Šių kupolinių namelių naujovės plėtotojas Lietuvoje – Švenčionių rajone gyvenantis 40-ies metų Povilas Gudelis. Vyras papasakojo, kaip pradėjo vystyti unikalios formos namelių idėją ir kuo jie yra patrauklūs klientams.
Pirmieji Baltijos šalyse
P. Gudelis visuomet ieškojo būdų, kaip pateikti Lietuvai tokį produktą ar paslaugą, kuri būtų įdomi, nematyta ir prieinama daugeliui žmonių. Vieną dieną jo paieškos davė vaisių.
Tuo metu P. Gudelis žiūrėjo vaizdo įrašus „Youtube“ platformoje ir pastebėjo, kad japonai ėmė kurti neįprastų formų namelius. Pasigilinus paaiškėjo, kad tai – kupoliniai nameliai.
Jie pasižymėjo vientisumu, didelėmis detalės. „Pagalvojau, kad lietuviai pakankamai imlūs ir tikrai turėjo išsibandyti tokią naujovę“, – sakė pašnekovas.
Tuomet vyras ėmė internete ieškoti tokių namelių atitikmenų. Nors vyras vedė daugybę skirtingų raktažodžių į „Google“, tai liko nieko nepešęs – Lietuvoje jis nieko panašaus nerado.
Vėliau P. Gudelis ėmė dairytis po Baltijos šalis – pastangos taip pat ik bevaisės. Tad vyras ėmė svarstyti, kiek tokio namelio pagaminimas galėtų kainuoti.
„Kadangi turėjau pakankamai daug statybinės patirties, pamačiau, kad mazgų nebus tiek jau daug, tai kaina turėtų būti nebloga.
Tuomet ėmiau detaliai skaičiuoti, kiek kainuotų statybinės medžiagos ir namelio pastatymas, rašytis sau ant lapo ir... Netyčia parašiau būsimo savo verslo planą.“
Kuo išsiskiria tokie namai?
Pasakodamas apie kupolinių namelių išskirtinumus, visų pirma, P. Gudelis akcentavo namo formą. Pasak jo, tai tikras nuokrypis nuo visiems įprastos formos.
„Įprastai mūsų visuomenėje visi nuo mažumės yra pripratinti prie dėžinės namo architektūros. Tai mes siūlome kitokį variantą – apvalias formas“, – pirmąjį išskirtinumą pateikė jis.
Taip pat vyras pridėjo, kad yra ir dar vienas šių namelių ypatumas – techniniai parametrai. Jis pasakojo, jog mažesnių nei A klasės namelių klientams pasiūlyti negali.
Tačiau didesnius namelius statyti galima. Tad, atsižvelgiant į kliento poreikius, galima pasiūlyti A+ ir A++ klasės namus.
Galiausiai, dėl savo nedažnai sutinkamos formos, šie nameliai yra erdvesni. „Čia tikrai ypatingas dalykas. Kiti moduliniai nameliai to duoti negali, tad šis skirtumas yra pats ryškiausias lyginant su kitais rinkoje siūlomais variantais.“
Kiek užtrunka statyba?
Įdomu paanalizuoti ir trukmę, per kurią yra siūloma pastatyti kupolinį namelį. Pasak P. Gudelio, visa tai priklauso nuo namo dydžio ir kliento biudžeto.
Jis pateikė pavyzdį, kiek gali trukti skirtingi darbai tuomet, jeigu kliento nevaržo jo biudžetas: „Kupolo detalių komplekto gamyba gali trukti apie 7–10 darbo dienų, kupolo formavimas apie 5–7 darbo dienas.
O vidaus įrengimas, jeigu klientas nėra varžomas biudžeto, trunka 4–5 mėnesius. Šis variantas tinkamas tuomet, kai nestringa medžiagų tiekimas, nėra pasaulinės pandemijos ir visi darbai klostosi sklandžiai.“
Taip pat vyras pateikė dar vieną pavyzdį, kiek gali užtrukti kupolinio namelio gamyba, tačiau šįkart tai susiję su namelio dydžiu.
Jis pasakojo, kad pats įsirenginėjo sau 40-ies kvadratinių metrų kupolą, kuris buvo 7 metrų skersmens. Jo gamybos, statybų ir įrengimo darbai truko du mėnesius.
„Tuo tarpu pagaminti didesnį namelį, pavyzdžiui, 8 metrų skersmens kupolą, užtrunka ilgesnį laiko tarpa“, – sakė jis.
Kiek kainuoja?
Kadangi tai – vienintelė įmonė Baltijos šalyse, kuri užsiima kupolinių namų gamyba, kainą palyginti su tokios pačios rūšies produktais sudėtinga. Tačiau P. Gudelis papasakojo, kuo šie nameliai skiriasi nuo modulinių namų ir standartinių, mūrinių namų.
Pasak jo, lyginant su mūriniais namais, kupolinių namų kaina yra žymiai mažesnė. Visa tai susiję su tuo, kad kupoliniams namams nėra reikalingos plytos ar betonas:
„Lyginant tokios pačios kvadratūros mūrinį ir kupolinį pastatą, mūriniam namui reikia daugiau tos pačios jį apšildančios medžiagos. Tad vien tai, kad namas mūrinis – pakelia pastato kainą. Visgi, lyginant vidaus įrengimą, kainos nesiskiria. Išlieka tos pačios klientų pasirenkamos pertvaros, tad kaina lieka panaši.“
Tuo tarpu nuo modulinių namelių kaina ženkliai nesiskiria. Abiejų rūšių produktų gamybai kaštai atsieina panašūs. Tačiau kupolinių namelių privalumas – erdvė. Tai galima jausti pasirenkant tokį namelį: „Ties šiuo aspektu, klientai išlošia labai stipriai.“
Galiausiai, P. Gudelis įvardijo jų parduodamo kupolinio namelio, be vidaus įrengimo, vieno kvadratinio metro kainą: „Vienas iš mažiausių gyvenamosios paskirties kupolinių namelių yra 28 kvadratinių metrų. Jo kaina yra 10 300 eurų, tai kvadratinio metro kaina yra maždaug 367 eurai.
O pačio didžiausio kupolo, 160 kvadratinių metrų dydžio namo kaina yra 22 180 eurų, tai kvadratinio metro kaina yra 138 eurai. Tai vidutiniškai kvadratinio metro kaina įsigyjant kupolinį namelį siekia 252 eurus.“
Klientų profilis
P. Gudelis, paklaustas, kokie klientai renkasi jo siūlomą produktą, atsakė, kad iki šiol jų portretą nupiešti sunku. Taip yra dėl įvairovės žmonių, kurie renkasi kupolinius namelius.
Anot jo, kupolinį namelį gali nusipirkti ūkininkas, studentas arba mama su mažais vaikais. Dėl to sudėtinga nutapyti vienareikšmį kliento vaizdą.
Tačiau P. Gudelis pastebi esminį skirtumą tarp kupolinius namelius besirenkančio kliento ir kitų namus besistatančių žmonių. Tai – požiūris.
„Jie yra atviresni, mažiau priklausomi nuo kitų žmonių nuomonės. Taip pat šie žmonės nekreipia dėmesio į tai, ką apie juos kalbės kiti žmonės ir sakys giminės. Jiems dzin.“
Pašnekovo teigimu, šie žmonės atviresni naujovėms, labiau išsilavinę ir nesirenka visuomenėje priimtinų standartų:
„Mūsų klientai galbūt daugiau keliaujantys, nes keliaujantis žmogus yra platesnių pažiūrų, mažiau susivaržęs. Tai tokie žmonės užsako namelius.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!