• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jau spėjote atidaryti maudymosi sezoną? Ar atidžiai renkatės, kur mėgausitės vandens malonumais? Europos Komisijos tyrimų išvados – bendra maudyklų vandens kokybė gerėja ir vanduo pakankamai švarus maudytis beveik visose Europos pajūrio ir vidaus vandenų maudyklose, rašo kelionių tinklalapis makalius.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Šios maudyklų vandens kokybės ataskaitos, kurią parengė Europos aplinkos agentūra, išvados grindžiamos mėginiais, kurie buvo reguliariai imami iš daugiau kaip 22 000 Europos pajūrio ir vidaus vandenų maudyklų.

REKLAMA

Vietų, kuriose vandens kokybė įvertinta kaip puiki, palyginti su praėjusiais metais yra 3,5 proc. daugiau, o pakankamos vandens kokybės maudyklų padaugėjo 1 proc. Minimalių ES standartų neatitiko mažiau kaip 2 proc. maudyklų.

2011 m. vandens tyrimai

Reguliariai tikrinama, ar Europos pajūrio, upių ir ežerų maudyklose nėra žalingų teršalų ir bakterijų, pvz., žarnyno lazdelių (E. coli), nes tai galėtų reikšti, kad į maudyklas patenka kanalizacijos ar gyvulinės kilmės nuotekų. Palyginti su 2010 m., daugiau maudyklų atitiko minimalius ES standartus, kai kurių šalių rezultatai – itin geri.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausi... ir blogiausi

2011 m. švariausias vanduo buvo Kipre, Kroatijoje, Maltoje ir Graikijoje. Daugiau nei 90 proc. šių šalių maudyklų vandens kokybė įvertinta aukščiausiu balu. Kitose maudyklose ji atitiko nustatytus standartus.

Nešvariausias vanduo buvo Nyderlanduose, Bulgarijoje, Latvijoje, Liuksemburge ir Belgijoje. Šiose šalyse palyginti nedaug maudyklų atitiko minimalius ES standartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje 72,8 proc. iš 114 maudyklų rezultatai buvo puikūs, 15,8 proc. vanduo buvo geros ar pakankamos kokybės, 12 buvo nepakankamai ištirtos ir 1 uždaryta.

Bendra maudyklų vandens kokybė ES nuo 1990 m. nuolat gerėjo. ES reikalavimų neatitinkančių maudyklų pajūryje sumažėjo nuo 9,2 proc. 1990 m. iki 1,5 proc. 2011 m. Vidaus vandenyse kriterijų neatitinkančių vietų sumažėjo nuo 11,9 proc. 1990 m. iki 2,4 proc. 2011 m. Tai kol kas vienas geriausių rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų