Vienas iš šalutinių knarkimo padarinių yra fragmentiškas miegas, dėl kurio dieną jaučiamas mieguistumas. Knarkimas yra dažna problema, su kuria susiduria apie milijonai žmonių visame pasaulyje. Kodėl knarkiate? Ką galite padaryti, kad knarkimas liautųsi?
Miegant atsipalaiduoja gerklės raumenys. Liežuvis atsitraukia atgal, o gerklė tampa siaura ir minkšta. Kvėpuojant gerklės sienelės vibruoja, todėl kai kurie žmonės girdi knarkimo garsą.
Senstant gerklės raumenys labiau atsipalaiduoja, todėl daugelis vyresnio amžiaus žmonių dažniau knarkia. Nutukimas taip pat prisideda prie knarkimo, nes kaklo srityje yra daugiau riebalinio audinio, rašo bettersleep.org.
Nosies ir gerklės sandara, išgerto alkoholio kiekis ir net miego padėtis – visa tai gali turėti įtakos tam, kaip stipriai knarkiate. Nepamirškime sauso oro, ligų ir net alergijų.
Triukas, kaip nustoti knarkti
Tačiau namų sąlygomis galima sustabdyti knarkimą. Tam reikalingas vos vienas produktas, kurį dauguma iš mūsų turime namie.
Alyvuogių aliejus yra stipri priešuždegiminė priemonė ir ji gali sumažinti kvėpavimo takų patinimą. Jis taip pat mažina skausmingumą ir gerklės vibraciją, sukeliančią knarkimą. Tiesiog prieš pat eidami miegoti išgerkite šiek tiek alyvuogių aliejaus.
Medus taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir padengia gerklę, sumažindamas knarkimo vibraciją. Sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį medaus puodelyje karšto vandens arba puodelyje ramunėlių ar imbiero arbatos ir išgerkite kažkada tarp vakarienės ir miego.
Ramunėlės garsėja kaip raumenis ir nervus atpalaiduojanti priemonė, kuri padės ramiai miegoti. Imbieras pasižymi antibakteriniu poveikiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!