REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinių tinklų vartotojai skundžiasi, kad jų priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų žaloja rankas – ant mažojo pirštelio atsiranda įdubimas, kuriam jau net sugalvotas pavadinimas „išmanusis mažylis“.

Socialinių tinklų vartotojai skundžiasi, kad jų priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų žaloja rankas – ant mažojo pirštelio atsiranda įdubimas, kuriam jau net sugalvotas pavadinimas „išmanusis mažylis“.

REKLAMA

Šiais laikais yra programėlės viskam – nuo skaitymo iki bankininkystės − beveik viską galime atlikti savo išmaniajame telefone. Taigi, nenuostabu, kad tarsi prilimpame prie ekranų.

Jei tapote priklausomas nuo savo telefono, ar kada nors susimąstėte, kokią žalą patiriate?  Apie akis net nekalbame.

Kai kurie socialinių tinklų fanai prisipažįsta, kad jų pasirinktas telefono laikymas rankoje jas deformuoja. Žmonės su taip vadinamais „išmaniaisiais mažyliais“ įsitikinę, kad įdubimas ant mažojo pirštelio atsirado dėl to, kaip jie laiko telefoną rankoje.

Vienas susirūpinęs žmogus paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“ savo rankos nuotrauką su komentaru: „Mano išmanusis mane sužalojo. Pirštas sulinko ir nebeatsitiesia. Reiktų kitaip laikyti jį rankoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas taip pat pasiguodė: „Pirštas sulinko, nes telefonas visą dieną rankoje“.

Medikai pasakė, kodėl ėmė skaudėti pirštus 

 

Socialiniame tinkle „TikTok“ vartotojas @cllopez2000 paaiškino: „Jei laikote savo rankoje telefoną, o jūsų mažasis pirštas jo apačioje, ar neatsirado nedidelis įlenkimas tarp viršutinio ir apatinio mažylio sąnarių? Įdomu, ar dar kas nors tai pastebėjo? Tai išmanusis mažylis“.

REKLAMA

Vaizdo įrašas pasklido labai greitai ir daug žmonių prisipažino, kad ir jie tą pastebėjo. Tačiau ar iš tiesų egzistuoja toks „išmanusis mažylis“? Paklausėme sveikatos eksperto nuomonės.

LloydsPharmacy vaistininkė Pareena Patel pasakojo leidiniui MirrorOnline: „Nėra jokių klinikinių įrodymų, kad išmanieji telefonai deformuotų pirštus, ypač mažąjį, nėra oficialaus medicininio termino, taigi nėra priežasčių manyti, kad per daug naudojantis telefonais galite pažeisti raumenų funkcijas ar sąnarius nykštyje ar riešo plote“.

Žinome apie įprastą pažeidimą − pasikartojančio įtempimo pažeidimus (RSI), kai jie patiriami  dėl dažnų vienodų judesių ar per didelės raumenų ar nervų apkrovos. Taigi, reguliariai telefonus naudojantys žmonės greičiausiai kenčia nuo RSI, o ne nuo „išmanaus mažylio“. Tyrimais buvo nustatyta, kad per dažnas naudojimasis išmaniaisiais telefonais sukelia skausmą nykštyje ir pablogėja rankos funkcija, rašo MirrorOnline.

REKLAMA
REKLAMA

Pareena siūlo kelis būdus, kuriais palengvinsite skausmą rankoje ir sumažinsite skausmų ir sužalojimų riziką:  

1. Lengvi rankų pratimai

 

Jei jus kamuoja pirštų problemos, galite lengvų pratimų pagalba tempti raumenis ir skausmas sąnariuose sumažės. Vienas šių pratimų yra pirštų lenkimas. Sugniaužkite ranką į kumštį, po to švelniai ištieskite pirštus. Kartokite šį pratimą penkis kartus iki penkių seansų per dieną.

2. Aleksandro metodas

 

Manoma, kad šis metodas palengvina raumenų ir kaulų sistemos problemas. Nors jis dažniausiai taikomas laikysenos problemoms spręsti, tačiau gali padėti sumažinti rankos bei pirštų skausmus, nes suprasite, kaip judesiai susiję su telefono naudojimu, veikia kūno dalis ir žinosite, kodėl skauda kaklą nuo dažno žinučių rašymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai šio metodo principai apima dėmesingumą savo kasdienėms veikloms, užtikrinant, kad jos jums padeda, bei supratimą, kad galvos-kaklo-stuburo ryšys yra gyvybiškai svarbus optimaliam kūno funkcionavimui.

3. Išjungimas

 

Savaime suprantama, kad padėjus telefoną į šalį ar jį išjungus, sumažės skausmas rankose.  Pabandykite kurį laiką pabūti be telefono, nors vieną valandą. Bus naudinga ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Gali būt naudinga laikyti telefoną ant stalo priešais save, o ne apglėbus pirštais rankoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų