lietuvos garbė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos garbė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos garbė“.

Žinomas Lietuvos profesorius įkūrė išskirtinį fondą: turi kilnų tikslą

Profesorius Arvydas Janulaitis, moderniosios biotechnologijos Lietuvoje pradininkas, kone visą gyvenimą pašventė šiai sričiai, jos pažangai ir savo darbus tęsia toliau – padėjęs mokslinius pagrindus pirmųjų moderniosios biotechnologijos įmonių atsiradimui Lietuvoje, tapęs jų steigėju, toliau puoselėja startuolį „Diagnolita“ ir 2022-aisiais įsteigė Ateities biomedicinos labdaros fondą, kurio tikslas – remti personalizuotai medicinai aktualius mokslinius tyrimus.
2024-03-11

Kristina Rimienė sukūrė išskirtines „Lietuvos garbės“ puošmenas: siunčia svarbią žinią

Šiemet 19 kartą nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienam lietuviui svarbią dieną – Kovo 11-ąją – kviečia padėkoti herojams, savo kilniais darbais kuriančius gražesnį pasaulį ir Lietuvą. Jau šeštus metus šventiniu dekoru rūpinasi floristė, TV3 laidų vedėja Kristina Rimienė, kasmet nustebinanti kvapą gniaužiančiais kūriniais.
2024-03-11

Mažeikiškių moksleivių idėja nustebino ir visko mačiusius: verti didžiausios pagarbos

Aštuoniolikmetis Eligijus Girdenis ir septyniolikmetis Damir Samarin – neeiliniai Mažeikių miesto moksleiviai. Vos prieš porą metų vaikinams gimė idėja sukurti dar niekam nematytą žaidimą, po kuriuo slepiasi kilni misija, – padėti silpnaregiams ir neregiams įsilieti į visuomenę. Už tai vaikinai apdovanoti „Lietuvos garbės“ apdovanojimu. Eligijaus ir Damir sukurto žaidimo esmė – iš kaladėlių kryžiažodžio principu dėlioti žodžius.
2024-03-11

Kaune staiga sukniubo vyras: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių

Vilmantas Pietaris (60), Egidijus Maurutis (40) ir Simonas Velža (26) – Kauno techninės apžiūros centro darbuotojai. Praėjusių metų gruodžio 18-ąją vyrai negalvojo, kad šią dieną prisimins dar ilgai. Vienam iš jų klientų staiga pasidarė bloga, o vyriškiai sureagavo itin greitai: sukniubusiam vyrui pradėjo daryti gaivinimą ir išgelbėjo jo gyvybę.
2024-03-11

Pamatęs degantį namą Tomas nesudvejojo nė akimirkai: gyvybes teko gelbėti žaibiškai

Praeitų metų liepos 23-ioji diena Garliavoje gyvenančiai Alonderių šeimai galėjo baigtis baisia tragedija, jeigu ne pro šalį važiavęs paramedikas, ugniagesys-gelbėtojas Tomas Vyzas. Iš toli pamatęs dūmus, vyras nė akimirką nesudvejojo, surado įvykio vietą ir puolė gelbėti jau atvira liepsna degusiame name miegojusio Kazimiero ir jo žmonos. Už kilnų darbą Tomas Vyzas įvertintas „Lietuvos garbės“ apdovanojimu.
2024-03-11

Nuo gimimo neįgali Ajana: „Negalia yra tik dar viena žmogaus savybė“

34 metų Socialinių mokslų doktorantė Ajana Lolat–Pažarauskienė gimė neįgali – jai nustatytas cerebrinis paralyžius. Jos gyvenimo diagnozė – lovos režimas. Kaip ji pati sako, viskas buvo nulemta. Bet ji nepamena tokios dienos, kai negalvojo, jog pasveiks.
2024-03-11

Gitanas Nausėda siunčia žinią lietuviams: skyrė jautrius žodžius

Minint Lietuvai svarbią dieną, Kovo 11-ąją, jau tradicija tapusiuose nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ pagerbiami herojai, kurie savo kilniais darbais daro pasaulį geresnį ir mūsų visų šalį – dar gražesnę. Į žiūrovus kreipėsi ir Jo Ekscelencija Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Šiemet Kovo 11-ąją nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ bus pagerbti septyni paprasti žmonės, darantys nepaprastus darbus.
2024-03-11

Į nacionalinius apdovanojimus „Lietuvos garbė“ susirinko garbingi svečiai

Šiemet jau 19 kartą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną vyksta nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“, kuriuose pagerbiami paprasti žmonės, darantys ypatingus darbus. Į ypatingus apdovanojimus renkasi garbūs svečiai. Šiemet jau 19 kartą renginio metu kas kartą padėkojame paprastiems žmonėms, darantiems nepaprastus darbus. Ne išimtis ir šie metai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ne tik švęsime savo vienybę, bet ir įvertinsime tuos, kurie nuolat mus jos moko.
2024-03-11

Namuose kilus gaisrus 13-metis Majus reagavo žaibiškai: jo poelgis vertas didžiausios pagarbos

Praėjusių metų rugsėjo 15-ąją Molėtų rajone, Alantos miestelyje įsikūrusios Lasių šeimos namus pažymėjo skaudi nelaimė – gaisras, tuo metu namuose buvo tik 13-metis Majus ir jo judėjimo negalią turintis dėdė. Majus sureagavo žaibiškai ir nepasimetęs stresinėje situacijoje atliko didvyrišką žygdarbį – skubiai iškvietė pagalbą ir iš degančio namo išvedė dėdę.
2024-03-11

Audrė Kudabienė suspindo elegancija: pasipuošė ypatinga proga

Visiems lietuviams ypatingą dieną – Kovo 11-ąją – jau 19 kartą vyksta nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“, kurių metu kasmet pagerbiami savo kilniais darbais nusipelnę Lietuvos piliečiai. Susipažinti su šių metų herojų istorijomis kviečia Audrė Kudabienė, ypatinga proga suspindusi elegancija.
84 2024-03-11
REKLAMA
REKLAMA

Laura Blaževičiūtė apie Lietuvą kuriančius herojus: „Žmogiškumo vedini žmonės daro stebuklus“

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną TV3 televizija kviečia padėkoti tiems, kurie kuria mūsų valstybę bei tvirtina jos pamatus ir nuolat primena, kiek daug didvyriškų žmonių gyvena Lietuvoje. Šiemet jau 19 kartą vyksiančiuose nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ tradiciškai pagerbsime 7 paprastus žmones, darančius nepaprastus darbus.

Išdalinti nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“

Mums visiems ypatingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kai trispalvės vėliavos plazda ne tik gatvėse ar namuose, bet ir kiekvieno širdyje, TV3 televizija tradiciškai kvietė nacionaliniams apdovanojimams „Lietuvos garbė“. Nacionalinių apdovanojimų „Lietuvos garbė“ renginį šiemet pradėjo atlikėjas Vaidas Baumila, atlikęs dainą „Eik“. Su nacionalinių apdovanojimų svečiais ir žiūrovais pasisveikino vakaro vedėjai Audrė Kudabienė, atlikėjas Marijonas Mikutavičius ir Mindaugas Stasiulis.
2024-03-11

Laura Blaževičiūtė kviečia padėkoti „Lietuvos garbės“ herojams: „Jie augina mus ir mūsų valstybę“

Mums visiems ypatingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kai trispalvės vėliavos plazda ne tik gatvėse ar namuose, bet ir kiekvieno širdyje, TV3 televizija tradiciškai kviečia nacionaliniams apdovanojimams „Lietuvos garbė“. Pačioje sostinės širdyje – Vilniaus rotušėje – šį vakarą įvyksiantis renginys, kurį žiūrovai išvys ir prie ekranų, kvies padėkoti paprastiems žmonėms, darantiems nepaprastus darbus. Tiems, kurie kuria visų mūsų valstybę bei tvirtina jos pamatus.
2024-03-11

Nacionaliniuose „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose – padėka ir ryškiausių šalies žvaigždžių pasirodymai šių dienų herojams

Kovo 11-ąją vykstantys nacionaliniai „Lietuvos garbės“ apdovanojimai – graži TV3 pradėta tradicija, kurią šiemet minėsime jau 19-ąjį kartą. Renginio metu kas kartą padėkojame paprastiems žmonėms, darantiems nepaprastus darbus. Ne išimtis ir šie metai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ne tik švęsime savo vienybę, bet ir įvertinsime tuos, kurie nuolat mus jos moko. Juk tik surėmę pečius, mes tampame nenugalimi ir galintys atremti visas negandas.
2024-03-08

Milda veža paramą į pavojingiausias Ukrainos vietas: jos pasakojimai spaudžia širdį

Nuo pat pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą dienos lietuviai surėmė pečius ir jau daugiau nei metus laiko padeda kariaujantiems ir nuo karo kenčiantiems žmonėms viskuo, kuo tik gali. Kaunietė Milda Goštautaitė – viena iš daugelio, nepailstamai dar nuo Maidano įvykių padedanti Ukrainai siekti pergalės. Už savo darbus, neskaičiuojant laiko ir jėgų, ji pelnė „Lietuvos garbės“ „Metų savanorės“ apdovanojimą.
2023-03-11

Dovydas Laukys ir Simona Burbaitė scenoje užkūrė aistrą: sunku atitraukti akis

Kovo 11-ąją Vilniaus Rotušėje – iškilmingas apdovanojimų renginys „Lietuvos garbė“. Apdovanoti bei pagerbti labiausiai nusipelniusių Lietuvos gyventojų susirinko gausa kviestinių svečių. Tarsi dovaną savo muzikinius pasirodymus 7-iems šių metų herojams dovanoja būrys atlikėjų. Aistringą tango šokį padovanojo ir būsimo TV3 televizijos projekto „Tangomanai“ dalyviai Simona Burbaitė ir Dovydas Laukys. Jie scenoje užkūrė tikrą argentinietišką aistrą.
348 2023-03-11

22-ejų klaipėdietis neskaičiuodamas valandų padeda mažiesiems: jo darbai verti didžiausios pagarbos

Sakoma, kad jaunystėje ieškome savo kelio, tad daug blaškomės. Tačiau 22-ejų klaipėdietis Arvydas Makaras savo kelią rado jau seniai. Dar nuo mokyklos laikų jis pradėjo savanoriauti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, šią veiklą tęsia ir šiandien, o ją papildė ir jo vardo labdaros ir paramos fondas. Geri darbai nelieka nepastebėti – už savanorystę ir veiklą mažylių labui jam įteiktas „Lietuvos garbės“ „Metų atsidavimo“ apdovanojimas.
2023-03-11

Seniai žinomą technologiją Mantas panaudojo taršos mažinimui: rezultatas nustebino

Pastaraisiais metais vis labiau skiriamas dėmesys įvairiems metodams, kurie padėtų susitvarkyti su aplinkoje esančia tarša kuo tvaresniu būdu. Patobulinti daugiau nei 40 metų žinomą koncepciją pavyko mokslininkui dr. Mantui Rubežiui (31). Už atradimą ir mokslinį progresą jaunasis mokslininkas pagerbtas „Lietuvos garbės“ „Metų šviesos“ apdovanojimu.
Lietuva 2023-03-11

„Lietuvos garbė 2023“ svečiai pasidalino mintimis: „Linksmintis negalime, nes laukia labai sudėtingi dalykai“

Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-oji – yra ypatinga kiekvienam šalies piliečiui. Dar svarbesnė ji tapo šiemet, kai kiekvieną dieną regime, kiek valios, pasiaukojimo bei didvyriškumo reikia nepriklausomybei apginti. TV3 televizija jau aštuonioliktus metus iš eilės šią dieną kviečia padėkoti valingiems, pasiaukojantiems ir didvyriškiems mūsų šalies herojams, arba kitaip – paprastiems žmonėms, kurie daro nepaprastus darbus.

Pamatęs ant tilto krašto stovintį žmogų Justinas nesudvejojo nė akimirką: viskas vyko žaibiškai

24-erių Justino Liuizos drąsa ir nepasimetimas stresinėje situacijoje išgelbėjo nusižudyti bandžiusio žmogaus gyvybę. Toks žygdarbis vertas didžiausios pagarbos – už tai jam įteiktas „Lietuvos garbės“ „Metų vilties“ apdovanojimas. Kaip pats sako, tą lemtingą sausio dieną atsidūrė reikiamoje vietoje reikiamu metu, o išvydęs už turėklų ant tilto krašto stovintį žmogų negalėjo likti abejingas ir nesiimti veiksmų. „Jeigu žmogus būtų nušokęs, pats būčiau jautęsis kaltas“, – sako vaikinas.
2023-03-11

Gitanas Nausėda „Lietuvos garbės“ herojui įteikė asmenišką dovaną: pamatykite, kas tai buvo

Šventiniai „Lietuvos garbės“ apdovanojimai 18-us metus iš eilės kviečia pagerbti labiausiai nusipelniusius šalies piliečius, kurie savo darbais vienija tautą. Pasveikinti šiemet „Metų sergėtoją“ bei įteikti apdovanojimą atvyko ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Ypatingos Kovo 11-osios dienos vakarą Lietuvos žmonėms jis linkėjo iš Lietuvos istorijos lobyno pasisemti įkvėpimo.  „Su nuostabia laisvės švente, mielieji.
2023-03-11

Gelbėti varėniškį Albinas išbėgo su šlepetėmis: viskas vyko žaibiškai

Greitosios medicinos pagalbos vairuotojas ir Varėnos sporto centro baseino prižiūrėtojas Albinas Manarka – tikras angelas sargas. Būtent jis šiais metais, sausio mėnesį, išgelbėjo pusamžį vyrą, kuris įlūžo ežere ant ledo. Už tai jam šiemet įteikta „Lietuvos garbė 2023“ statulėlė „Metų gelbėtojas“. Kaip pasakoja pats Albinas, jo profesija yra tokia, kad net nesudvejoja atėjus lemtingai akimirkai. „Jei tik reikia, visada padedu, gelbėju. Tokiomis akimirkomis apie save niekada negalvoju.
2023-03-11

TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė: „Dėkoju visiems mūsų herojams“

Prasidėjo aštuonioliktus metus iš eilės TV3 televizijos organizuojamas iškilmingas renginys  „Lietuvos garbė“. Kartu su apdovanojimais, kurių metu pagerbiami šalį gražesne darantys žmonės, švęsti Kovo 11-ąją kviečia TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Ji šių metų herojams siunčią padėką ne tik už padarytus darbus, tačiau ir ištartą žodį „taip“. Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-oji – yra ypatinga kiekvienam šalies piliečiui.
187 2023-03-11

Albinas nuo vaikystės prižiūrėjo svetimo žmogaus kapą: sužinojus, kas ten palaidotas, nustebo daugelis

Žuvusio partizano Vlado Venckūno-Jovaro paslaptį įminęs ir ilgus metus jo kapą sergėjęs lazdijiškis Albinas Kamarūnas sako daręs tai, kas priklauso kiekvienam Lietuvos piliečiui. Nors kiti Albiną įvardina tikru patriotu, tačiau tokiu svariu žodžiu savęs jis vadinti nedrįsta. Už kilnų žygdarbį Sapiegiškių kaimo gyventojas Albinas Kamarūnas įvertintas „Lietuvos garbės“ „Metų sergėtojo“ apdovanojimu.
2023-03-11

TV3 žinių vedėja Donata Vaiciekiūtienė suspindo elegancija: pasipuošė ypatinga proga

Prasidėjo šventinę dieną šalį vienijantys nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Šiemet renginys pagerbti labiausiai nusipelniusius Lietuvos piliečius vyksta jau 18-ąjį kartą. Susipažinti su šių metų herojų istorijomis kviečia TV3 Žinių vedėja Donata Vaiciekiūtienė. Ypatingą progą moteris sutvisko violetine spalva tviskančia elegancija.
523 2023-03-11

Garsaus plaukiko Titenio poelgis nepaliks abejingų: vertas didžiausios pagarbos

Viltis – kasdienybės variklis, skatinantis judėti į priekį. Vilnietė Margarita ir jos negirdintis sūnus Sergijus jau buvo beprarandantys viltį rasti berniukui plaukimo trenerį, kai viltingą pagalbos ranką jiems ištiesė buvęs plaukikas Giedrius Titenis. Už savo darbus jis pelnė „Lietuvos garbės“ „Metų supratingumo“ apdovanojimą. Mama metus laiko ieškojo savo negirdinčiam sūnui Sergijui plaukimo trenerio.
2023-03-11

Į nacionalinius apdovanojimus „Lietuvos garbė 2023“ susirinko žinomi svečiai

Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-oji – ypatinga kiekvienam šalies piliečiui. Dar svarbesnė ji tapo šiemet, kai kiekvieną dieną regime, kiek valios, pasiaukojimo bei didvyriškumo reikia nepriklausomybei apginti. Į iškilmingą renginį „Lietuvos garbė“ pagerbti ir padėkoti šalies gyventojams už jų daromus gražius ir didvyriškus darbus susirinko gausus būrys kviestinių svečių.
158 2023-03-11

Išdalinti nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė 2023“

TV3 televizija jau aštuonioliktus metus iš eilės kovo 11-ąją dieną kvietė padėkoti valingiems, pasiaukojantiems ir didvyriškiems mūsų šalies herojams, arba kitaip – paprastiems žmonėms, kurie daro nepaprastus darbus.

„Lietuvos garbės“ apdovanojimuose – kelionė laiku ir žinomiausių šalies žvaigždžių pasirodymai

Visą šalį šventinę Kovo 11-ąją suvienijantys nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ šiemet įvyks jau 18-ąjį kartą. Per tiek metų apdovanojimai tapo šalį vienijančiu reiškiniu, kasmet kviečiančiu bent trumpam sustoti ir padėkoti – ne tik už tai, kad gyvename laisvoje ir kiekvienam brangioje šalyje, bet ir už tai, kad dalijamės ja su žmonėmis, kurie kasmet Lietuvą daro gražesne. Tą TV3 televizija tradiciškai kviečia įvertinti ir šiemet.
2023-03-09

„Lietuvos garbės“ herojus Marius – jaunas kaunietis, kasdien gelbstintis gyvybes: „Sunkus kelias“

Jaunas kaunietis, kasdien gelbstintis gyvybes. Šis vaikinas pernai tapo „Lietuvos garbės“ herojumi, tačiau nesustojo ir nėrė į naują veiklą padėdamas Ukrainai. Apie savo darbus tokie žmonės nekalba garsiai, bet tai, ką jie daro – kelia susižavėjimą. Ir jie verti išskirtinio dėmesio ir ypatingo „Lietuvos garbės“ apdovanojimo. „Sunki buvo naktis, daug važiavom ganėtinai, ir diena buvo sunki...“, – kalba „Lietuvos garbės“ herojus Marius Bložė. Pavargęs, bet laimingas.

Širdį virpinantis Stano ir ukrainietės Alanos pasirodymas – pagerbė karo aukas

Kasmet TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ šiemet įvyko pasaulį sukrėtusio karo Ukrainoje fone. Šios kruvinos kovos aukų ir herojų garbei scenoje pasirodė atlikėjas Stano ir Lietuvoje gimusi ukrainietė Alana, ir atliko legendinės ukrainiečių roko grupės „Okean Elzy“ dainą „Obijmy“ (Apkabink mane). „Lietuvos garbės“ organizatoriai negalėjo pamiršti jau broliais ir seserimis mums tapusių, už demokratijos laisvę kovojančių ukrainiečių.
2022-03-13

Sostinėje apdovanoti „Lietuvos garbės“ laureatai – paprasti žmonės, kurie garsina šalį nepaprastais darbai

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, sostinėje įvyko jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Jau septynioliktus metus iš eilės čia apdovanojami paprasti, skirtingai nuostabūs Lietuvos žmonės, kurie daro nepaprastus darbus. Ir nors savęs herojais jie nepavadintų, kiekvienam lietuviui jie yra ne tik pavyzdys, bet ir paskata elgtis taip, kad visiems savo šalyje gyventi būtų dar jaukiau.

TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė: „Istorijoje turime savas datas, kurios mums suteikia stiprybės ir tikėjimo“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos tradicija tapusiuose nacionaliniuose „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose šiemet įvertinti 7 drąsūs ir ryžtingi paprasti žmonės, darantys nepaprastus žygdarbius. Teikdama „Metų iniciatyvos“ nominacijos apdovanojimą į žmones kreipėsi ir TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
2022-03-11

Aurimas nuvyko prie pat fronto zonos Kyjive: į Lietuvą parvežė 16 ukrainiečių

Pastarosiomis savaitėmis paprasti Lietuvos piliečiai stipriai prisideda prie to, kad nuo karo siaubo bėgantys ukrainiečiai rastų, kur prisiglausti. Vienas jų – Aurimas Mockus. Jis – Lietuvos kariuomenės savanoris, Lietuvos Jūrų šaulių sąjungos III rinktinės narys, ir, pirmiausia, žmogus, kuris yra neabejingas kito skausmui. Už tai jam atiteko „Lietuvos garbės“ „Metų iniciatyvos“ apdovanojimas.
2022-03-11

Kristina Rimienė sukūrė įspūdingą „Lietuvos garbės“ puošmeną: turi ypatingą prasmę

Kasmet švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kasdieniams Lietuvos herojams įteikiami „Lietuvos garbės“ apdovanojimai. Jau trečius metus iš eilės šventiniu dekoru rūpinasi floristė ir „TV3“ laidų vedėja Kristina Rimienė. Šiemet jos sukurta kompozicija įgavo dar didesnę prasmę.
2022-03-11

Alytiškį Rimantą kiti vadina superdidvyriu: 3 išgelbėtų žmonių negali pamiršti iki šiol

Superdidvyris – taip būtų galima apibūdinti Lietuvos kariuomenės Karo policijos vyresnįjį instruktorių Rimantą Marmantavičių. Didvyriškus darbus gelbėdamas gyvybes vyras daro ne tik tarnybos, tačiau ir laisvo laiko metu. Už laiku išgelbėtas gyvybes ir gyvenimo nuopelnus, šiandien alytiškis atsiėmė „Lietuvos garbės“ „Metų atsidavimo“ nominacijos apdovanojimą. Kilęs iš Alytaus rajono Rimantas Marmantavičius – geros dūšios žmogus.
2022-03-11

Šiandien Gerdai Žemaitei – ypatinga diena: ryžosi nuoširdžiam poelgiui

Į kasmetinį „Lietuvos garbės“ iškilmingą apdovanojimų renginį atvykusi „TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė prasitarė, kad ši Kovo 11-oji – ypatinga diena. Ryte moteris davė priesaiką Lietuvos šaulių sąjungos ceremonijoje ir papildė naujai prisiekusių šaulių gretas. TV3 televizijos tradicija tapusiame renginyje „Lietuvos garbė“ pasirodė ir „TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė. Šį kartą į iškilmingą renginį ji atvyko kartu su kitu laidos veidu Pauliumi Morkūnu ir jo žmona Kristina.
2022-03-11

Iš naujo susibūrę „LT United“ skyrė dainą Ukrainai: gerai žinomi žodžiai suskambėjo kitaip

Jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienų metų Kovo 11-ąją kviečia atsigręžti į didžiausius mūsų tautos herojus, o dėl šio renginio susibūrusi grupė „LT United“ skyrė dainą Ukrainai. Nuo karo kenčiančios Ukrainos pamiršti neįmanoma. To nesugebėjo padaryti ir „Lietuvos garbės“ organizatoriai bei grupė „LT United“, kuri perrašė savo gerai žinomos dainos „We Are the Winners“ žodžius.
2022-03-11

Eivanas paliko Švediją ir įkūrė robotikos laboratoriją: „Noriu, kad Šilutė garsėtų inžinieriais“

Šilutė jau kurį laiką garsėja didelėmis ambicijomis, nes čia Robotikos laboratoriją įkūrė iš Švedijos į Lietuvą sugrįžęs Eivanas Maksvytis. Už tai jis buvo nominuotas „Lietuvos garbė“ apdovanojimuose ir jam atiteko „Metų Lietuvos Švyturio“ nominacija. Eivanas su žmona ir sūnumi gyveno Vilniuje. Vyras dirbo viename iš skandinaviškų bankų, skaičiavimo centre. Darbas buvo toks, kad pusę mėnesio Eivanas praleisdavo namuose, o kitą pusę – komandiruotėje Stokholme.
2022-03-11

Larisa Kalpokaitė renginyje pademonstravo išskirtinį stilių: turi 1 jautrią reikšmę

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta jau tradicija tapę nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Į apdovanojimų ceremoniją susirinko ir visas būrys svečių Tačiau net ir švęsdami bei džiaugdamiesi žmonės nepamiršta to, kad šiuo metu Ukrainoje vyksta žiaurus karas dėl jos nepriklausomybės, ir įvairiais būdais reiškia paramą Ukrainai ir ukrainiečiams.
2022-03-11

Neeilinis lietuvių pasiekimas: galės atpažinti ankstyvus Alzheimerio ligos simptomus

Alzheimeris – itin sunki liga, kuri visame pasaulyje diagnozuota daugiau nei 24 milijonams žmonių. Kauno technologijų universiteto (KTU) mokslininkas Rytis Maskeliūnas ir doktorantė Modupe Odusami antrus metus kuria algoritmą, kuris leidžia tiksliau nei anksčiau sukurti algoritmai nustatyti ankstyvuosius Alzheimerio simptomus. Už šį proveržį ir mokslinį progresą, tyrėjai pagerbti „Lietuvos garbės“ „Metų atradimo“ apdovanojimu.
Lietuva 2022-03-11

Ministro Anušausko žmona Lina atvėrė širdį: prasitarė, ko mokys 2-metį sūnų

Kovo 11-osios vakarą jau tradicija tapusiuose TV3 televizijos nacionaliniuose „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose pagerbiami didžiausi herojai – paprasti žmonės. Šiame iškilmingame vakare tarp susirinkusių svečių pasirodė ir Lietuvos Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kartu su žmona Lina Anušauskiene.
2022-03-11

16-metis kaunietis kasdien gelbėja žmonių gyvybes: gaivinti bėga tiesiai iš pamokų

Daugelis dešimtokų save randa įvairiose veiklose – vieni imasi sporto, kiti kūrybos, o štai 16-metis kaunietis Marius Bložė ėmėsi savanorystės. Tik ne gyvūnų prieglaudoje, kaip gali pasirodyti įprasta, jis yra savanoris paramedikas, gelbstintis kitų gyvybes jau daugiau nei dvejus metus. Už savo atsidavimą kitiems vaikinas pelnė „Lietuvos garbės“ „Metų ryžto“ nominacijos apdovanojimą.
Lietuva 2022-03-11

10-metis Lukas iš mirties nagų ištraukė savo geriausią draugą: „Tuo metu aš vienas galėjau padėti“

Dviejų dešimtmečių berniukų žaidimai ant ledo vos nesibaigė tragiškai – jiems bežaidžiant vienas iš vaikų įlūžo. Laimei, kad antrasis berniukas Lukas nepasimetė ir nepaliko draugo bėdoje. Pats Lukas rizikavo savo gyvybe ir iš ledinio vandens draugą ištraukė be kitų pagalbos. Už tai jam atiteko „Lietuvos garbės“ „Metų drąsos“ nominacijos apdovanojimas. 10-metis Lukas Liutkus iš Mažeikių – vienas iš 4 vaikų, o greitai jų šeimą papildys ir penktas vaikelis.
2022-03-11

„Lietuvos garbė“ renginyje – Lietuvos prezidento kreipimasis: dėkoja tautiečiams už susitelkimą

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, nacionaliniuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ pagerbiami paprasti žmonės, darantys nepaprastus žygdarbius. Susitelkime ir vienybėje nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams, į žiūrovus kreipėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas renginį pradėjo jaudinančiais žodžiais, suvirpinusiais ne vieną širdį ir pabrėžė, kad didžiausia šalies tvirtybė – žmonių vienybėje.
2022-03-11

Vieviškio Petro drąsa užkirto kelią nelaimei: šoko ant bėgių stabdyti traukinio

Vievyje įsikūręs 54-erių Petras Matižonokas pats save vadina paprastu žmogumi, tačiau jo atliktų žygdarbių paprastais pavadinti neįmanoma – vyras, ant geležinkelio bėgių pamatęs užstrigusį vilkiką, nė sekundės nedvejojo ir šoko stabdyti traukinio. Už šį drąsų žygdarbį P. Matižonokui įteiktas „Lietuvos garbės“ „Metų pilietiškumo“ nominacijos apdovanojimas. Tai – jau ne pirmas kartas, kai Petras liko neabejingas sudėtingoje situacijoje, o jo darbai nelieka nepastebėti.
2022-03-11

Į nacionalinius apdovanojimus „Lietuvos garbė 2022“ susirinko žinomi svečiai

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta jau tradicija tapę nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Į apdovanojimų ceremoniją susirinko ir visas būrys svečių. Tarp svečių – ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su žmona Lina Anušauskiene, politikai, visuomenės veikėjai, aktoriai.
2022-03-11

Grupė „Vairas“ – apie glaudų ryšį su ukrainiečiais ir paramą: tokioje situacijoje pasimato tikrasis žmonių veidas

„Gimiau nei per anksti, nei per vėlai. Gimiau pačiu laiku“, – tokiais žodžiais šiemet „Lietuvos garbės“ žiūrovus pasitiks legendinė grupė „Vairas“. Grupės vokalistas Rolandas Janušas sako, kad tokiu sunkiu metu net ir atlikėjai turi palaikyti ukrainiečius ir atskleidė, kaip tai daro jie. R. Janušas, pradėdamas pokalbį, norėjo paminėti, kad yra daugybė geros širdies žmonių, kurie daug daro ne tik dėl savo šalies, bet ir dėl ukrainiečių.
2022-03-11

Šių metų „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose – nepaprasti paprastų žmonių darbai ir palaikymas Ukrainai

Jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kiekvienų metų Kovo 11-ąją kviečia atsigręžti į didžiausius mūsų tautos herojus – paprastus žmones, kurie daro nepaprastus darbus. Šventinį vakarą visi kartu padėkokime jiems už kasdienius žygdarbius, kurie daro pasaulį geresnį, o mūsų visų šalį – dar gražesnę. Šie metai – ne išimtis.
2022-03-09

Kaunietis sukūrė unikalius marškinėlius: gali užkirsti kelią insultui ir infarktui

Širdies ir kraujagyslių ligos tūkstančiams žmonių sukelia komplikacijas ar net mirtį, tačiau užkirsti tam kelią galėtų reguliariai atliekami tyrimai. Sprendimo kaip tą padaryti ėmėsi ieškoti Lietuvos mokslininkai – ir jiems pavyko. Kauniečio dr. Gedimino Mikulėno iniciatyva buvo sukurti išmanūs marškinėliai, kurie suteikia galimybę medicinos personalui gauti informaciją apie pacientų širdies veiklą ir peržiūrėti jų elektrokardiografijos (EKG) duomenis ištisą parą.
2022-03-01
Į viršų