• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daržininkystės ekspertas pataria kaip užsiauginti didelius ir sultingus pomidorus – venkite dažnai pasitaikančių klaidų.

Daržininkystės ekspertas pataria kaip užsiauginti didelius ir sultingus pomidorus – venkite dažnai pasitaikančių klaidų.

REKLAMA

Auginant pomidorus gali kilti daug klausimų, todėl sodininkystės ekspertas iš „Gardeners Dream“ Craigas Wilsonas pasidalijo patarimais, kaip užauginti tobulus pomidorus namuose.

Nors geriausi pomidorai daiginami anksti, dar bus pakankamai daug laiko nuimti derlių. Nuo sėklų pasėjimo iki derliaus nuėmimo praeina maždaug penki mėnesiai, todėl daržininkai turėtų pradėti ruoštis kuo greičiau, rašo express.co.uk.

Ekspertas sakė: „Kad sėkmingai iš sėklų išaugintumėte pomidorus, jums reikės keleto padėklų bei maždaug 7-10 cm aukščio vazonų, į kuriuos persodinsite daigus. Jums taip pat reikės  derlingos dirvos ar durpių neturinčio komposto bei geros vietos, kur saulėta maždaug aštuonias valandas per dieną ir pastogės.

Atskleidė pomidorų priežiūros patarimus

Pradedantiesiems rekomenduojame „Moneymaker“ (kekinių) pomidorų sėklas. Tai viena patikimiausių pomidorų veislių, populiari dėl to, kad yra patikima ir užaugina gausų skanių pomidorų derlių.

REKLAMA
REKLAMA

Sėklas turėtumėte sėti sausio–balandžio mėn., maždaug pusės centimetro gylyje. Geriausia patalpos temperatūra būtų apie 25C, bet ne žemesnė nei 18C.

REKLAMA

Pomidorai yra jautrūs šalčiui ir mėgsta šilumą, kuri padeda jiems augti. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas, tačiau neperlaistykite, nes permirkusi dirva stabdo augimą. Perlaistymas yra dažna klaida, kuri kai kuriais atvejais gali nužudyti augalą, todėl būtinai to venkite“.

Ekspertas tęsė: „Kai daigai bus pakankamai dideli, maždaug 12-13 cm aukščio, perkelkite juos į atskirus konteinerius.

Praėjus paskutinėms šalnoms juos saugu sodinti lauke, o jei nesate tikri, kad nakties temperatūra nenukris žemiau nulio, geriau juos laikykite viduje. Siekiant užtikrinti, kad pomidorai išaugtų sultingi, sodininkystės profesionalas pataria užtikrinti, kad dirvožemis būtų aukščiausios kokybės.

REKLAMA
REKLAMA

Galite tai padaryti pašalindami visas dideles piktžoles ir šiukšles, apdorodami dirvą piktžolių naikinimo priemone, sukasdami dirvą bent iki 30 cm gylio, tada grėbliu sulyginkite žemę.

Tai padeda deguoniui ir drėgmei pasiekti šaknis, kad paskatintų jų augimą. Prieš sodinant reikėtų palaistyti dirvą ir ją patręšti“.

C. Wilsonas tęsė: „Galite pasidaryti savo kompostą naudodami senus vaisius, daržoves ir kavos tirščius, kurie padės tręšti augalus be papildomų išlaidų. Kaskite pakankamai giliai, kad žemė uždengtų maždaug du trečdalius augalo, skatindami stiprias šaknis ir sveiką augimą. Kiekvienas augalą sodinkite maždaug pusės metro atstumu vienas nuo kito, o atstumas tarp eilučių turėtų būti dvigubai didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuolat laistykite augalus. Laistydami patikrinkite dirvožemio drėgmę – vanduo turi pasiekti maždaug 25 cm gylį.

Pomidorams augti padės grotelės ir atraminiai kuolai. Šalia pomidorų neauginkite kopūstų, pankolių, kukurūzų ar bulvių, nes tai pakenks jų augimui“.

Pomidorus reikia reguliariai prižiūrėti, laistyti bei tręšti

Kai augalai pradės žydėti, sodininkai turėtų kas savaitę tręši daug kalio turinčiomis trąšomis ir, kai pasirodys šoniniai ūgliai, juos pašalinti. Juos taip pat galima genėti, o tai, pasak sodininkystės žinovų, padeda sumažinti ligų riziką.

REKLAMA

Jis pridūrė: „Pomidorų derlių saugu skinti vasarą, nuo liepos iki spalio. Jie sunoksta nuskynus, bet prieš nuimant derlių palaukite, kol jie pradės keisti spalvą.

Jie turėtų lengvai nusiskinti nuo augalo. Jei nuskynėte nepilnai subrendusius pomidorus,  laikykite juos gerai vėdinamoje patalpoje, kol jie bus tinkami valgyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų