• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geriau neišmeskite panaudotų kavos tirščių – jie gali būti ne mažiau vertingi, nei kava, kurią iš jų pasigaminote. 

Geriau neišmeskite panaudotų kavos tirščių – jie gali būti ne mažiau vertingi, nei kava, kurią iš jų pasigaminote. 

REKLAMA

Pristatome keletą idėjų, kaip juos panaudoti. 

Kavos tirščius galima naudoti kaip mulčią

Turbūt kada esate susimąstę – ar kavos tirščiai gali praversti sode? Atsakymas – taip! Kavos tirščius galima naudoti kaip puikiausią mulčią, ypač tiems augalams, kuriems reikia rūgštingesnės dirvos, rašoma plantcaretoday.com

Kurie augalai mėgsta kavos tirščius? Tai šie augalai:

Šilauogių krūmai; Mėlynės; Bugieniai; Azalijos; Rododendrai; Medlievos; Kvapiosios gardenijos; Ramunėlės; Didžiažiedė trilija; Begonijos.

Gali pasirodyti keista, bet tamsiai rudos spalvos jūsų rytinės kavos tirščiai padės jūsų hortenzijoms sužydėti skaisčiai mėlyna spalva. Taip pat ir spygliuočiams labai patinka rūgštingesnė dirva. Štai keletas medžių, kuriems praverčia kavos tirščiai:

REKLAMA
REKLAMA

Žydintys sedulos medžiai; Magnolijos; Gluosniai; Beržai.

Štai kokios daržovės geriau auga kiek rūgštingesnėje dirvoje:

Paprikos (visų rūšių); Ridikėliai; Saldžiosios bulvės (batatai); Baklažanai; Pomidorai; Petražolės; Rabarbarai; Bulvės (nors joms tinka ir šarmingos dirvos).

REKLAMA

Jei mulčiuojate kava, tirščius išberkite maždaug 1 cm sluoksniu, kitaip dirvoje gali imti per greit formuotis pelėsis ir ji taps pernelyg rūgštinga.

Panaudotus kavos tirščius naudokite augalams ir kompostavimui

Į dirvą įmaišius truputį kavos tirščių galima lengvai keisti jos struktūrą. Kompostavimui pradėti kavos filtrus ir kavos tirščius kraukite kartu su žolės gabalėliais į specialų kompostavimo konteinerį su vikšrais ar tiesiog į komposto krūvą.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl kavos tirščiai yra naudingi augalams? Kava yra geras vandenilio šaltinis (vandenilio joje yra iki 1,5% svorio), todėl kavos tirščiai puikiai tinka kompostui gaminti, kuriuo paskui tręšite augalus. Į tokį kompostą įdėję kavos tirščių jį papildysite vandenilinėmis trąšomis.

Visgi svarbu turėti omenyje ir kavos tirščių rūgštingumą. Todėl subalansuokite kompostą taip, kad jame netrūktų ir augalų atliekų iš kiemo, kitų organinių atliekų iš virtuvės. Taip pat galite pridėti kalcio karbonato – medienos pelenų ar kalkių, kad subalansuotumėte pH ir papildytumėte mišinį fosforu.

Nepamirškite, kad kavos tirščiuose augantis grybelis dažnai sunaudoja didelę dalį vandenilio. Todėl gera mintis yra pasidaryti gerą organinių atliekų ir kitų medžiagų mišinį savo komposte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų