Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar galima česnakus sodinti gegužę ar geriau balandį, taip pat kaip užauginti gausų derlių? Sodininkai česnakus sodina du kartus per metus, todėl kultūra vadinama „vasarine“ ir „žiemine“.

Ar galima česnakus sodinti gegužę ar geriau balandį, taip pat kaip užauginti gausų derlių? Sodininkai česnakus sodina du kartus per metus, todėl kultūra vadinama „vasarine“ ir „žiemine“.

REKLAMA

Vasariniai česnakai yra švelnesnio skonio, geriau išsilaiko, jie mažiau pažeidžiami kenkėjų, rečiau serga vegetacijos metu, rašo unian.net.

Kaip pasiruošti česnakų sodinimui

Pavasarį pasodinti česnakus pavyksta net nepatyrusiam sodininkui. Norint gauti gerą derlių, reikia atsižvelgti į tam tikras subtilybes. Sodinti česnakus geriausia balandžio viduryje – gegužės pradžioje. Svarbu, kad dirvožemis sušiltų iki 5–10 laipsnių.

Negalima vėlinti sodinimo laiko – vasarinių česnakų auginimo sezonas yra ilgesnis nei žieminių ir trunka 90–100 dienų. Ideali vieta sodinti – aukštesnėje saulėtoje vietoje esanti lysvė, apsaugota nuo skersvėjų.

REKLAMA

Nesodinkite, kur augo pomidorai ar bulvės

Jokiu būdu nesodinkite česnakų lysvėse, kuriose anksčiau augo pomidorai ar bulvės. Jei joje buvo sodinami svogūniniai augalai, prieš sodindami česnakus turėtumėte palaukti 3–4 metus.

Priežastis ta, kad kiekvienas iš šių augalų turi savų kenkėjų, kuriuos gali „perduoti“ vėliau sodinamiems augalams.

Česnakus galima sodinti po ankštinių augalų, kopūstų, agurkų, moliūgų ir žaliosios trąšos. Jei netręšėte rudenį, tai galite padaryti dabar, į vieną kvadratinį metrą dirvos įterpę kibirą humuso. Tą reikėtų atlikti dvi savaites prieš sodinimą, o dieną prieš ‒ šiek tiek papurenti dirvą.

Kaip tinkamai paruošti česnakų skilteles sodinimui

Česnakai – skiltelėmis besidauginantis augalas. Prieš sodindami česnakus, rūšiuokite – atrinkite gražiausias ir storiausias skilteles. Jas suvyniokite į drėgną skudurėlį ir padėkite savaitei vėsioje vietoje, pavyzdžiui, į šaldytuvą. Dieną prieš sodinimą išimkite skilteles ir 12-ai valandų pamerkite į šaltą vandenį.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie sodininkai česnakus, be abejo, apdoroja kalio permanganatu arba augimo stimuliatoriais, bet jūs patys nuspresite, ar jums to reikia, ar ne.

Česnakų sodinimas pavasarį atvirame lauke

Česnakų skilteles reikia sodinti į purią ir drėgną dirvą, prieš tai paruošus griovelius. Jei matote, kad dirvožemis nėra pakankamai purus, į griovelį įpilkite smėlio ar pelenų.

Pagrindinės taisyklės, kaip sodinti česnakus pavasarį:

skiltelių sodinimo gylis ‒ 3–4 cm; atstumas tarp skiltelių ‒ 5–6 cm; atstumas tarp griovelių ‒ 15–20 cm.

Padenkite pasodintus česnakus pjuvenų, medžio drožlių ar šiaudų sluoksniu. Taip juos apsaugosite nuo netikėtų šalnų, neleisite augti piktžolėms, palaikysite dirvą drėgną ir neleisite jai išdžiūti.

Ko nedaryti: įspaudus skilteles į dirvą, užberti juos žemėmis ir uždengti plėvele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų