Nors viena kita bemiegė naktis nėra priežastis nerimauti, nuolatinė nemiga gali turėti rimtų pasekmių jūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Dėl dažnos ir nuolatinės nemigos gali augti svoris, apsireikšti nerimas, depresija, gali sutrikti kognityvinės funkcijos, rašo express.co.uk.
Stresas yra viena dažniausių prasto miego priežasčių, tačiau, ekspertų teigimu, tam tikri maisto produktai gali padėti jums greičiau užmigti ir kokybiškiau išsimiegoti – tai yra produktai, kuriuose yra L-glicino.
L-glicinas yra aminorūgštis, kurią organizmas naudoja baltymams gaminti. Jis tampa vis populiaresni dėl savo priešuždegiminio ir nerimą mažinančio poveikio bei gebėjimo suaktyvinti kolageno gamybą organizme.
Valgykite daug baltymų turinčius produktus
Tačiau jis taip pat gali padėti reguliuoti nuotaiką ir mažinti stresą, mažindamas nerimą jis skatina atsipalaidavimą, JAV dienraščiui „Daily Express“ sakė Danas Fabianas, miego ekspertas.
Tam tikri maisto produktai gali padidinti L-glicino kiekį, kurį gauna jūsų organizmas. Tai apima daugelį daug baltymų turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, mėsa, ankštiniai augalai ir pieno produktai.
„VeryWell Health“ ekspertų teigimu, maisto produktai, kuriuose taip pat yra daug L-glicino, yra raudona mėsa, įvairios sėklos, kalakutiena, vištiena, žemės riešutai ir granola.
Miego trūkumas turi įtakos ne tik jūsų fizinei sveikatai, nes sutrikdo organizmo gebėjimą apdoroti gliukozę, dėl ko gali atsirasti atsparumas insulinui ir 2 tipo diabetas, bet ir psichinei sveikatai.
D. Fabianas sakė: „Miegas yra glaudžiai susiję su mūsų psichine ir emocine sveikata, buvo atlikta daug tyrimų, kurių išvados parodė, kad miego trūkumas siejamas su depresija, nerimu, ADHD ir daugeliu kitų ligų.“
Ekspertas taip pat paaiškino: „Kai einame miegoti, mūsų smegenys veikia pagal tam tikrus modeliu, kurie sudaro miego ciklą. Kūnas pereina keturis skirtingus etapus, kurie daro įtaką mūsų smegenų veiklai, raumenų atsipalaidavimui, atsigavimui ir kvėpavimui.
Tyrimai taip pat parodė, kad smegenų veikla miego metu turi didelį poveikį emocinei ir psichinei sveikatai.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!