Kaip atrodo jūsų liežuvis? Būtent jis išduoda rimtas ligas

Mūsų organizmas siunčia mums signalus apie sunkumus ir ligas, apie kurias dažnai nė nenumanome. Liežuvis – ne išimtis. Iš liežuvio galima nemažai pasakyti apie bendrą žmogaus sveikatos būklę, rašoma brightside.me.

Raudona braškių spalva

Tai gali reikšti, kad negaunate pakankamai vitaminų. Jei liežuvis yra blizgus ir raudonos braškių spalvos, tai reiškia, kad jums trūksta geležies arba vitamino B12. Nieko nedarant, liežuvis pasidarys lygesnis ir galiausiai nusilps skonio receptoriai. Sunkesniais atvejais geriant karštus gėrimus ir valgant aštrų maistą gali būti jaučiamas stiprus skausmas. Reikėtų pasitikrinti pas gydytoją ir įvertinti savo mitybą.

Juodos ar rudos apnašos

Juodos ar rudos spalvos apnašos ant liežuvio gali atrodyti kraupiai, tačiau paprastai tai tėra prastos higienos, rūkymo ar gausaus juodos arbatos ar kavos vartojimo požymis. Dėl šios priežasties iš burnos gali sklisti nemalonus kvapas ir gali pasireikšti skonio pojūčių sutrikimų (gali būti sunku atpažinti skonį). Visų pirmą reikėtų mesti blogus įpročius, kurie sukelia tokias apnašas ir kasdien valytis ne tik dantis, bet ir liežuvį.

Daug baltų apnašų

Baltos apnašos savo konsistencija primena varškę ir yra mielinės infekcijos arba kandidiazės ženklas. Tokios apnašos atsiranda tada, kai ima per gausiai augti Candida albicans bakterijos, kurios yra sudarytos iš sveiko žmogaus burnoje esančių mielių. To priežastys gali būti įvairios – antibiotikų vartojimas, diabetas, silpna imuninė sistema ar aukštas kraujospūdis. Rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Susiraukšlėjęs liežuvis

Susiraukšlėjęs liežuvis gali būti paprasčiausiai senėjimo požymis (taip, taip pat ir liežuvis sensta). Paprastai tai jokios grėsmės nekelia, bet jei kruopščiai nesivalysite dantų, raukšlelėse gali imti formuotis infekcijos. Grybelinės infekcijos gali susiformuoti pačios raukšlėse ir sukelti stiprų skausmą bei graužimą. Problema sprendžiama specialiais vaistais. Liežuvis gali susiraukšlėti taip pat ir dėl to, kad turite netinkamai įstatytus dantų implantus.

REKLAMA

Maži balti taškeliai ant liežuvio

Tokie taškeliai gali būti ženklas, kad kažkas dirgina odą. Pavyzdžiui, tai gali sukelti nuolat į liežuvį besitrinantis dantis. Tačiau dažniausiai tokie taškeliai atsiranda rūkantiems žmonėms dėl padidėjusios ląstelių gamybos. 5% – 17% šių ląstelių gali būti priešvėžinės ląstelės. Jei tokie taškeliai neišnyksta kelias savaites, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti visus reikiamus tyrimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų