Vejos tvarkymo darbai gali būti atliekami bet kuriuo metų laiku, tačiau ruduo įprastai būna tinkamiausias, nes dirvos temperatūra vis dar pakankamai šilta, kad skatintų žolės augimą, rašoma express.co.uk.
Vienas iš labai svarbių vejos tvarkymo darbų – tręšti žolę. Nors rinkoje yra daug cheminių vejos trąšų, vietoje jų galite naudoti tai, ką turite virtuvėje – kavos tirščius.
Kavos tirščių išbarstymas sode yra pigus ir ekologiškas būdas papildyti dirvožemį maistinėmis medžiagomis.
Jų naudojimas sodininkystėje nėra naujas atradimas, tačiau šis būdas nėra naudojamas taip dažnai, kaip galima būtų manyti, ir daugelis žmonių nesuvokia, kokią naudą duoda atliekų išbarstymas sode, ypač kai kalbama apie veją.
Kavos tirščių nauda
Pasak „Backyard Boss“ sodininkystės profesionalų, įrodymai rodo, kad kavos tirščiai yra „labai veiksmingi“, nes „padaro jūsų žolę žalesne“.
Jie sakė: „Žolė mėgsta kavos tirščius, todėl jūsų veja atrodys žalesnė, tankesnė ir tvirtesnė“.
Vejos specialistai iš „Turf Technologies“ pritarė, sakydami, kad kofeinas „daro stebuklus“, „atgaivindamas veją“, nes jo sudėtyje yra dviejų mineralų – azoto ir fosforo.
Jie paaiškino: „Tai lėto išsiskyrimo trąšos, priešingos daugumai sintetinių produktų. Dėl to jūsų veja gali ilgiau naudotis maistingosiomis medžiagomis ir ilgiau išlieka tvirtesne.“
Be to, skirtingai nei sintetinės trąšos, kurias neteisingai panaudojus gali būti padaryta negrįžtama žala, pavyzdžiui, sudeginant veją arba užteršiant vandenį, kavos tirščiai tokio neigiamo poveikio neturi.
Be to, sliekams patinka kavos tirščiai – jie jais minta ir vėdina veją bei skatina naudingąją mikrobų veiklą.
Kaip naudoti kavos tirščius?
Ekspertai teigė, kad „lengviausias būdas“ paskleisti kavos tirščius – tai padaryti laistant žolę.
Sumaišykite maždaug pusę kilogramo kavos tirščių su beveik 20 litrų vandens ir turėsite „nebrangią ir paprastą vejos trąšą“.
Taip nesijaudinsite dėl po visą veją išsibarsčiusių kavos tirščių gniužulų, o naudodami laistytuvą vejai laistyti užtikrinsite, kad jie tolygiai pasiskirstytų.
Kavos likučius taip pat galite paskleisti rankomis ir grėbliu tolygiai paskirstyti kavos gumulėlius, tačiau įsitikinkite, kad jie patenka ant žolės ir ant pačios dirvos – taip užtikrinsite, kad kavos likučiai papildytų dirvą maistinėmis medžiagomis, o ne tik liktų ant jos paviršiaus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!