pomidorai

Viskas apie pomidorus

 

Pomidorai yra vienmečiai augalai, priklausantys pasiflorinių (Solanaceae) šeimai. Auginami dėl savo vaisių, kurie gali būti įvairių spalvų – nuo ryškiai raudonos iki geltonos, žalios ir net juodos. Pomidorai yra vertinami dėl jų maistinės vertės, turtingi vitaminų C, K, kalio ir antioksidantų. Jie yra labai universali maisto sudedamoji dalis, naudojami švieži salotose, taip pat sriubose, padažuose, marinatuose ir daugelyje kitų patiekalų visame pasaulyje. Pomidorai priskiriami tiek daržovėms, tiek vaisiams, priklausomai nuo konteksto – mitybos požiūriu juos dažniausiai laikome daržovėmis, o botanikos požiūriu – vaisiais.

Išdavė auksinius pomidorų auginimo patarimus: derliaus nespėsite skinti

Ekspertė pasidalijo penkiais patarimais, kaip užsiauginti puikų didelių ir skanių pomidorų derlių. Pomidorai per visą auginimo sezoną užaugina gausų derlių. Šiltas oras ir saulėtos dienos yra palankūs jų augimui, tačiau jiems būtinos ir tinkamos sąlygos, jei norite, kad jus džiugintų gausus ir sultingas derlius. Vasara yra puikus metas pomidorų, kurie mėgsta šiltą orą ir saulėtas dienas, auginimui, tačiau jie bujos tik tada, jei bus sudarytos tinkamos sąlygos.
2024-07-19

Antaninos trąšos pomidorams daro stebuklus: išdavė legendinį receptą

Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems. Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens. Įdėkite 100 gramų gyvų mielių, ištirpintų šiltame vandenyje, ir įpilkite pusę puodelio cukraus. Indą uždenkite marle ir pastatykite šiltoje vietoje. Retkarčiais jį pakratykite.
2024-07-13

Padarykite tai agurkams ir pomidorams: augs daug geriau

Kai jau net nenorite žiūrėti į chemiškai pagamintų komercinių trąšų pusę, bet sodo ir dažo augalams vis tiek norisi padėti geriau augti, tai visada yra išsigelbėjimas – natūralios trąšos iš buities. O vienos bene daugiausiai pripažinimo sodininkų tarpe įgavo ir mielės. Tręšimas mielėmis yra gal kiek ir neįprastas būdas pamaitinti augalus ir pagerinti jų sveikatą, bet tikrai pažeriantis daugybę privalumų. Aptarkime, kuo naudingas toks būdas, kokius augalus galima tręšti mielėmis.
2024-07-12

Išdavė geriausias namines pomidorų trąšas: sulauksite gausaus derliaus

Viena sodininkė pasidalijo naminių trąšų receptu, padėsiančiu subujoti hortenzijoms ir pomidorams. Joms tereikės atliekų iš virtuvės. Trąšos būtinos ir hortenzijoms, ir pomidorams, tačiau pastariesiems reikia daugiau maistinių medžiagų. Hortenzijos gali gerai augti ir be trąšų, tik jos prasčiau žydės, o pomidorai, amžinai „alkani“ augalai, vis nepasisotina maistingomis medžiagomis iš dirvos. Jei juos reguliariai tręšite, jie augs sveiki ir sunokins gausų derlių.
2024-07-09

Išdavė geriausias pomidorų trąšas: derlius padvigubės

Kaip ir kada tręšti pomidorus jau daugiau mažiau aišku, bet ramybės neduoda tinkamos trąšos pomidorams pasirinkimas. Kartais nenutuokdami, kokių elementų reikia pomidorams skirtingose augimo sąlygose, griebiame bet kurią komercinių trąšų pakuotę ir jomis bandome suteikti šioms daržovėms maisto. Ne tokios drastiškos priemonės galėtų būti ir naminės natūralios trąšos, tokios kaip medžio pelenai, dilgėlių nuovirai ir kita.
2024-07-08

40 metų pomidorus auginanti Asta išdavė auksinius triukus: derlius nustebins

Viena iš sodininkams didesnius iššūkius keliančių daržovių – pomidorai. Nors daugelis trokšta pasigirti dideliu jų derliumi, tačiau tai pavyksta ne kiekvienam. Dėl to apie tai, kaip augina pomidorus, papasakojo 40-ies metų pomidorų auginimo patirtimi galinti pasigirti Asta Skomskytė. Moteris atskleidė, kad gyvena Vosyliukuose ir pomidorus augina kone pusę amžiaus.
2024-07-05

Padarykite tai savo pomidorams: augs daug geriau

Britų sodininkystės ekspertas pasidalijo mažai žinoma genėjimo gudrybe, kuri padės pagausinti pomidorų derlių. Neseniai sodininkystės mėgėjai sužinojo apie mažiau žinomą gudrybę, leisiančią pasimėgauti gausesniu pomidorų derliumi. Pasak Karališkosios sodininkų draugijos, pomidorai yra viena mėgstamiausių britų auginamų daržovių, nes duoda gausų šviežių sultingų vaisių derlių. BBC laidoje „Sodininkų pasaulis“ (angl.
2024-07-05

Papurškite šio mišinio ant pomidorų ir agurkų: kenkėjų neliks nė kvapo

Jei norite auginti ekologišką sodą be nereikalingų chemikalų, išbandykite šį purškalą. Jis puikiai tinka rožėms, pomidorams, agurkams, ir t.t. Šis purškalas – tikras aukso šaltinis, padedantis atbaidyti kenkėjus. Kaip jį pasigaminti ir naudoti? Tai – lengviau nei manote, o rezultatai bus tikrai puikūs. Soduose auginami augalai yra jautrūs įvairioms ligoms. Jei nenorite naudoti stiprių chemikalų, kurių galima įsigyti parduotuvėse, išbandykite laiko patikrintus naminius receptus.
2024-07-03

Šis pomidorų receptas žiemai plinta žaibiškai: išbandę gamina po kelis kartus

„Padažas fantastiškas – galima naudoti su kuo tik patinka! Labai skanu su juo troškinti balandėlius, arba tiesiog užsitepti ant duonos riekelės“, – rašo tinklaraščio „Jurgittos receptai“ autorė. 4-5 stiklainiukai po 0,5 l. 3 kg pomidorų; 4 raudonosios paprikos; 5 dideli svogūnai; 1 galvutė česnako; 1 stiklinė cukraus; 3 v.š. druskos; 150 ml.
2024-07-02

Ragina padaryti tai savo pomidorams: užaugs daug skanesni

Pomidorai – bene daugiausia dėmesio reikalaujantis daržo augalas. Norėdami turėti gausų pomidorų derlių, privalote žinoti, kaip juos prižiūrėti, kokiomis ligomis šie vaisiai dažniausiai serga ir kaip šių ligų išvengti. Kad pomidorai būtų sveiki ir gausiai derėtų, būtina sudaryti kuo palankesnes sąlygas jiems augti. Tam reikia ir žinių, ir pastangų. Dažnai augintojai skundžiasi, kad pomidorai žydi, bet nemezga vaisų, krinta žiedai, gelsta užuomazgos ir lapai, augalai vysta.
2024-07-01
REKLAMA
REKLAMA

Sukasi pomidorų lapai? Štai, kas padės juos išgelbėti

Pomidorai – kiekvieno daržininko sodo puošmena: raudoni ir geltoni, maži ir dideli, stebinantys savo skoniu ir išvaizda, jie yra neatsiejamas vasaros stalo atributas. Tačiau tam, kad derlius džiugintų, augalai turi būti sveiki. Visgi, viena dažniausių problemų – pomidorų lapų sukimąsis – pirmasis ženklas, kad augalui kažkas negerai. Kodėl raitosi pomidorų lapai ir kaip to išvengti – skaitykite toliau.
2024-06-29

Patręškite pomidorus šiais mišiniais: sulauksite dvigubo derliaus

Savo paties sode užauginti pomidorai visada yra skaniausi, o šios daržovės rūšių yra įvairių – kiekvieno skoniui. Tai viena populiariausių ir lietuvių pamėgtų daržovių. Tačiau tam, kad galėtume džiaugtis gausiu derliumi, neužtenka tik jų pasodinti – augalais reikia ir pasirūpinti, o tam puikiai tinka namuose pagamintos trąšos.
2024-06-22

Atskleidė dažniausias pomidorų ligas: štai, kaip jas įveikti

Pomidorai – bene daugiausia dėmesio reikalaujantis daržo augalas. Norėdami turėti gausų pomidorų derlių, privalote žinoti, kaip juos prižiūrėti, kokiomis ligomis šie vaisiai dažniausiai serga ir kaip šių ligų išvengti. Kad pomidorai būtų sveiki ir gausiai derėtų, būtina sudaryti kuo palankesnes sąlygas jiems augti. Tam reikia ir žinių, ir pastangų. Dažnai augintojai skundžiasi, kad pomidorai žydi, bet nemezga vaisų, krinta žiedai, gelsta užuomazgos ir lapai, augalai vysta.
2024-06-21

Patręškite pomidorus šiais mišiniais: rezultatas nustebins

Kaip ir kada tręšti pomidorus jau daugiau mažiau aišku, bet ramybės neduoda tinkamos trąšos pomidorams pasirinkimas. Kartais nenutuokdami, kokių elementų reikia pomidorams skirtingose augimo sąlygose, griebiame bet kurią komercinių trąšų pakuotę ir jomis bandome suteikti šioms daržovėms maisto. Ne tokios drastiškos priemonės galėtų būti ir naminės natūralios trąšos, tokios kaip medžio pelenai, dilgėlių nuovirai ir kita.
2024-06-17

Pomidorų augintoja Sandra išdavė aukso vertės patarimus: derliaus nespėsite skaičiuoti

Pomidorai – tikri daržo karaliai, augantys kiekvieno daržininko šiltnamyje ar lauke ir net balkonuose, pasodinti vazone. Alytiškė pomidorų augintoja Sandra Šimkevičė juokiasi, kad pomidorai – kaip piktžolės, auga kuo puikiausiai, tačiau kelios klaidos gali kainuoti puikų derlių, o tinkama priežiūra jį tik padidinti. Sandra pasakoja, kad šiemet šiltnamyje augina mažiau veislių, tačiau vazoninių padaugėjo kone dvigubai.
2024-06-16

Pasodinkite šiuos augalus šalia pomidorų: apsaugos nuo kenkėjų

Įvairūs kenkėjai yra tamsioji ir nemalonioji sodininkystės pusė. Tiesa ta, kad kiekviename sode jų yra. Ypač jeigu stengiatės daržoves bei kitus augalus auginti ekologiškai. Kenkėjų naikinimui naudojame įvairias priemones ir dažnai tai primena kovą su vėjo malūnais. O ką jeigu pasitelktume į pagalbą kitus augalus? Augalai – spąstai yra populiarėjanti sodininkystės kryptis. Tai augalai, nuviliojantys kenkėjus nuo daržovių ar kitų augalų.
2024-06-15

Rado geriausias trąšas pomidorams: vadina skystu auksu

Daugeliui sodininkų pomidorai yra patys mėgstamiausi augalai ir kasmet itin laukia jų derliaus, o šį, kaip tvirtina sodininkystės entuziastai, galima pagerinti palaisčius pomidorus pačių pasigamintu mišiniu, kurį sodininkai vadina skystu auksu. Kad pomidorai augtų sveiki ir duotų vaisių, jiems reikia daug maisto medžiagų ir paprastai vien maistingųjų medžiagų turtingo dirvožemio nepakanka – reikalingas papildomas tręšimas.
2024-06-11

Pomidorus palaistykite šiuo mišiniu: augs lyg išprotėję

Ne paslaptis, kad prasidėjus pomidorų augimo spurtui, sodininkai siekia paspartinti pirmųjų prinokusių pomidorų derliaus terminą bei derlių išgauti kuo gausesnį. Tam griebiamės įprastų priežiūros darbų, tokių kaip pomidorų tręšimas, laistymas, kenkėjų kontrolė ir kitos priemonės. Čia labiausiai įtakos greičiausiai turi tinkamų pomidorų trąšų pasirinkimas. Kartais net nereikia keliauti į specializuotas parduotuves šių produktų įsigyti, nes natūralių trąšų daržovėms galite atrasti ir buityje.
2024-06-10

Pabarstykite pomidorus šiuo mišiniu: augs dvigubai geriau

Pomidorams reikalingas tręšimas, kad sulauktumėte gausaus ir gero derliaus. Užuot pirkę trąšas parduotuvėje, galite pasigaminti jas namuose – pabarsčius šiuo mišiniu pomidorai augs daug geriau. Svarbu suprasti, kokių maistinių medžiagų reikia pomidorams, kad jie augtų stiprūs ir sveiki. Skirtingais augimo etapais jiems reikia skirtingų maistinių medžiagų. Visiems augalams reikia trijų pagrindinių medžiagų: azoto, kalio ir fosforo.
2024-06-09

Ant pomidorų pabarstykite šių miltelių: augs turbo greičiu

Pomidorams reikia daug maistingųjų medžiagų, o jei jiems naudosite tinkamas trąšas, jie užaugins didelius ir sveikus vaisius. Pomidorai yra reiklūs trąšoms augalai ir jei norite, kad jie gausiai derėtų, aprūpinkite juos maistingosiomis medžiagomis. Naudodami tinkamas trąšas padėsite jiems užauginti didesnius ir sveikesnius vaisius.
2024-06-05

Šalia pomidorų pasodinkite šiuos augalus: augs daug geriau

Be vargo užsiauginsite gausų sultingų pomidorų derlių, jei pasinaudosite šiais patarimais. Jei norite mėgautis skaniais sultingais pomidorais, turėtumėte nepamiršti kai kurių dalykų, pavyzdžiui, kiek saulės šviesos jiems reikia arba kokius augalus reikėtų sodinti šalia, kad jie augtų sveiki. Socialiniuose tinkluose sodininkystės temomis rašantis @gardenfrenzy pasidalijo keliais pastebėjimais, kurie pravers, jei tikrai norite užsiauginti tobulus pomidorus, rašo express.co.uk.
2024-06-03

Brangsta daržovių daigai – ūkininkai neslepia: „Buvo prieš kiek metų ohoho, dabar jau oho“

Po sniego ir krušos, nepašykštėjusių pavasarinių išbandymų, daržininkai skuba atsigauti – prekyvietėse įsibėgėja prekyba daržovių daigais. Tiesa, šiemet už juos tenka mokėti daugiau. Augintojai tvirtina, kad dėl permainingo pavasario buvo ne tik sunkiau, bet ir brangiau užauginti kokybiškus daigus. O štai ieškantiems įvairovės daržuose augintojai siūlo išbandyti naujovių.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Andželika išdavė geriausius pomidorų auginimo patarimus: užaugs daug skanesni

Pomidorai – viena labiausiai pamėgtų sodininkų daržovių. Dėl to kiekvienas turi savų metodų, kaip prižiūrėti, kas kiek laiko laistyti ir tręšti šią daržovę. Ne išimtis ir „pomidorų karaliene“ tituluojama joniškietė Andželika Budginienė, kuri pomidorus augina jau 20 metų. Moteris pasidalijo esminiais patarimais, kaip reikėtų prižiūrėti pomidorus. Taip pat įspėjo apie klaidas, kurios gali sunaikinti pomidorų derlių.
2024-05-31

Jokiu būdu pomidorų nesodinkite šalia šių augalų: derliaus nesulauksite

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti. Yra keli augalai, kurie, nors ir nebūtinai pakenkia pomidorams, tačiau neatneša jiems jokios naudos ir tokioje kaimynystėje jie gali vargti, be to, dažniau gali pulti ligos ar kenkėjai, o tai gali lemti ne tik prastesnį derlių, bet ir augalo žūtį.
2024-05-29

Šiukštu nesodinkite šių augalų prie pomidorų: derliaus nesulauksite

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti. Yra keli augalai, kurie, nors ir nebūtinai pakenkia pomidorams, tačiau neatneša jiems jokios naudos ir tokioje kaimynystėje jie gali vargti, be to, dažniau gali pulti ligos ar kenkėjai, o tai gali lemti ne tik prastesnį derlių, bet ir augalo žūtį.
2024-05-26

Ekspertė išdavė pomidorų ir agurkų auginimo patarimus: augs kaip pašėlę

Prasidėjus daržovių sezonui, dažnas žmogus savo šiltnamyje nori sulaukti kuo gausesnio gėrybių derliaus. Neretai daržovių augintojai nežino, kad daro augalams mirtinas klaidas, kurių pasekmės – nudžiūvę augalai bei menkas derlius. TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ šis klausimas buvo aptartas kartu su VDU Žemės ūkio agronomijos docente Audrone Žebrauskiene, kuri atskleidė agurkų bei pomidorų auginimo patarimus ir geriausias daržovių veisles.
2024-05-25

Regina išdavė geriausias pomidorų trąšas: veikia 100 proc.

Pomidorai – tikri lietuvių daržų ir šiltnamių karaliai, kuriuos augina daugelis su viltimi sulaukti gausaus derliaus. Daržininkė Regina sako radusi geriausias pomidorų trąšas, kurias pasigaminti paprasta, o nauda – neišmatuojama. Reginos šiltnamyje auga ne viena dešimtis pomidorų veislių – ir įvairiausių spalvų, ir formų ir kiekvienas žavi savo išskirtiniu skoniu.
2024-05-25

Atrado geriausias namines pomidorų trąšas: derliaus nespėsite skaičiuoti

Nors pomidorus auginti palyginti lengva, norint sulaukti gausaus derliaus, juos reikia tręšti. Sodininkystės ekspertė pasidalijo geriausių naminių pomidorų trąšų receptu – patręšę jomis derlių padvigubinsite. Pomidorams, kitaip nei daugeliui kitų vaisių ir daržovių, reikia daug maistinių medžiagų, kad užaugtų sveiki vaisiai. Daržininkai dažnai pastebi, kad pomidorams neužtenka vien maistingomis medžiagomis turtingo dirvožemio. Pomidorus naudinga tręšti keliais skirtingais augimo etapais.
2024-05-21

Pomidorų karaliene tituluojama Vilma išdavė aukso vertės patarimus

Miežiškių gyventojai Vilmai Burneikienei – pats darbymetis. Prasidėjo 2024 metų pomidorų, paprikų, agurkų daigų prekyba. Taip skelbiama Vilmos, kuri žinoma kone visoje Lietuvoje, tinklalapyje. Ten rašoma, kad daigais galima apsirūpinti Panevėžio žemdirbių turguje arba namuose Miežiškių miestelyje. Domisi įvairiomis veislėmis Pasaulyje yra daugiau kaip 7 tūkstančiai pomidorų veislių ir kasmet išvedamos naujos. Taip pat atkuriamos senos, paveldinės veislės.
2024-05-21

Atrado tobulą pomidorų receptą žiemai: išbandykite šiemet

Pirmieji pomidorų sodinukai lauke dar tik pradėjo įsitvirtinti, tačiau ne viena šeimininkė jau suskubo ieškoti patikrintų receptų žiemai. Šiemet siūlome šį pomidorų marinato receptą užsirašyti iš anksto ir sulaukus derliaus drąsiai išbandyti. Iš normos marinato užpyliau 5–1 l stiklainius. Pomidorų pagal poreikį. Marinatas: 2 l vandens; 2 v. š. druskos; 8 v. š. cukraus; 100 ml acto; 2–4 česnako skiltelės; Keli lauro lapai; Keli pipirų griežinėliai.
2024-05-20

Atskleidė geriausias pomidorų veisles: derliaus nespėsite skaičiuoti

Dažnas artėjant vasarai svarsto, kurias pomidorų veisles pasirinkti geriausia. Dėl to TV3 laidoje „Svajonių sodai“ šis klausimas buvo aptartas kartu su „Žalios stotelės“ specialiste Liucija Kunigiškyte. Moteris patarė, kokias veisles pasirinkti geriausia skirtingų poreikių sodininkams. L. Kunigiškytė papasakojo, kurios veislės pasižymi ankstyvu derliumi, kurios vėlyvu, kurios išskirtinėmis spalvomis ir kurios ypatingu dydžiu.
2024-05-18

Panaudojus šias trąšas Antanina skynė pomidorus iki pat spalio: atskleidė receptą

Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems. Šis receptas nėra sudėtingas ir ingredientų jam namuose turi kiekvienas. Pomidorams trąšų pirkti nebereikės Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens.
2024-05-14

Jokiu būdu nedarykite to savo pomidorams: derliaus nesulauksite

Pomidorai yra viena iš mėgstamiausių lietuvių daržovių, kurie sezono metu atsiranda ant pietų stalo. Beveik kiekvieno sodininko šiltnamyje galima rasti šių daržovių, tačiau kaip tinkamai juos užauginti ir prižiūrėti, kad vasarą galėtume mėgautis sultingu ir skaniu derliumi? TV3 laidoje „Svajonių sodai“ ūkininkė, pomidorų priežiūros ekspertė Jonata Pauraitė papasakojo, kokių klaidų nedaryti, auginant pomidorus šiltnamyje.
2024-05-11

Pasodinkite pomidorus šioje vietoje: derliaus nespėsite skaičiuoti

Pomidorai šiandien – viena populiariausių daržovių, be kurios sunkiai beįsivaizduojame mūsų dienų pietų stalą. Pomidorai reikalauja tinkamos priežiūros – apsaugos nuo šalnų, reguliaraus laistymo, tręšimo. Tačiau įdėtos pastangos atsiperka, kai mėgaujamės sultingais, saldžiais, saulės sušildytais pomidorų vaisiais, šviežiai išaugintais savo darže. Pomidorų sėja ir daiginimas Pomidorai Lietuvoje auginami lauke arba šiltnamiuose.
2024-05-03

Išdavė auksinius pomidorų auginimo patarimus: dvigubas derlius garantuotas

Pomidorai – viena iš labiausiai mėgstamų daržovių tiek virtuvėje, tiek sode. Jų sultingumas, subtilus skonis ir rūšių įvairovė daugelį sodininkų verčia pasinerti į pomidorų auginimo pasaulį. Ūkininkė, pomidorų priežiūros ekspertė Jonata Pauraitė sako, kad sėkmingas pomidorų augintojas turi žinoti įprastas sodinimo taisykles. Jos teigimu, pomidorų auginimas yra menas, kuris reikalauja kantrybės, žinių ir rūpestingumo.
2024-05-01

Padarykite tai pomidorams šiemet: sulauksite dvigubo derliaus

Palyginti su daugeliu kitų daržovių, pomidorams reikia daug maisto medžiagų, kad būtų užtikrintas sveikas augimas ir gausus derlius. Jie yra tokie alkani, kad maistingųjų medžiagų turtingo dirvožemio paprastai nepakanka, todėl reikalingas reguliarus tręšimas. Jei augalai bus nepakankamai maitinami, jie pradės rodyti kaprizus – keičiantys spalvą lapai, maži, neskanūs vaisiai ir kiti požymiai.
2024-04-28

Pomidorai augs lyg išprotėję: štai, ką reikia daryti

Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai jau išpikiuoti, laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis? Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą. Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu.
2024-04-18

Sodininkė Irena atskleidė geriausius pomidorų auginimo patarimus: augs kaip pašėlę

Pomidorai yra vienas populiariausių augalų darže ir šiltnamyje. Tinkamai juos prižiūrint, pomidorai užaugina gardžius vaisius. Sodininkė Irena pasidalino geriausiais pomidorų auginimo patarimais – sako, kad juos pasitelkus, pomidorai auga kaip pašėlę. Irena sako, kad vienas svarbiausių žingsnių – pasirinkti tinkamas veisles ir užsiauginti stiprius daigus.
2024-04-13

Iš šaldytuvo išimtiems pomidorams padarykite tai: bus žymiai skanesni

Kuo daugiau saulės, tuo labiau norisi šviežių, vasara kvepiančių pomidorų. Esame įpratę juos valgyti visų pirma žalius – įvairiose salotose, ant sumuštinių, jie neatsiejami palydovai prie šašlykų, kepsnių. Tačiau verta pakepti ir pačius pomidorus – „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė atkreipia dėmesį, kad kepti jie ne tik įgauna dar gilesnį skonį, bet gali tapti ir pagrindiniu visai nebrangiu patiekalu.
2024-04-11

Atskleidė auksinius pomidorų auginimo patarimus: sukraus dvigubą derlių

Jau pats metas pakalbėti apie pomidorus. Vieni daržininkai pomidorus sėja jau vasario mėnesį, kiti – tik kovo viduryje ar pabaigoje. Ir štai paradoksas: tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu metu. Šioje publikacijoje rasite informacijos, kada geriausia sėti pomidorus, kada juos daiginti ir kitų naudingų pomidorų auginimo patarimų.
2024-04-09

Šiukštu nesodinkite pomidorų šalia šių augalų: liksite be derliaus

Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti. Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad pomidorų sėja jau pačiame įkarštyje, rodo ir pardavimų skaičiai, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tradiciškai būtent pomidorų sėklos tampa vienomis paklausiausių prasidėjus pavasarinei sėjai.
2024-03-30

Šiukštu pomidorų nelaikykite šioje vietoje: praras skonį

Obuoliai, braškės, apelsinai, vynuogės, salotos, agurkai – tik dalis šviežių vaisių ir daržovių, kurias randame parduotuvių lentynose, o ir atvažiuoja jie net iš tolimiausių pasaulio kampelių. Apie tai, kokį kelią iki pirkėjų namų turi įveikti švieži produktai bei kaip užtikrinama jų kokybės kontrolė. „Lidl Lietuva“ komercijos vadovas Lukas pasakoja, kad atidžiai vertinamos įvairios detalės.
2024-03-22

Lietuviai parduotuvėse šluoja šias prekes: pasakė, kodėl

Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti. Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad pomidorų sėja jau pačiame įkarštyje, rodo ir pardavimų skaičiai, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tradiciškai būtent pomidorų sėklos tampa vienomis paklausiausių prasidėjus pavasarinei sėjai.
2024-03-19

Išdavė geriausias pomidorų veisles: išbandykite šiemet

Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
2024-03-11

Ragina išbandyti šias pomidorų veisles: rezultatas nenuvils

Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams. Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
2024-03-08

Atskleidė geriausią laiką sėti pomidorus: pravers šie patarimai

Sodininkystės ir daržininkystės mylėtojai jau laukia nesulaukia, kada ateis metas sukišti rankas į žemę ir jau svarsto, kada pradėti sėti pomidorus. Juos būtina pasėti tinkamu laiku, kad derlius nudžiugintų. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė atskleidė, kada jau tinkamas metas sėti pomidorus, kad vasarą galėtumėte džiaugtis gausiu derliumi.
2024-02-22

Atskleidė geriausias pomidorų veisles: rašykitės ir išbandykite

Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
2024-02-20

Atskleidė, kada sėti pomidorus: užsirašykite

Pomidorus auginti nėra sudėtinga ir vos keli augalai visą vasarą jus džiugins gausiu derliumi. Artėjant pavasario sezonui, tikriausiai jau galvojate apie sodinukų daiginimą. Pomidorai yra vienas dažniausių į salotas ingredientų, jų taip pat paprastai dedama į makaronų ir jautienos patiekalus. Parduotuvėje galima rinktis iš dešimčių įvairiausių rūšių, tačiau juos nesunku auginti ir patiems.
2024-02-15

1 daržovę vadina dovana širdžiai: valgykite dažniau

Kai kalbama apie sveikesnį maistą, daugelis stengiasi valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Kasdien rekomenduojama suvalgyti bent penkias porcijas, kad gautume reikiamą kiekį maistinių medžiagų. Tačiau, pasak vieno eksperto, kai kuriuos maisto produktus dar naudingiau valgyti ne šviežius, o konservuotus ar šaldytus, o pomidorus jis vadina dovana širdžiai.
2024-02-09

Pasiruoškite ankstyvajai pomidorų sėjai: šiomis veislėmis tikrai nenusivilsite

Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė artėjant ankstyvajai pomidorų sėjai TV3 laidos „Svajonių sodai“ žiūrovams patarė, kokias veisles verta išbandyti šį sezoną. Pasak daržininkystės ekspertės, nors šios veislės sąlyginai dar naujos, tačiau jos jau yra patikrintos ir išbandytos bei išsiskiria savo derlingumu. L. Kunigiškytė pataria prieš sėją apgalvoti, kokias sėklas pirksite, nes nuo to priklausys sėjos darbai ir augalų derlius.
2024-02-04
Į viršų