip pat po mėnesio, jeigu ne daugiau.  

Po biopsijos taip pat buvo rasta gimdos kaklelio nežymūs plokščialąsteliniai intraepiteliniai pokyčiai. Gydymui rekomendavo gelį ir pakartotinam tyrimui ateiti po 6 mėn“, –  teigia moteris.

Skaudi diagnozė 

Vitalija teigia, kad po visų tyrimų, rekomenduojamo gydymo praėjus pusei metų, nusprendė pereiti iš valstybinės gydymo įstaigos į privačią tam, kad išvengtų eilių ir nuėjo pas ginekologę, kurią rekomendavo jos draugė.  

REKLAMA
REKLAMA

„Papasakojus gydytojai visą situaciją, pakartotinai atlikome OCT ir ŽPV testus. Tyrimų atsakymai buvo gauti labai greitai, mažiau nei per porą savaičių ir jie buvo prastesni, rasta teigiamas ŽPV, – gimdos kaklelio ikivėžiniai pakitimai, kurių progresavimo į vėžį rizika yra didelė. 

Sužinojusi atsakymą apsipyliau ašaromis, nes nesitikėjau prastesnio atsakymo. Gydytoja siūlė nelaukti ir kuo skubiau daryti operaciją – gimdos kaklelio konizaciją“, – pasakoja ji.

Operacija buvo sklandi

Vitalija Roščina sako, kad ją operavo ta pati ginekologė Akušerijos ir ginekologijos klinikoje. Konizacija su pasiruošimu truko iki 1 val., operavo tradiciniu chirurginiu būdu, t. y. skalpeliu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Konizacijos metu nieko nejaučiau, nes man buvo taikoma bendroji nejautra. Pašalinti audiniai buvo išsiųsti histologiniam ištyrimui.  

Po operacijos kraujavimo nebuvo, gydytoja rekomendavo visas keturias savaites, kol sveiksiu, naudoti higieninius paketus, nesportuoti, neturėti lytinių santykių, nesilankyti spa, nesimaudyti vonioje bei išgerti antibiotikų, probiotikų kursą. 

Su gydytoja sutarėme, kad pasirodysiu praėjus 6 savaitėm po konizacijos ir OCT ir ŽPV tyrimams praėjus 6 mėnesiams. Tą pačią dieną mane paleido namo“, – teigia Vitalija.

Netikėti tyrimų rezultatai 

Mergina sako, kad operacijos nebijojo ir su nekantrumu laukė tyrimo atsakymo. 

REKLAMA

„Tyrimo metu man nustatė gimdos kaklelio III laipsnio displaziją, t.y. priešvėžinę stadiją. Aš negalėjau patikėti kaip taip greitai, per vienerius metus nuo nežymių ląstelių pakitimų peraugo į III laipsnio displaziją.  

Rezekcijos kraštai be pakitimų – tai reiškia kad dabar esu sveika. Buvau šokiruota ir tuo pačiu laiminga kad nesergu vėžiu. 

Dabar suprantu, kad iš esmės man sunkiausia buvo kiekvieną kartą sulaukti atsakymų. Gavusi atsakymus ir pakalbėjusi su gydytoja, jausdavausi ramiau. Labai džiaugiuosi pasirinkus tokią gydytoją ir esu be proto jai dėkinga“, – pasakoja V. Roščina.

Rekomenduoja nedelsti 

Vitalija sako, kad kiekvienai moteriai, prasidėjus lytiniam gyvenimui, rekomenduoja atlikti PAP tyrimą vieną kartą per metus, nepaisant to, kad pagal programą nemokamai PAP testas atliekamas 25–34m. amžiaus moterims 1 kartą kas 3 metus ir 35–59m. amžiaus moterims 1 kartą kas 5 metus. 

REKLAMA

„Kai kurios moterys bijo tikrintis, o kai kurios nežino apie joms priklausančias prevencines programas arba tiesiog jomis nesinaudoja. 

Manau kiekvienos, save mylinčios moters atsakomybė – prisižiūrėti savo sveikatą, nes dažniausiai jokių simptomų nepasireiškia. Kiek domėjausi, simptomai atsiranda tik paskutinėse vėžio stadijose. 

Noriu paraginti nebijoti, reguliariai tikrintis savo sveikatą. Be profilaktinės patikros taip pat yra galimybė pasiskiepyti nuo ŽPV, bet vakcinos veiksmingiausios yra jaunoms, neturėjusioms lytinių santykių ir ŽPV neinfekuotoms mergaitėms. 

Mes, suaugusios moterys, turime pačios pasirūpinti savimi, niekas kitas nepasirūpins mūsų sveikata. Turime rūpintis savimi ir mylėti save. Prisiminkite, kad lengviau yra nesusirgti, negu pasveikti“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų