Šiais metais pasaulinė diena bus skirta gyvenimo su išsėtine skleroze temai. Sergantieji skatinami pasidalinti savo istorijomis ir išgyvenimais, tokiu būdu didinant visuomenės sąmoningumą. Praėjusių metų gruodį Lietuvoje atliktas reprezentatyvus IS žinomumo tyrimas parodė, jog lietuviams išsėtinė sklerozė – mažai žinoma liga.
Šių metų IS dienos tema „Gyvenimas su išsėtine skleroze“ suponuoja, jog susirgusiesiems reikia tiesiogine žodžio prasme „išmokti gyventi su liga“. Kadangi iki galo nėra žinomi ligos atsiradimą lemiantys veiksniai, neatrastos ligą išgydančios gydymo priemonės, pacientams yra būtina dalintis savo patirtimi, nugalėti stresą ir, svarbiausia, gauti palaikymą iš aplinkinių, ko kartais tikrai labai trūksta. „Gyvenimas su liga nėra lengvas, tačiau išmoko nesustoti ir toliau siekti savo tikslų“, – teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neurologijos klinikos vadovė profesorė Daiva Rastenytė. Šiais metais IS diena įvairiais praktiniais renginiais bus pažymima ir Lietuvoje.
Apie išsėtinę sklerozę ir projektą „ISlangas.lt“
Išsėtinė sklerozė yra viena iš labiausiai paplitusių neurologinių ligų, dažnai sukelianti neįgalumą. Manoma, jog pasaulyje šiuo metu yra daugiau nei 2,1 milijono asmenų, sergančių IS, Lietuvoje skaičiuojama apie 2,5-3 tūkst. sergančiųjų. Visuomenė apie šią ligą vis dar yra žino nedaug, todėl informacinė kampanija „IS langas" ir pagrindinis jos šūkis – „Atverk, pažink, suprask!“, kviečia kiekvieną susipažinti su išsėtine skleroze iš arčiau ir prisijungti prie IS bendruomenės. Svetainėje www.ISlangas.lt pateikta informacija bei patarimai apie ligą yra naudingi ne tik sergantiesiems ir jų artimiesiems, bet ir tiems, kuriems rūpi sužinoti daugiau apie išsėtinę sklerozę, jos simptomus ar užduoti klausimą gydytojui. Prie informacinės kampanijos galima prisijungti ir socialiniame tinkle „Facebook“.
Informacinė kampanija apie išsėtinę sklerozę – „IS langas“ – jau antrus metus iš eilės vykdo projektą „IStorijos“, kuris siekia atskleisti sergančiųjų kasdienybę, skatina juos burtis į bendruomenes ir kovoti su šia klastinga liga kartu.
Plačiau apie išsėtinės sklerozės žinomumo tyrimą Lietuvoje.