REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant mokslo metams vaistininkai sako vis dažniau sulaukiantys klausimų iš tėvų, kurie jau rūpinasi mokslo metų pradžia. Anot sveikatos specialistų, vasaros pabaiga – tinkamas laikas pagalvoti ne tik apie imuniteto palaikymą, bet ir per vasarą užklupusias nemalonias problemas.

Artėjant mokslo metams vaistininkai sako vis dažniau sulaukiantys klausimų iš tėvų, kurie jau rūpinasi mokslo metų pradžia. Anot sveikatos specialistų, vasaros pabaiga – tinkamas laikas pagalvoti ne tik apie imuniteto palaikymą, bet ir per vasarą užklupusias nemalonias problemas.

REKLAMA

Sąsiuviniai, kuprinė, nauji rašikliai – tai tik keletas iš dalykų, apie kuriuos galvojama prieš mokslo metų pradžią. Vis dėlto, vaistininkai primena, kad reikėtų rūpintis ne tik kuprinės turiniu, bet ir gera mokinių savijauta.

Vaistininkė Miglė Kazakevičienė primena, kad prevenciškai kiekvienais metais privaloma patikrinti vaikų sveikatą, todėl visa tai įvertins gydytojas, o jeigu pastebės sveikatos sutrikimų, prireikus paskirs ir gydymą, tačiau yra žingsnių, kuriuos atlikti namuose gali ir patys tėvai.

Visų pirma, grįžus iš atostogų, po poilsio prie jūros, nakvynės svetimuose namuose, apartamentuose, reikėtų apsižiūrėti ar neturite parsivežę „dovanų“ – utėlių. „Vaikams reikėtų kruopščiai apžiūrėti galvas. Sugrįžę namo praskirkite plaukus ir pasižiūrėkite, ar ant galvos odos, prie plaukų nėra prilipę juodų taškelių, nes tai gali būti glindos arba utėlės“, – įspėja „Eurovaistinės“ vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Prevenciškai naudinga suvartoti vaistų nuo kirmėlių

Taip pat, jeigu vasarą vaikai leido kaime, sode ar tiesiog daug laiko dūkdavo lauke, glostė įvairius gyvūnus, pasak vaistininkės, turėjo didesnę tikimybę užsikrėsti įvairiais parazitais, kirmėlėmis, todėl prevenciškai naudinga suvartoti vaistų nuo kirmėlių. Šių vaistų dozavimas priklauso nuo kūno svorio, todėl dėl vartojimo rekomenduojama pasikonsultuoti su vaistininku.

REKLAMA

Rudens pradžia tinkamas laikas skirti ir daugiau dėmesio savo imunitetui. „Nors ir vasarą daug laiko buvome saulėje, nereikėtų pamiršti vitamino D profilaktinių dozių, vaikams iki 10 metų rekomenduojama vartoti 1000–2000 TV. Taip pat prisiminti vitaminą C, kitus antioksidantus, galima rinktis ir imuniteto stimuliatorius, pavyzdžiui, ežiuolės preparatus, įvairius bioflovanoidus, jų yra ir lašiuko pavidalu. Jeigu vaikai valgo nedaug sezoninių gėrybių, naudinga ir multivitaminai“, – pranešime spaudai pataria M. Kazakevičienė.

Gerai savijautai svarbu ir kasdieniai mokinukų įpročiai. Pasirūpinkite, kad prieš pamokas vaikai pavalgytų sveikus ir maistingus pusryčius, į dėžutę įdėkite užkandžių, taip ugdydami sveikesnius įpročius.

REKLAMA
REKLAMA

Po pamokų pasistenkite skirti laiko aktyviai veiklai – galbūt pasiūlykite lankyti sporto būrelį ar tiesiog kiekvieną vakarą išeikite kartu pasivaikščioti. Svarbu nepamiršti stebėti vaikų savijautą, kalbėtis su jais ir rasti laiko aptarti dienos įspūdžius.

Vaistininkai linki į mokyklą sugrįžti sveikiems ir žvaliems:

Pasirūpinkite imunitetu. Pats metas pradėti vartoti vaikams skirtus multivitaminus arba žuvų taukus.

Pasitikrinkite. Po vasaros verta apžiūrėti ar vaikai neturi utėlių ir išgerti preparatų nuo kirminų.

Atsinaujinkite. Pasibaigus atostogų ir kelionių sezonui, rytus pradėkite nauju dantų šepetėlių.

Būkite saugūs. Turėkite apsauginių kaukių ir rankų dezinfekcinio skysčio.

Valgykite sveikai. Į priešpiečių dėžutę visada įdėkite šviežių vaisių arba uogų.

Judėkite. Išsirinkite popamokinę veiklą, kuri padės daugiau judėti.

Dalinkitės. Sugrįžus iš mokyklos visuomet bendraukite, kalbėkite, kaip praėjo jo diena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų