Patalynės ekspertas pasidalino informacija, kaip dažnai turėtumėte skalbti patalynę, kad užtikrintumėte tinkamą higieną.
Vidutiniškai žmogus miegodamas praleidžia apie 26 metus, t. y., 9 490 dienų arba kitaip – trečdalį gyvenimo.
Pasak „Dreams“, miegas yra stebėtinai svarbus, nes jis padeda pagerinti psichinę ir fizinę žmogaus savijautą ir gali turėti įtakos imunitetui bei svoriui.
Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, vidutinis žmogus kiekvieną naktį miega mažiau nei septynias valandas, todėl svarbu, kad mūsų patalynė būtų patogi ir švari.
Kaip dažnai skalbti patalynę?
Daugelį metų kyla aršios diskusijos, kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę. Vieni ekspertai teigia, kad patalynę reikia skalbti kartą per dvi savaites, o kiti, kad dažniau nei kartą per savaitę.
Atsižvelgdamas į tai, „Terrys Fabrics“ rinkodaros ir kūrybos direktorius Garethas Coxallas teigė, kad patalynę reikėtų skalbti kartą per savaitę, rašo express.co.uk.
Jis sakė: „Dažniausiai patalynę reikėtų skalbti kartą per savaitę arba ne rečiau kaip kas dvi savaites“.
Kaupiasi įvairios bakterijos
Patalynėje kaupiasi negyvos odos dalelės, dulkės ir nešvarumai, kurių nematote, todėl, siekiant užtikrinti gerą higieną, svarbu ją reguliariai skalbti.
Jei leidžiate savo augintiniui miegoti ant lovos, jei dėl vasaros karščių labai prakaituojate arba jei lovoje valgote maistą, reikėtų patalynę skalbti dažniau nei kartą per savaitę.
Jei patalynė reguliariai neskalbiama, joje gali kauptis mikrobai ir dulkės, taip pat prakaitas, riebalai ir bakterijos. Nepakankamai dažnai skalbiant patalynę gali pasireikšti alergijos, odos iššutimai, sergantiems astma gali pasireikšti jos paūmėjimai.
Alergiški, sergantys infekcijomis ar ligomis, miegantys be drabužių arba einantys miegoti prieš tai nepasinaudoję dušu turėtų dažniau skalbti patalynę.
Pagalvėse taip pat gali būti daug bakterijų, todėl jas reikia skalbti kas tris mėnesius aukštoje temperatūroje su skalbikliu, kad būtų sunaikinti mikrobai.
Iš tiesų, kai kurie tyrimai parodė, kad trečdalį pagalvės svorio gali sudaryti negyvos odos dalelės, dulkių erkutės ir kiti kenkėjai, kurie veisiasi patalynėje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O po to perduodi proanūkiams, tegul skalbia toliau