REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per retai arba per dažnai laistydami galite pakenkti savo augalams, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į laistymo dažnį. Laistymas netinkamu paros metu gali būti toks pat žalingas – taigi, kada geriausia laistyti augalus?

Per retai arba per dažnai laistydami galite pakenkti savo augalams, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į laistymo dažnį. Laistymas netinkamu paros metu gali būti toks pat žalingas – taigi, kada geriausia laistyti augalus?

REKLAMA

Štai viskas, ką reikia žinoti apie augalų laistymą šiltuoju metų laiku, rašo express.co.uk. Vanduo yra būtinas augalams, ypač sausuoju laikotarpiu, kai iškrenta mažai kritulių.

Nors šviesus ir šiltas oras idealiai tinka augalams, jie gali greitai nukentėti, jei nekreipsite dėmesio į sausą dirvą ir išdegusią lapiją.

Be vandens augalai pradės nykti ir gali net numirti – taigi, kada yra geriausias laikas laistyti  savo sodą ar daržą?

Kada geriausias laikas laistyti sodo augalus?

Daugelis iš mūsų renkasi šaltą gėrimą karščiausiu dienos metu, tačiau niekada neturėtumėte taikyti to paties principo savo augalams.

REKLAMA
REKLAMA

Nors gali atrodyti, kad tai geriausias laikas laistyti saulėje kaistančius augalus, darydami tai  popietės karštyje padarysite daugiau žalos nei naudos.

REKLAMA

„Gardeners World“ sako: „Visada laistykite augalus vakare arba labai anksti ryte, o ne dieną, kai didžioji vandens dalis išgaruos nepatekdama į augalų šaknis. Nešvaistykite vandens, nes kitaip jūsų augalai nudžius ir neaugs“.

Augalų laistymas ryte

Ankstyvas rytas yra pats geriausias laikas laistyti augalus, kol oras vis dar vėsus o saulė žemai danguje. Tai leidžia vandeniui nutekėti giliai į dirvą.

Augalams vandens pakaks visai dienai ir jie galės atlaikyti intensyvesnę saulės šviesą nuo vidurdienio iki vėlesnės popietės.

REKLAMA
REKLAMA

Nors kai kurie sodininkai gali nerimauti, kad anksti ryte palaisčius augalus saulė juos nudegins, ekspertai teigia, kad tai tik mitas.

Augalų laistymas vakare

Paprastai saugu laistyti augalus anksti vakare, tačiau visada turėtumėte palaukti, kol temperatūra pastebimai nukris.

Dienos karštis jau turėtų būti beveik praėjęs, tačiau saulės vis tiek turėtų pakakti, kad dirva šiek tiek apdžiūtų iki nakties.

Laistant augalus vakare, sumažėja drėgmės praradimas dėl garavimo, o augalas gali sugerti skystį ir praturtinti savo šaknų sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu augalus palaistyti kad liktų pakankamai laiko lapams nudžiūti iki nakties, nes drėgmė gali sukelti grybelio problemų.

Kaip laistyti daržo ar sodo augalus

Gausus, bet retas laistymas yra vienas veiksmingiausių būdų vandeniui patekti giliai į augalų šaknų galiukus. „Karališkosios sodininkystės draugijos“ (RHS) teigimu, augalus, kurie pasodinti konteineriuose arba auga šalia sienos ar tvoros, reikia laistyti dažniau.

Taip yra todėl, kad šaknys ištraukia vandenį iš mažesnio tūrio dirvožemio, nei tuo atveju, jei jos laisvai augtų dirvoje. RHS augalų laistymui rekomenduoja:

naudojant laistytuvą, nukreipkite vandens srovę į stiebo pagrindus, esančius po lapija,

automatizuotos laistymo sistemos – naudodami lašelinę laistymo sistemą, sutaupysite laiko,

naudojant drėkinimo sistemą, vanduo tikslingai tiekiamas įsišaknijusiems bei eilėmis auginamiems augalams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų