Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ pagerbiami paprasti žmonės, darantys nepaprastus žygdarbius. Susitelkime ir vienybėje nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams, į žiūrovus kreipėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ pagerbiami paprasti žmonės, darantys nepaprastus žygdarbius. Susitelkime ir vienybėje nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams, į žiūrovus kreipėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

Šalies vadovas renginį pradėjo jaudinančiais žodžiais, suvirpinusiais ne vieną širdį ir pabrėžė, kad didžiausia šalies tvirtybė – žmonių vienybėje.

„Labas vakaras, gerbiamieji, visa Lietuva. Sveikinu su laisvės švente. Ši laisvės šventė yra kitokia. Daugelis iš mūsų šiomis dienomis nešiojame štai tokius ženklelius ir mūsų širdyse, be tradiciškai Lietuvos trispalvės, atsirado vietos ir šitoms spalvoms. Šios spalvos mūsų broliškos tautos – Ukrainos, kuri šiandien kenčia didelį skausmą dėl to, kad 21 amžiuje vis dar yra ciniškų agresorių, kurie mėgina atsikirpti kitoms tautoms priklausantį žemės gabalą, nes galvoja, kad jiems viskas yra leidžiama. 

REKLAMA

Šią pavojaus valandą aš didžiuojuosi savo tauta, lietuvių tauta, kuri pademonstravo visapusišką solidarumą, empatiją ir šiandien aš matau, kaip žmonės atveria ne tik savo namų duris pabėgėliams iš Ukrainos. Svarbiausia, jie atveria savo širdis ir padeda visi, kaip kas gali. Ir tai yra, turbūt, svarbiausia. Tai rodo, kad augindami pagalbą Ukrainai, mes auginame savo laisvę, auginame savo valstybę. 

Ir, tiesą sakant, tų pilietiškų nuostabių žmonių yra tokie neišsenkami aruodai, kad, na, ko gero, „Lietuvos garbės“ apdovanojimus ir nominacijas būtų galima rengti drąsiai dar 100-150 metų ir mes visada turėtume žmonių kiekvienoje nominacijoje, kuriais galėtume didžiuotis, žavėtis, stengtis būti į juos panašiais. Taip, kad Lietuva turėdama šiuos žmones yra pati stipriausia valstybė pasaulyje. 

REKLAMA
REKLAMA

Aš galvoju, kad net ir šiomis sudėtingomis aplinkybėmis ne tankai, ne sienos, ne patrankos, ne dar kažkokie gynybiniai įtvirtinimai sudaro valstybės jėga. Valstybės jėga yra jos žmonėse ir mes turime tuos nuostabius žmones čia, švenčiančius laisvės dieną, dar kartą prisimenančius ir džiaugsmingas, ir galbūt liūdnesnes mūsų naujausios istorijos akimirkas. Ir aš neabejoju, kad mes ir toliau taikiai ir gražiai švęsime savo laisvę ir džiaugsimės ja.“

LR prezidentas G. Nausėda taip pat įteikė „Metų pilietiškumo“ nominacijos apdovanojimą didvyriškai traukinį sustabdžiusiam vieviškiui Petrui Matižonokui.

„Lietuvos garbė“ kasmet pagerbia nepaprastus didvyrius

Jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienų metų Kovo 11-ąją kviečia atsigręžti į didžiausius mūsų tautos herojus – paprastus žmones, kurie daro nepaprastus darbus. Šventinį vakarą visi kartu padėkokime jiems už kasdienius žygdarbius, kurie daro pasaulį geresnį, o mūsų visų šalį – dar gražesnę. Šie metai – ne išimtis.

REKLAMA
REKLAMA

Laikotarpiu, kai vienybė ir geri darbai tapo ypatingai svarbūs, dar labiau išryškėjo mūsų visų noras padėti – ne tik vienas kitam, bet ir tiems, kuriems ši pagalba dabar reikalinga labiausiai. Per pastarąsias savaites, nors ir esame skirtingai nuostabūs, mes tapome tarsi vienas kumštis – ne vienas pamiršome savo problemas, daug kas pasidarė nebereikšminga ar tiesiog nebeaktualu.

Todėl šių metų „Lietuvos garbės“ šventė taps šviesuliu mūsų kitokioje kasdienybėje, o herojai, kurie ant scenos lips atsiimti apdovanojimų, tarsi pavyzdys mums visiems.

Tačiau nors Kovo 11-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir visi kartu tradiciškai džiaugsimės nepaprastais paprastų žmonių darbais bei klausysimės jų istorijų, taip pat nenusigręšime ir nuo to, kas vyksta visai netoli – visa savo širdimi būsime su tais, kurie kovoja už laisvę Ukrainoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų