Naujienų portalui tv3.lt Giedrė papasakojo, kaip pigiau išsirinkti skrydžių bilietus, pigesnę gyvenamąją vietą bei ko reikėtų nepamiršti, vykstant į kitas šalis.
Giedrė taip pat yra sukūrusi internetinę svetainę „Pats sau gidas“, kurioje dalinasi svarbiais keliavimo patarimais. Moteris teigia, kad svetainę sukūrė tam, kad žmonės pradėtų keliauti sąmoningiau bei galėtų pasisemti daugiau įspūdžių iš savo kelionių.
Keliones rinkitės šaltuoju metų laiku
Giedrė jau trečius metus turi tradiciją keliauti tuo pačiu laikotarpiu kasmet – nuo rugsėjo 28–30 dienos iki spalio vidurio. Rudenį, po vasaros sezono, jau galima rasti ir pigesnių kelionių pasiūlymų.
„Prieš dvejus metus kartu su draugais aplankėme Prancūzijos Rivjerą. Ten išsinuomojome automobilį, namą, gyvenome vidurinėje Žydrosios pakrantės dalyje ir mėgavomės nuostabiais vaizdais.
Visada skatinu žmones keliauti atsakingai piniginiu atžvilgiu. Pavyzdys buvo mūsų ši kelionė, už kurią sumokėjome po 850 eurų, 10 dienų. Į šią sumą įėjo viskas: skrydis, namas su vaizdu į jūrą, maistas, automobilis ir visos kitos išlaidos. Todėl manau, kad tikrai radome puikų pasiūlymą už prieinamą kainą.
Pernai tuo pačiu metu svečiavomės Madeiros saloje, o šio rudens atostogas planuojame praleisti Italijoje“, – planus atskleidžia keliautoja.
Giedrė keliones renkasi šaltuoju metų laikų, nes jos tada būna pigesnės, o vasarą sudėtinga rasti pigių skrydžių bilietų. Ieškantiems pigių kelionių, moteris pataria vengti išvykų šventiniu laikotarpiu arba per vaikų atostogas, kadangi kainos tokiu metu nėra palankios.
Geriausia keliones rinktis rudenį, nes tada yra apmažėjęs srautas, o pietinėje Europos dalyje vis dar šilta, todėl tikrai galima rasti gerų skrydžių variantų.
Pašnekovė pasakoja, jog prieš mėnesį savaitgaliui svečiavosi Vienoje, o bilietus į abi puses žmogui rado vos už 30 eurų. „Kas ieško – tas randa“, – šypsosi Giedrė.
Moteris taip pat keliones planuoja iš anksto, tokių būdu sutaupydama skrydžių bilietams. „Planuojant iš anksčiau, galima rasti pigių skrydžių. Taip pat patarčiau rinktis ne tokias populiarias kryptis, o mažiau lankytinus Europos ar kitų žemynų miestus.
Taip pat patarčiau užeiti ne tik į mums jau žinomas skrydžių linijas, bet ir sutelktines paieškų platformas, pavyzdžiui, skyscanner.net, ir pasidairyti krypčių iš norimo miesto“, – pataria keliautoja.
Giedrė taip pat rekomenduoja ir vieną gudrybę: įsidiegus telefone ar kompiuteryje jūsų gyvenamąją lokaciją galinčias pakeisti VPN programėles į šalies, kurią norite aplankyti, adresą, galimai rasite skrydžius ir viešbučius mažesnėmis kainomis už pasiūlymus jūsų esamoje vietovėje.
Nepamirškite Europos sveikatos draudimo
Norint pigiai keliauti, neužtenka vien rasti pigių skrydžio bilietų. Ne ką mažiau svarbu susirasti ir gyvenamąją vietą už padorią kainą. Tam galioja ta pati taisyklė, kaip ir bilietų skrydžių ieškojimui – gyvenamosios vietos reikėtų ieškoti iš anksčiau.
Taip pat kelionių entuziastė rekomenduoja palyginti norimos gyvenamosios vietos kainas skirtingose nakvynių užsakymo platformose, nepamiršti apsilankyti apgyvendinimą siūlančios įstaigos internetiniame puslapyje, ne per tarpininkus.
„Taip pat naudinga palyginti ir keleto skirtingų kelionių agentūrų pasiūlymus. Tokiu būdu galima atrasti netgi palankesnių variantų.
Papasakosiu vieną iš praktinių pavyzdžių. Birželio mėnesį viena iš kelionių organizatorių siūlė skristi į Graikiją už 500 eurų. Į šią kainą įėjo skrydis pirmyn ir atgal į Atėnus, apgyvendinimas su pusryčiais ir vakariene, o ši suma buvo už 7 dienas.
Tada padariau analizę ir pabandžiau paieškoti, kiek kainuotų pačiam suorganizuoti tokią kelionę. Skirtumas buvo 20 eurų, tačiau į tai nebuvo įtrauktas bagažas, pervežimai ir panašiai. Todėl kartais yra pigiau rinktis per kelionių organizatorius. Visada reikia atlikti namų darbus ir stengtis palyginti visus įmanomus variantus“, – tikina Giedrė.
Keliaujant yra svarbu nepamiršti keleto dalykų. Giedrė primena, kad keliaujant Europos sąjungos šalyje, labai svarbu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri kiekvienam Lietuvos piliečiui yra suteikiama ligoninių kasose.
„Ji tikrai gali pagelbėti, jei nutinka problemų su sveikata, galima gauti pagalbč ir patirtos išlaidos bus mažesnės. Taip pat reikia įsigyti kelionės draudimą. Tie išleisti keli eurai gali būti didelė pagalba nelaimės atveju. Taip pat pasitikrinkite asmens dokumento ar paso galiojimo laiką.
Keliaujant į mažiau pažįstamus kraštus, būtina pasidomėti tos šalies įstatymais, kultūra. Jei yra vykstama į musulmoniškus kraštus, reikia atsižvelgti į aprangos kodą. Visada atitinkamoje vietoje elkitės pagal tų žmonių gyvenseną ir neprikaišiokite savo standartų“, – patarimus dalina pašnekovė.
Ieškokite pigiausių kelionių pasiūlymų
Giedrė keliautojams pataria susitelkti ties reikalingiausias daiktais ir keliauti tik su kuprine ant pečių, nebent vyksite ilgesniam laikui, tada bagažą pirkti būtų pravartu. Jei vyksite tik su kuprine, sutaupysite ir pinigų, ir laiko oro uostuose. Aplankys laisvumo ir lengvumo pojūtis.
Tam, kad galėtumėte pakeliauti ir pamatyti naujų vietų, žinoma, būtini pinigai, todėl keliautoja pataria kas mėnesį nuo savo atlyginimo atsidėti tam tikrą sumą pinigų, kad atėjus laikui, kai jau norėsite keliauti, galėtumėte tuos pinigus pasiimti ir laisva ranka naudoti.
„Raginčiau pasidaryti tokį biudžetą, galbūt net atskirą banko sąskaitą atsidaryti, tam, kad tas biudžetas kauptųsi, o paskui bus pačiam malonu dėl to.
Visada visiems siūlau derėtis. Tai neturi būti gėda, o būtinybė. Jei keliaujate su draugų kompanija, kelionių organizatoriui paminėkite šį faktą ir galite tikėtis, kad jis pasiūlys jums palankesnį pasiūlymą, nes jūs jam parūpinote šešis asmenis, todėl tai turi būti abipusė nauda.
Taip pat svarbu palyginti, už kokią sumą keliones siūlo ir kiti organizatoriai ir surasti pigiausią variantą. Jei pas kitus kelionių organizatorius randate pigesnį pasiūlymą, parodykite tai savo organizatoriui ir jis turėtų jums padaryti nuolaidą, nes jie būna suinteresuoti, kad per juos įsigytumėte kelionę.
Jei esate jaunavedžiai, kurie planuoja savo medaus mėnesį, būtinai nurodykite šį faktą kelionių organizatoriui, nes įprastai jie suteikia iki penkių procentų nuolaidą. Tereikia pateikti tai įrodančius dokumentus“, – teigia Giedrė.
Rinkdamiesi nuotykius – nepamirškite apie saugumą
Anksčiau tranzavimas buvo gana populiarus keliavimo būdas, kuris šiais laikais yra jau primirštas. Keliautoja pasakoja, kad jai taip pat yra tekę tranzuoti.
„Kai atsuku laiką atgal, pagalvoju – kokia drąsi mergina buvau! Su tranzavimo patirtimi susidūriau Sakartvele, kai su draugėmis studijavau.
Šios kelionės metu mes nenukentėjome, viskas buvo gerai, tačiau gavome patarimų, kad nereikia sėsti į sunkvežimius, geriau stabdyti lengvuosius automobilius. Sakartvelo gyventojai visi tikrai buvo draugiški, mums sustodavo beveik pats pirmas pasitaikęs automobilis.
Kelionės metu mums įvyko tokia tragikomiška istorija. Mums sustojo automobilis, kuriuo važiavo du vyrai į laidotuves, tačiau jie sutiko mus pavežti. Važiuodami sustojome, nes jiems reikėjo nupirkti vainikų, tačiau tuo pačiu jie mums visoms nupirko po rožę.
Kelionė buvo ilga ir mes visą laiką su tomis rožėmis prasibastėme, jų nebuvo kur dėti, viena įsidėjo į kuprinę, iš jos kyšojo rožės žiedas, kita bandė dėti į kišenę. Dabar prisiminus, visada sukyla šypsena“, – juokiasi Giedrė.
Keliautoja neslepia, kad tranzavimo patirtis yra įdomi, tačiau visada reikia įsivertinti kontekstą, kurioje šalyje tai daroma, koks ten yra žmonių mentalitetas ir tai daryti labai atsargiai. Jaunoms merginoms Giedrė pataria rinktis kitus keliavimo būdus, tačiau jei nori nuotykių, tą nuotykį gerai apgalvoti, visus galimus scenarijus.
„Šiuolaikiniame kontekste siūlyčiau vienoms netranzuoti, nes visuomenė dabar yra pasikeitusi, viskas yra suaštrėję. Jei jau planuojate tranzuoti – tai darykite su drauge ar draugu“, – pataria keliautoja.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!