Moteris pasakoja, jog vieną dieną savo namuose pamatė varliagyvį. Iš pradžių ji pagalvojo, kad tai tiesiog vaikų žaislas, nes jis net nejudėjo.
Į namus įslinko paprastasis tritonas
Namie ji vos jo netyčia nesutraiškė, tačiau paėmusi į rankas suprato, kad tai visai ne žaislas – jis gyvas.
Moteris sutriko ir nežinojo, kaip elgtis su šiuo padaru. Jis buvo panašus tiek į tritoną, tiek į driežą. Kaunietė pamanė, kad lauke šiuo metu jam bus per šalta, todėl išnešė jį į savo šiltnamį, nes nei rūsio, nei malkinės ji neturi. Šiltnamyje iškasė duobę, pridėjo mulčio ir užklojo ąžuolo lapais, kad jis ten saugiai ir šiltai žiemotų.
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su egzotinių gyvūnų priežiūros specialistu Gerardu Paškevičiumi, geriau žinomu, kaip Džiunglių žmogus. Specialistas patvirtino, jog tai, ką moteris rado savo namuose, yra paprastasis tritonas.
„Tai vietinis, dažnas varliagyvis, o žmonės juos dažnai sumaišo su driežiukais. Jie atrodo egzotiškai, o jų pilvukas dar egzotiškesnis“, – tikina specialistas.
Džiunglių žmogus taip pat patvirtino, jog moteris pasielgė teisingai, nunešdama tritoną į šiltnamį.
Pavasarį ir vasaros pradžioje, paprastieji tritonai gyvena sekliuose vandens telkiniuose, o jau liepos mėnesį jie išeina į sausumą. Šie varliagyviai žiemoja po lapais, akmenimis, pūvančiais kelmais. Kiaušinius suvynioja į povandeninių augalų lapus ir prilipina tarp sulenkto lapo pusių.
Lietuvoje paprastieji tritonai yra sutinkami dažnai, o vietomis net gi labai gausiai. Šie varliagyviai subręsta per 2–3 metus, o išgyventi gali ir iki 14 metų.
Brandaus amžiaus patinėlio kūno ilgis 9–11 cm, patelių ilgis 8–9,5 cm. Svoris: 0,9-5,2 g. Oda lygi arba smulkiai grūdėta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!