Paviešinta žinia apie Markle gimdymą: gali gimdyti ne viena

Kai kurie Meghan Markle antrojo gimdymo aspektai bus visiškai kitokie. Ji gimdys JAV, o ne Jungtinėje Karalystėje ir sklando gandai, kad gimdymas vyks namuose – tai, ką ji planavo padaryti gimdant sūnų Archie, tačiau gimdymas įvyko ligoninėje.

Dulos pagalba taip pat gali būti viena iš naujų gimdymo patirčių, nors pati kunigaikštienė niekada nepatvirtino ją samdžiusi. Sabia Wade, žinoma kaip „Juodoji dula“, „Insider“ pasakojo apie tai, kas yra dulos ir kodėl jos gali būti ypač svarbios gimdymo metu.

Emocinė, fizinė ir edukacinė parama

Dulos yra ne medicinos specialistai, apmokyti palaikyti moteris prieš, per ir iškarto po gimdymo. 

Gali atrodyti, kad jos siūlo pozas gimdymo metu, ištiesia ranką, kad palengvintų gimdymą arba stovi už gimdyvę, kuri nori gimdyti natūraliai, o ne atliekant Cezario pjūvį.

Tačiau daugelis dalykų, kuriuos daro dulos, nėra apčiuopiami: „Mes esame draugė, sesuo, budinti mama ar teta, advokatė. Kartais mes turime būti kovotojais.“

Dulos paslaugos kainuoja

Tyrimai rodo, kad nuolatinė parama gimdymo metu, t. y., tai, ką daro dulos, siejasi su geresniais motinos ir vaiko sveikatos rezultatais. Naudojantis dulos paslaugomis, gali padidėti savaiminio gimdymo tikimybė, sutrumpėti gimdymas, sumažėti Cezario pjūvių ir anestezijos atvejų, matomi aukštesni Apgar balai (įvertinimas, kaip kūdikiui sekasi iškart po gimimo) ir patiriama mažiau neigiamų jausmų apie gimdymo patirtį.

Dulos pagalba nėra susijusi su neigiamais poveikiais, bet jos paslaugos kainuoja yra nėra kompensuojamos. Daugelis moka nuo 800 iki 2500 JAV dolerių, o organizacijos kaip „For the Village“ siūlo nemokamas arba pigias dulų paslaugas nepakankamai atstovaujamoms bendruomenėms.

Tyrimai ne tik parodė, kad dulos gali sumažinti neigiamus gimdymo rezultatus, bet taip pat pagerinti gimdymo patirtį.

„Nesvarbu, ar esi Meghan Markle ar Sabia Wade, kai gimdai, fizinis skausmas yra nepakeliamas, emocijos taip pat“, – sakė S. Wade.

Nors gydytoja ir šeimos nariai turi skirtingas kompetencijas, nuomones ir emocijas, dula mato bendrą vaizdą ir gali tapti tarpininke, padedanti rasti bendrą sprendimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų