„Visuomenėje taip jau įprasta: jei skauda ranką – išgeriame vaistų nuo skausmo, jei vaikui pakilo temperatūra – duodame išgerti vaistų nuo temperatūros. Tai tik simptomų slopinimas, juk ligos priežastis yra kita: temperatūra pakilo dėl tam tikros priežasties, rankos skausmas taip pat turi priežastį, – sako med. m. dr. V. Dambrauskaitė-Gudavičienė. – Tokiu gydymo principu vadovaujasi šiuolaikinė homeopatija – gydymo sistema, turinti kitokį požiūrį į ligą. Šiuolaikinė homeopatija kelia klausimus – kodėl prasidėjo liga, kokia yra atsiradusio simptomo priežastis – ir stengiasi veikti tą priežastį, t.y. gydyti ligą iš esmės.“ Kaip rašo www.siuolaikinehomeopatija.lt, šąlant orams, vis daugiau aplinkinių paguldo liga, o darželiuose vaikai patenka į uždarą ratą – susirgus ligos simptomai yra slopinami antibiotikais, o vėliau, pasveikus, sugrįžtama į tą pačią aplinką, kurioje juos supa kiti sergantys vaikai. Po keleto dienų vaikas vėl suserga. Taip mažiausieji patenka į uždarą ligų ratą, nes slopinant ligų simptomus, o negydant priežasties, silpsta vaiko imuninė sistema.
Anot med. m. dr. V. Dambrauskaitės–Gudavičienės, vaikui peršalus, dažnai per anksti pradedami vartoti antibiotikai ir pamirštama, kad jie padeda tik esant bakterinei, o ne virusinei ligos eigai. „Taip pat pasitaiko tėvų, kurie per anksti nusprendžia, kad pakilusią vaiko temperatūrą reikia malšinti vaistais, tačiau taip organizmas kovoja su ligos sukėlėjais, nes aukštesnėje temperatūroje imunitetas dirba keletą kartų stipriau ir naikina virusus. „Numušant“ temperatūrą antipiretikais, kai ji dar nepasiekė 38,5 laipsnių, slopinamas organizmo gebėjimas kovoti su bakterijomis ir virusais. Gydant vaikų ligas šiuolaikine homeoapatija, suaktyvinamas vaiko vidinis „gydytojas“, ir organizmas pats pradeda kovoti su ligos priežastimi. Taip pat svarbu žinoti, kad, kai prireikia stipresnių medikamentų, svarbu homeopatiniais preparatais stiprinti vaiko organizmą, kad pasveikęs vaikas pakartotinai nesusirgtų vos išėjęs į darželį.“
Spalio pradžioje Vilniuje ir Kaune vykusioje tarptautinėje homeopatijos konferencijoje „Šiuolaikiniai natūralūs gydymo metodai“ viešnia iš Vokietijos med. dr. Ulrike Keim (Frankfurto prie Oderio Europos Viadrinos universiteto homoepatijos studijų modulio vadovė) Lietuvos medikams pasakojo apie homeopatiją, biologinę mediciną ir vieną svarbiausių homeopatijos gydymo dėsnių – panašų gydyti panašiu. Anot jos, ypatingai maža preparato, kuris atkartoja ligos sukėlėją, dozė veikia kaip imuniteto aktyvintojas – organizmas pajėgia pats kovoti su ligos priežastimi. Suaktyvėjus organizmo gynybiniams procesams, liga kurį laiką gali paūmėti – tai yra natūrali kovos su sukėlėjais stadija, po kurios visiškai pasveikstama. Homeopatiniais preparatais sėkmingai gydomos ne tik peršalimo ligos, bet ir alerginės ligos, bronchinė astma, neurozė, migrena, inkstų ligos, nervinis tikas, vaikų elgesio problemos, virškinamojo trakto ligos.
Visuomenėje vis dar gajūs mitai apie tai, kaip veikia homeopatija, nors šis gydymo būdas, anot med. Dr. Ulrike Keim, remiasi daugiau nei 200 metų patirtimi ir šiuolaikinėmis mokslo žiniomis. Daugelyje Europos šalių, ypač Vokietijoje, kuri ir yra homeopatijos tėvynė, šis metodas užima labai svarbią vietą medicinos praktikoje, o visose senojo žemyno šalyse homeopatija pasikliauna daugiau nei 30 milijonų žmonių. Lietuvoje šis metodas taip pat populiarėja, kadangi išaugo pasitikėjimas natūralesnėmis gydymo priemonėmis. „Homeopatija dažnai yra supriešinama su tradicine medicina, tačiau tai nėra teisinga. Homeopatija neneigia tradicinės medicinos, ji ją papildo. Homeopatiniai vaistai tinkami vartoti su kitais vaistais ir visais atvejais atitinka vieną iš pagrindinių principų – nepakenkti. Be to, homeopatiniai preparatai dažniausiai neturi šalutinio poveikio. Taigi, savalaikis, tinkamai parinktomis homeopatinių vaistų dozėmis gydymas dažniausiai būna efektyvus ir švelnus, o rezultatas ilgalaikis,“ – sako med. m. dr. V. Dambrauskaitė-Gudavičienė.