Ko labiausiai bijo turistai? Skrydžio baimę, pasak „American Express Travel“ apklausos, jaučia 50 proc. keliautojų. Tačiau net 70 proc. jų bijo svečioje šalyje likti be pinigų.
Tuo pačiu, tik 22 proc. jų naudojasi debetinėmis kortelėmis ar keliautojo čekiais. Tik 19 proc. palieka pinigus viešbučio kambaryje ir net 60 proc. apklaustųjų visus savo pinigus nešasi su savimi, nepaisydami to, jog būtent turistų pilnose vietose dažniausiai darbuojasi vagišiai.
Apklausus rusų turistus paaiškėjo, jog labiausiai jie baiminasi vagių ( nors tik 16 proc. pinigus saugo seifuose) ir... pačių savęs – net 40 proc. jų pripažino, jog netikėtas ir spontaniškas apsipirkimas kelia grėsmę jų piniginėms.
Tačiau kartais pinigus prarandame ne tik išlaidaudami. Mūsų žioplumas, neatidumas ir užmaršumas pridaro daugiau žalos nei pomėgis pirkti.
Vienas vokietis, keliaudamas traukiniu į Olandiją sugebėjo tualete nuskandinti į tūtelę susuktus 11 tūkst. eurų, buvusių galinėje kelnių kišenėje. Ir nors jis išsyk pranešė palydovui, rasti buvo tik 4000. Kur dingo likę – nežinia.
47 tūkst. JAV dolerių neatsargus keleivis tiesiog paliko lagaminėlyje ant mašinos stogo ir nuvažiavo. Žinoma, kuomet jis prisiminė, kur liko pinigai, lagaminėlio ten jau nebebuvo, o surasti, kur jis nukrito – nepavyko.
Kartais, per didelis atsargumas taip pat kenkia. Vienas vokietis prispirtas netikėto reikalo sustojo prie pirmo kelyje pasitaikiusio lauko tualeto. Bijodamas, jog jo mašiną išplės, piniginę su 10 tūkst. eurų jis pasiėmė su savimi. Deja, jis sugebėjo ją palikti prie kriauklės. Prisiminęs, kas nutiko, jis skubiai grįžo atgal, tačiau pinigų nebebuvo.
Tačiau rusas, kurio atmintis dingo dėl kur kas paprastesnių priežasčių – viso labo 3 butelių degtinės, savo pinigus, paliktus traukinyje vykusiame iš Maskvos į Volgogradą atgavo. 8,5 mln. rublių, paliktų kupe padėjo rasti milicija skubiai susisiekusi su traukinio palydovais. Ne veltui sakoma, jog Dievas saugo girtus ir kvailus.
Tačiau kartais, „susitikimai“ su valdžios atstovais būna ne tokie malonūs – moteris, skridusi iš Krasnodaro į Frankfurtą ir nusprendusi nedeklaruoti 3000 JAV dolerių paslėpė juos rūbuose. Deja, kruopščiai šioje srityje besidarbuojantys Rusijos pareigūnai gerai žinomi. Pinigų moteris, be abejo, neatgavo.
Neaišku, ar bijodamas nereikalingų klausimų, ar tiesiog per neatidumą vienas Rusijos dainininkas nusprendė visus pinigus, gautus už koncertą Europoje, supakuoti į lagaminą ir priduoti į bagažo skyrių. Deja, pakeliui lagaminas dingo ir atsirado tik po kelių dienų Ciuriche. Viduje buvo viskas. Išskyrus pinigus, žinoma.
Tad, galima tik palinkėti, jog atsargumo mokytumėmės ne tik iš savo karčios patirties, bet ir iš kvailų svetimų klaidų.