telefonas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „telefonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „telefonas“.

Svarbi žinia „Apple“ naudotojams: laukia pokyčiai

Birželio 10 dieną pasaulinės kūrėjų konferencijos (Worldwide Developers Conference) metu pranešta, kad „Apple“ vartotojų rudenį laukia geroji žinia – naujausia „Apple iOS 18“ versija. Eiliniai vartotojai ją į savo įrenginius įsidiegti galės jau rugsėjį. Tiesa, programėlių kūrėjai (developeriai) jau dabar gali įsidiegti „iOS 18 Developer Beta“ versiją ir išbandyti.
2024-06-18

Įspėja visus senesnių „Apple“ telefonų modelių turėtojus: kuo greičiau jų atsikratykite

Jei turite septynerių ar daugiau metų senumo „iPhone“ telefoną, jums gali grėsti kibernetinė ataka. Saugumo ekspertai įspėjo, kad nuo 2008 m. iki 2014 m. pagaminti išmanieji telefonai nebėra palaikomi programinės įrangos atnaujinimų, kurie apsaugo naudotojus nuo kenkėjiškų programų ir kitų išnaudojimų, skelbia portalas „Daily Mail“. Šiuo metu nepalaikomi „iPhone“ telefonai yra nuo originalaus modelio iki „iPhone 6 Plus“, tačiau beveik kasmet į sąrašą įtraukiami nauji modeliai.
2024-06-10

Traukinyje užmigusi moteris negalėjo patikėti, kas nutiko: vietoj Šveicarijos „atsidūrė“ Ukrainoje

Į savarankišką kelionę po Europą išsiruošusi moteris pateko į netikėtą situaciją, kai užmigo traukinyje, o pabudusi pamatė, kad jos telefonas rodo, jog ji yra Ukrainoje.
2024-05-24

Svarbus atnaujinimas „iPhone“ turėtojams: ištrintos nuotraukos netikėtai gali vėl atsirasti jūsų galerijoje

Jei naudojatės „iPhone“ telefonu, būtų protinga nueiti į nustatymų meniu ir atsisiųsti naujausią „iOS“ atnaujinimą. JAV technologijų milžinė ką tik išplatino svarbų programinės įrangos pataisymą, pavadintą „iOS 17.5.1“, kuriuo ištaisoma keista klaida, dėl kurios kai kurios ištrintos nuotraukos staiga vėl atsirasdavo galerijose.
2024-05-22

Skubiai perspėja gyventojus: sukčiai siaučia kaip monstrai – neužkibkite ant „Google“ bangos

Plintant naujai sukčių, norinčių išvilioti prisijungimus prie interneto paskyrų, bangai, vis daugiau žmonių nukenčia. Ekspertai įspėjo, kad žmonės rizikuoja prarasti ne tik asmeninius duomenis, bet ir pinigus. Pataria, kaip apsisaugoti ir išvengti sukčių pinklių.  „Facebook“ grupėje „NEPATIKIMI ASMENYS“ grupės administratorius Dainius Dainauskas pasidalino anonimiška narės, kuri sulaukė keisto sukčių skambučio, istorija.

Šią klaidą telefone daro ne vienas: baterija dėl to išsikrauna greičiau

Telefono baterija bus ilgaamžiškesnė, jei įrenginį retkarčiais išjungsite ir įjungsite, o krauti išmanųjį įkroviklio laidą įkišus į kompiuterį – kenksminga. Tai tik keli klaidingi mitai, susiję su būdais pagerinti telefono baterijos veikimo laiką. Neteisingas yra ir neretai girdimas patarimas visiškai išjungti visas naudojamas programėles.
2024-04-29

Milda internetu užsisakė telefoną, bet jo negavo: įspėja visus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba per keturis mėnesius dėl įmonės „Sinerta“ sulaukė daugiau nei 100 vartotojų skundų. Klientai piktinasi, kad negauna užsakytų prekių, įmonė jiems negrąžina pinigų ir neatsakinėja į skambučius. Socialiniuose tinkluose žmonės skundžiasi, kad įmonė vis nukelia pristatymo datas, negrąžina pinigų arba tiesiog neįvykdo užsakymo. Bendrovės atstovai teisinasi, esą paskutiniu metu keitėsi vadovybė, įmonė susiduria ir su finansiniais sunkumais.

„Skaudžiausia patirtis“: telefoną nepažįstamam vyrui paskolinusi 28-erių moteris neteko 11 tūkst. eurų

Jei esate vienas iš tų žmonių, kurie savo mokėjimo kortelę laiko mobiliojo telefono dėkle, telefono aparate užsirašo PIN kodą arba naudojasi tik mobiliąja bankininkyste, perskaitę šį atvejį, galbūt norėsite persvarstyti savo veiksmus, skelbia portalas „The Guardian“. Visai neseniai 28 metų sveikatos priežiūros specialistė Sami Souret maloniai padėjo vyrui, kuris paprašė paskolinti telefoną. Nepraėjus nė šešioms valandoms, jos 9 350 svarų sterlingų (apie 11 tūkst.
2024-03-10

Kuo greičiau nustokite naršyti telefone sėdint ant klozeto: gali baigtis liūdnai

Plačiai paplitęs įprotis gali didinti išangės plyšimo, kuris gali būti itin skausmingas, ir hemorojaus riziką – ekspertas įspėja mėgstančius tualete naudotis telefonu ir ilgai naršyti. Tai įprotis, kurį šiais laikais tikriausiai turi daugelis – pasiimti telefoną su savimi į tualetą. Nors tai gali atrodyti visiškai nekenksminga, ekspertas perspėja, kad tai didina skausmingos ir nemalonios būklės riziką.
2024-03-10

Telefoninės pagalbos linijos norintiems mesti rūkyti veiklos mėnesis: 28 proc. jau numatė konkrečią metimo dieną

Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos telefoninė linija skaičiuoja per pirmąjį veiklos mėnesį sulaukusi 365 asmenų skambučių. Konsultacijų metu 97 asmenys jau pasirinko konkrečią dieną, kada mes rūkyti.  „Džiaugiamės, kad susidomėjimas 1819 linija neblėsta, tad akivaizdu, jog norintys atsikratyti šio žalingo įpročio ne tik ieško pagalbos, bet ją ir suranda. Konsultacijos vyksta konkrečiai ir kryptingai. Per pirmąjį mėnesį net 28 proc.
Aktualijos 2024-03-07
REKLAMA
REKLAMA

Perspėja „Android“ savininkus: privalote tai padaryti

„Android“ naudotojai turi būtinai patikrinti savo įrenginių nustatymus, kad netaptų naujos bauginančios grėsmės auka. Visiems „Android“ naudotojams skirtas naujas įspėjimas, kurio nevertėtų ignoruoti. Naujausia grėsmė šiems populiariems įrenginiams – tekstinė žinutė, kurią paspaudus pradedama diegti kenkėjiška „Xloader“ (kodinis pavadinimas MoqHao) programinė įranga, galinti pavogti asmeninius duomenis.
2024-02-28

Kreipiasi į „Android“ naudotojus: kuo skubiau ištrinkite 5 programėles

„Google“ uždraudžia 5 populiarias „Android“ programėles – patikrinkite savo telefoną ir ištrinkite jas dabar, ypač jei turite „Samsung Galaxy“ įrenginį. Visiems, kišenėje turintiems „Android“ telefoną, būtų protinga nedelsiant patikrinti, kokias programėles esate parsisiuntę.
2024-02-21

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: jau galima skambinti vietoje 8 rašant 0

„Telia“ įjungė telefono numerius su naujuoju prefiksu 0, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Jau šiandien operatoriaus klientai savo adresatams gali prisiskambinti ryšio numerio pradžioje vietoje aštuoneto įvedę nulį. Nors senasis tarpmiestinis kodas vis dar veiks iki kitų metų, bendrovė ragina nelaukti jo išjungimo datos ir reikalingus pokyčius savo adresatų knygelėje atlikti jau dabar.
2024-02-15

Vilniuje iš jaunuolio pagrobtas telefonas

Vilniuje plėšikas gatvėje iš jaunuolio rankų išplėšė ir pagrobė telefoną. Kaip pranešė policija, nusikaltimas įvykdytas šeštadienio vakarą, apie 17.53 val., Savanorių prospekte, viešojo transporto stotelėje. Asmuo, pagrasinęs 19-mečiui jaunuoliui, iš rankų išplėšė ir pagrobė mobiliojo ryšio telefoną „Xiaomi Poco“. Nuostolis – 400 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo.

Susiduriate su ryšio sutrikimais? Pasitikrinkite, ar bėda ne jūsų telefono parametruose

Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus, rašoma pranešimė spaudai.
2024-02-06

Naudojate šį telefoną? Įspėja – kuo greičiau tai padarykite dėl saugumo

„Apple“ flagmanų „iPhone“ naudotojai raginami kuo greičiau atsinaujinti savo įrenginių programinę įrangą. Išleista „iOS 17.3“ versija jau prieinama ir Lietuvos gyventojams, rašoma pranešime spaudai. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šis atnaujinimas labiausiai susijęs su įrenginio saugumu – jei išmanusis būtų pavogtas ar pamestas, į jį įsilaužti būtų gerokai sunkiau. Be to, „Apple“ pataisė ir kitas ankstesnės versijos saugumo spragas.
2024-02-04

Įspėja „iPhone“ savininkus: laukia pokyčiai

2024 metais „Apple“ planuoja išleisti didžiausią visų laikų „iOS“ atnaujinimą ir štai ką tai reiškia jūsų telefonui. Visi „iPhone“ gerbėjai šiais metais sulauks atnaujinimo, kuris gali būti vienas didžiausių. Taip teigia „Apple“ ekspertas iš „Bloomberg“ Markas Gurmanas. Pasak jo, būsimasis operacinės sistemos „iOS 18“ atnaujinimas gali būti vienas didžiausių, jei ne pats didžiausias, per visą bendrovės istoriją.
2024-02-01

Nuo šiol perkantys SIM korteles privalės pateikti savo asmens duomenis: paaiškino, kam to reikia

Seimas įpareigojo mobiliojo ryšio operatorius nuo 2025 metų registruoti naujas išankstinio mokėjimo abonento identifikavimo modulio (SIM) korteles ir jas įsigyjančius žmones – perkantys išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio paslaugų korteles, privalo pateikti savo asmens duomenis. Taip tikimasi greičiau išaiškinti melagingus pranešimus apie sprogmenis, žmonių apgavystes ir pinigų išviliojimą.

Seimui pritrūko balsų įteisinti privalomą SIM kortelių registraciją

Seime neužteko balsų įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius nuo 2025 metų registruoti naujas išankstinio mokėjimo abonento identifikavimo modulio (SIM) korteles ir jas įsigyjančius žmones. Už tokias  Elektroninių ryšių įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo tik 56 Seimo nariai, o bandant priimti pakartotinai – 64 parlamentarai. Norint įstatymą priimti reikėjo, kad balsavime dalyvautų bent 71 Seimo narys. Pataisų priėmimą blokavo opozicija.

Keičiasi pirkimo įpročiai: lietuviai renkasi vis brangesnius mobiliuosius telefonus

Mobiliosios įrangos rinkoje pastebėta tendencija, kad pastaraisiais metais lietuviai perka vis brangesnius ir geresnius įrenginius. Vidutinė išleidžiama suma yra išaugusi 15 procentų. Lietuviai pirmiausia renkasi savo mėgstamą operacinę sistemą – iOS arba Android. Kitas svarbus kriterijus paprastai būna kaina. „Šiuo metu populiariausi kainų segmentai tarp 200-350 eurų, taip pat ir brangesni – apie 600-700 eurų kainuojantys išmanieji.
2023-11-28

Gavo baudą už kalbėjimą telefonu vairuojant, nors to nedarė: nepasimaukite ir jūs

Kai policijos pareigūnai pričiumpa pažeidžiant tam tikras taisykles, būna nemalonu. Dar nemaloniau, jei apkaltinę paskiria baudą, nors iš tiesų pažeidimo nepadarei. Tokiu atveju nutarimą galima apskųsti, bet ne visuomet pavyksta įrodyti tiesą. Vieni žmonės dalijosi, kad buvo apkaltinti neva kalbėję telefonu, kai nesutapo net pareigūnams pasirodžiusi jo spalva.
2023-11-26

Norėjo grąžinti rastą telefoną, bet suklydo: „Va tie 10 eurų krauju aplaistyti“

Gerus darbus daryti pavojinga. Rastą telefoną grąžino savininkui, tikėjosi radybų, o gavo smūgį į veidą.  Policijai paskambinęs pilietis tvirtino, kad buvo gatvėje sumuštas nepažįstamo vyro. Atvykę pareigūnai pastebėjo du lūkuriuojančius vyriškius. Vienas iškart bandė paaiškinti konflikto aplinkybes.
2023-11-23

Ragina tučtuojau pakeisti šias SIM korteles: to nepadarę – liksite be ryšio

Kitą savaitę prasidedant mokinių rudens atostogoms, tėvai su nekantrumu laukia net dvi laisvas nuo darbo dienas praleisti keliaujant su šeima. Vis tik, padangių aukštumas pasiekusios lėktuvų bilietų ir viešbučių kainos – ne vienintelis daugelio Lietuvos šeimų galvos skausmas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Jei vis dar savo telefone turite senos kartos SIM kortelę, išvyką gali apkartinti ryšio problemos.

Nusipirkote telefoną? Perspėja, ką turite padaryti, kad neprarastumėte duomenų

Jei įsigijote naują išmanųjį telefoną, normalu norėti juo kuo greičiau naudotis ir išbandyti visas funkcijas. Tačiau tam, kad bendra naudojimosi patirtis būtų kuo sklandesnė, būtina pirmiausiai atlikti kelis pagrindinius žingsnius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pasak ekspertės, svarbiausia yra sėkmingai perkelti visą svarbiausią informaciją iš senojo įrenginio bei užtikrinti, kad neprarandate jame esančių svarbių duomenų.
2023-10-26

Telefonu paskambinti galėsite net ir tada, kai nebus ryšio: pristatyta naujovė

Technologijų sektorių papildė dar viena naujovė – pristatyta nemokama „VoWi-Fi“ (angl. Voice over WiFi) paslauga. Nuo šiol bus galima be jokio papildomo mokesčio skambinti pasitelkus belaidį interneto ryšį, kuris užtikrins dar geresnę skambučių kokybę net ir tose vietose, kur visiškai neveikia mobilusis ryšys, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Vienas aktualiausių šios naujovės pritaikymo pavyzdžių – naujos statybos namai ir biurai.
2023-10-24

Duodate vaikams mobilų telefoną? Turi jums labai liūdnų žinių

Šiuolaikinėje visuomenėje technologijos tampa neišvengiama kasdienybės dalimi ir tai gali paveikti visus šeimos narius, ypač vaikus. Apie tai, kaip kartais tėvai gali nesusimąstyti, kokią žalą jų naudojimasis technologijomis gali padaryti vaikų psichologinei būsenai ar augimo procesui, tv3.lt naujienų portalui pasakoja psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė.
2023-10-18

Baimę kalbėti telefonu Mykolas įveikė vienu būdu: sužinokite kaip

Šiais laikais išmanusis telefonas yra tapęs neatskiriama mūsų kasdienybės dalimi. Tačiau vis dar pasitaiko žmonių, kuriems skambučiai telefonu kelia baimę. Telefobija yra pripažinta socialinio nerimo sutrikimo rūšimi, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės. Kaunietis Mykolas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomas), kiek save pamena, visą gyvenimą susidurdavo su sunkumais, kai jam tekdavo atsiliepti telefonu ar kažkam skambinti.
2023-10-15

Prie telefono vaikams – ne daugiau kaip 40 minučių: ar tokio draudimo griebsis ir Lietuva?

Technologinė pažanga ne tik palengvina ir paspartina kasdienių darbų atlikimą, tačiau kelia ir tam tikrų rūpesčių. Pavyzdžiui, priklausomybė nuo socialinių tinklų gali lemti ne tik per menką fizinį aktyvumą, bet ir sumažėjusią savivertę. Dėl to kai kurios valstybės imasi riboti prieigą prie telefonų ir kitų įrenginių, pvz., iki 40 minučių per dieną.
2023-10-03

Lietuvoje mokytojai lengvai pastebi priklausomus vaikus – paėmus telefonus jie tampa pikti ir suirzę

Kinai užsimojo apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia mobiliuose įrenginiuose. Siūloma, kad iki aštuonerių metų išmaniaisiais prietaisais galėtų naudotis iki dviejų valandų per dieną, priklausomai nuo amžiaus, nes ilgesnis buvimas kenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Lietuviai vaikai kraupsta išgirdę apie tokius ribojimus – kai kurie prisipažįsta internete sėdintys ir 8 valandas per dieną.

Atsižvelgta į gyventojų skundus: „Skambinėja kažkokie rusai, o tu net negali priduot numerio policijai“

Vyriausybė pritarė parlamentaro Mindaugo Skritulsko siūlymui privalomai registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles, kurias dažnai naudoja nusikaltėliai, slėpdami savo tapatybes. Tai panaikintų tokių kortelių anonimiškumą ir sukčiai esą negalėtų taip nevaržomai apgaudinėti žmonių jiems skambindami, o kiti nusikaltėliai netektų patogios priemonės bendrauti vykdant nusikaltimus. Kai kurios telekomunikacijų bendrovės naujovei prieštarauja.

„Apple“ naudotojai – sukluskite: šie „iPhone“ modeliai skleidžia per daug radiacijos

Prancūzijos specialistai pareiškė, kad „iPhone 12“ telefonai skleidžia per daug radiacijos ir prašo kompanijos „Apple“ stabdyti jo pardavimus. „Apple“ su prancūzų išvadomis nesutinka, bet aiškėja, kad technologijų gigantė savo telefonus tikrina kitaip, nei prancūzai. Aiškintis dėl savo telefonų saugumo kompanija „Apple“ priversta kaip tik tuo metu, kai pasauliui pristatė naują, 15, „iPhone“ telefonų seriją.

Vilniuje užsižiūrėjęs į telefoną nepilnametis pakliuvo po troleibusu

Vilniuje Žirmūnų gatvėje ketvirtadienį pavakare 14-metis paauglys pakliuvo po troleibusu. Labai pasisekė, kad vaikinas atsipirko palyginti nesunkiais sužeidimais. Nelaimė įvyko Žirmūnų ir Minties gatvių sankryžoje. Nuo Šilo tilto pusės atėjęs pėsčiasis ketino kirsti Žirmūnų gatvę ir į perėją įžengė jau užsidegus raudonai: vaikinas ėjo žiūrėdamas į telefoną ir nepamatė, kad jam jau dega draudžiamas šviesoforo signalas.

Vilniaus kalėjimo nuteistiesiems bandyta perduoti devynis telefonus

Vilniaus kalėjimo nuteistiesiems bandyta perduoti devynis telefonus. Vilniaus kalėjimo pareigūnai užkardė draudžiamų daiktų patekimą pas nuteistuosius, pranešė Lietuvos kalėjimų tarnyba. Antradienio naktį uždraustoje kalėjimo teritorijoje buvo rastas juodos spalvos lipnia juosta apvyniotas paketas su pririštu valu, jo kitas galas kabojo ant išorinės laisvės atėmimo vietos tvoros. Išardžius radinį, jame rasti devyni mobiliojo ryšio telefonai ir keturios SIM kortelės. Įvykis tiriamas.
Kriminalai 2023-09-07

Į Marijampolės kalėjimą bandyta perduoti telefonų

Į Marijampolės kalėjimą nuteistiesiems bandyta perduoti telefonų. Lietuvos kalėjimų tarnyba skelbia, kad šio kalėjimo pareigūnai užkardė draudžiamų medžiagų patekimą pas nuteistuosius. Ankstų pirmadienio rytą uždraustoje zonoje buvo rastas paketas apvyniotas lipnia juosta. Išardžius radinį, jame rasti du mobilaus ryšio telefonai, iš jų vienas buvo su SIM kortele. Visi permesti daiktai perduoti kalėjimo Saugumo valdymo skyriui. Įvykis tiriamas.
Kriminalai 2023-08-14

Skubiai įspėja „Android“ vartotojus: ištrinkite 1 programą

Įspėja „Android“ vartotojus – ištrinkite „SafeChat“ programėlę nedelsdami. Technologijų ekspertai teigia, kad ji gali sekti jūsų privačius duomenis ir nuskaityti žinutes „Facebook“, WhatsApp“ ir „Telegram“ aplikacijose. Indijoje įsikūrusi programuotojų grupė, pavadinimu „Bahamut“, kaip manoma, yra susijusi su programėlės „SafeChat“ duomenų vagystėmis.
2023-08-13

Skubiai įspėja „Android“ vartotojus: privalote tai padaryti

Milijonai „Android“ naudotojų raginami tikrinti savo telefonus, nes aptikta programų, kurios gali eikvoti akumuliatorių, nes išjungus ekraną paleidžiama reklama Milijonai „Android“ naudotojų raginami patikrinti savo įrenginius ir ištrinti nesąžiningas programėles, kurios gali išeikvoti akumuliatoriaus energiją ir naudoti mobiliuosius duomenis net tada, kai ekranas yra išjungtas. Nerimą keliantį atradimą padarė „McAfee“ saugumo komanda.
2023-08-09

Į tualetą nešatės telefoną? Turi jums labai liūdnų žinių

Itin išpopuliarėjus išmaniesiems telefonams, dabar daugelis jais naudojasi net sėdėdami ant klozeto. Pasirodo, šį įprotį turi daugiau nei pusė pasaulio gyventojų. Ir nors gali atrodyti, kad nieko baisaus naršyti tualete, sveikatos ekspertai įspėja geriau to nedaryti. „Healthline“ proktologijos chirurgė dr. Karen Zaghiyan teigė, kad per ilgai sėdint ant klozeto didėja rizika susidurti su hemorojumi. „Hemorojus – tai į išangę ir iš jos išeinančių venų sankaupa. Visi turi hemorojų.
2023-07-28

Klaipėdoje informaciją apie socialinę paramą bus galima gauti vienu telefono numeriu

Klaipėdoje informaciją apie socialinę paramą nuo trečiadienio popietės bus galima gauti paskambinus vienu telefono numeriu,  Kaip pranešė Klaipėdos savivaldybė, įstaigoje diegiama skambučių centro sistema. „Klaipėdoje pradės veikti vienas telefono numeris, kuriuo bus galima gauti visą informaciją dėl reikalingos socialinės paramos. Tai palengvins žmonių, kuriems prireikia socialinės pagalbos, bet jie nežino, kur kreiptis, dalią.
Aktualijos 2023-07-24

Skubiai įspėja „iPhone“ vartotojus: būtina atlikti 1 veiksmą

Visiems, turintiems „iPhone“, vertėtų nueiti į nustatymus ir atsisiųsti skubų „Apple“ ką tik išleistą atnaujinimą. Šiuo „Rapid Security Response“ atnaujinimu ištaisoma aktyviai naudojama „WebKit“ spraga, kuria jau naudojasi sukčiai.  Įdiegus iOS 16.5.1 (c) ji sustabdys bet kokias ateityje vyksiančias atakas, todėl labai svarbu šį atnaujinimą atsisiųsti kuo greičiau.
70 2023-07-15

Dalį prašymų „Sodrai“ jau galima teikti telefonu: yra viena svarbi sąlyga

Prašymus „Sodrai“ dėl kai kurių išmokų ar pažymų išdavimo nuo šiol galima pateikti ir telefonu, paskambinus informacijos numeriu (8 5) 250 0883 arba 1883. Svarbi sąlyga – žmogus privalo turėti unikalų Kliento identifikavimo kodą (KID), kuris leidžia saugiai nustatyti tapatybę ir valdyti asmeninę informaciją. Nuo pirmadienio paskambinus į „Sodros“ informacijos centrą ir nurodžius savo KID kodą galima ne tik gauti asmeninę informaciją ir konsultaciją, bet ir pateikti kai kuriuos prašymus.
2023-07-11

Nyderlandai ketina uždrausti naudotis išmaniaisiais įrenginiais pamokų metu

Nyderlandai antradienį pranešė, kad ketina uždrausti naudotis išmaniaisiais įrenginiais pamokų metu, kad šie netrukdytų ugdymo procesui. Nyderlandų vyriausybė nurodė, kad mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji laikrodžiai trukdo mokiniams dalyvauti ugdymo procese. Tokia taisyklė turėtų įsigalioti kitais metais. „Daugėja įrodymų, kad mobilieji telefonai daro žalingą poveikį pamokų metu“, – teigiama Nyderlandų vyriausybės išplatintame pranešime.
2023-07-05

Įspėja skubiai ištrinti šias programėles telefone: gali jus šnipinėti

Ekspertai įspėja „Android“ naudotojus patikrinti savo telefonus, ar juose nėra trijų įtartinų programėlių, kuriose yra paslėptų šnipinėjimo technologijų. Jei jos yra jūsų telefone, kuo greičiau jas ištrinkite. Pasak kibernetinio saugumo bendrovės „Cyfirma“, tarp šių trijų pavojingų programėlių yra žinučių siuntimo ir VPN programėlės. Pasirodo, kad šios programėlės gali slapta sužinoti jūsų privačią informaciją, pavyzdžiui, jūsų buvimo vietą ir kontaktų sąrašą, rašo thesun.co.uk.
2023-07-03

Skubiai įspėja „iPhone“ naudotojus: būtina atlikti 1 veiksmą

Dabar pats laikas patikrinti savo „iPhone“ nustatymus ir įsitikinti, kad jūsų įrenginyje įdiegta naujausia „Apple“ „iOS“ programinė įranga. Jei ne, būtina atlikti šį veiksmą, nes JAV technologijų milžinė naudotojams išplatino žinią apie skubų atnaujinimą, kuriame ištaisyti du labai rimti trikdžiai.
63 2023-06-27

Raskite paslėptą telefoną: pavyks tik atidžiausiems

Galvosūkiai smegenims ir optinės iliuzijos yra puikus būdas tobulinti savo pažintinius gebėjimus bei lavinti protą, kad ilgainiui galėtumėte įveikti vis sudėtingesnes užduotis ir sustiprinti smegenų galią. Iš pradžių gali kilti problemų dėl kai kurių galvosūkių, tačiau kuo daugiau treniruositės, tuo greičiau tobulėsite – išbandykite keletą galvosūkių ir pažiūrėkite, kaip jums seksis.
2023-06-22

Šiaulių rajone nepilnametė pasinaudojusi svetimu telefonu paėmė 4,2 tūkst. eurų paskolų

Šiaulių rajone nepilnametė, pasinaudojusi svetimu telefonu ir banko mokėjimo kortelės duomenimis, paėmė 4,2 tūkst. eurų paskolų. 2006 metais gimusi Ginkūnų kaimo gyventoja tarp gegužės 4 dienos ir gegužės 6 dienos pasinaudojo 1967 metais gimusios moters mobiliajame telefone įdiegta programėle „Smart ID“ ir banko mokėjimo kortelės duomenimis. Mergina paėmė 1700 eurų ir 2500 eurų paskolas, pranešė Šiaulių apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas.

Ištrinkite šias programėles: telefonas veiks greičiau

Technologijų ekspertai įspėja išmaniuosius įrenginius naudojančius gyventojus – ištrinkite šias programėles iš savo telefono. Jie teigia, kad neretai kai kurios programėles, tarp kurių ir „Facebook“, yra kaltos dėl telefono lėtėjimo. Neretai savo telefone turime daug įvairiausių programėlių, kurios daugeliu atveju mums yra nereikalingos ir net nebenaudojamos. Šios programos užima daug vietos, o laikui bėgant gali ir sulėtinti telefono veikimą.
2023-06-19

Lėktuvuose netrukus bus galima naudotis telefonais: nereikės įjungti net skrydžio režimo

Jau birželio 30-ąją – Europos Sąjungos ribose skraidantys keleiviai galės skambinti, rašyti ir naršyti socialiniuose tinkluose būdami ore, primenama pranešime žiniasklaidai. Apie tai, kaip 5G ryšys pakeitė skrydžius, pasakoja dr. Evaldas Stankevičius, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.  „Naujos kartos 5G ryšiu greitai galėsite naudotis lėktuvuose – tam reikės tik 5G palaikančio telefono ir šį ryšį garantuojančio plano.
437
2023-06-14

Neuromokslininkė ragina vengti 3 įpročių: pagerins smegenų veiklą

Neurolomokslininkė atskleidė tris įpročius, kurių reikia vengti, kad smegenys išliktų jaunos – įskaitant tai, kad ryte reikėtų palaukti dvidešimt minučių prieš griebiant telefoną į rankas.  24-erių Emily McDonald iš Finikso (Arizona, JAV) pasidalijo patarimais, kaip išvengti tokių simptomų kaip smegenų rūkas ir užmaršumas.  Neuromokslininkė sakė, kad nereikėtų griebti telefono vos atsikėlus ryte, reikia palaukti bent dvidešimt minučių prieš pradedant naršyti, rašo mirror.co.uk.
2023-06-12

Eilinis telefono pardavimas Lietuvoje atvedė į teismą: viską pakeitė netikėtas skambutis

Vilnietė Simona buvo priversta kreiptis į teismą po to, kai iš kitos merginos nusipirko telefoną, tačiau jį netrukus paėmė policija, o pardavėja atsisakė grąžinti sumokėtus pinigus. Mergina ieškinyje prašė priteisti iš atsakovės Vidos J. 450 eurų patirtų nuostolių. Ji nurodė, kad 2022 m. gruodžio 5 d. skelbimų portale rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „Samsung Galaxy S22“ už 450 eurų.

Ištrinkite šias programėles: telefonas veiks greičiau

Nėra nieko patogiau, nei galėti vos prireikus atsisiųsti į telefoną bet kokią programėlę. Nesvarbu, ko jums reikia, greičiausiai, rasite viską, ko panorėsite. Tačiau kai kurios programėlės gali trikdyti sklandų telefono veikimą, o kai kurių tipų programėles reikėtų visiškai ištrinti iš telefono.  Per daugelį metų telefone susikaupia daugybė įvairių programėlių, kai kurios jų reikalingos kasdien, kitos galbūt visai nenaudojamos ir net pamirštos.
2023-06-08
Į viršų