Vaida – viena iš tų tyliai švytinčių žmonių, kurie „Jaunimo linijoje“ savanoriauja jau 15 metų. Per šį laiką ji matė daug pokyčių, bet svarbiausiu vadina tai, kad sparčiai auga savanorių bendruomenė. O tai reiškia viena – daugiau žmonių gali būti išgirsti, daugiau pokalbių įvyksta laiku, kai jų labiausiai reikia.
„Paruošiame savanorius stipriai. Mokomės tris mėnesius prieš leisdami žmonėms atsisėsti prie ragelio. Atsakomybės klausimas čia yra, tačiau, kita vertus, mūsų vienas iš principų yra lygiavertiškumas.
Tai reiškia, kad aš neperimu atsakomybės už žmogų, tačiau aš prisiimu visą atsakomybę iš savo pusės padėti jam, kuo galiu“, – sakė Vaida.
Pagalbos prireikia ir savanoriams
Moteris neslepia, kad kai kurios istorijos, kurias išgirsta, sukrečia iki širdies gelmių. Kartais skausmas būna toks stiprus, kad jo svorį pajunta ne tik tas, kuris skambina, bet ir tas, kuris klausosi.
Tokiais momentais pagalbos reikia abiems – tam, kuris ieško atramos, ir tam, kuris tampa ta atrama.
„Mes tam turime vidinę sistemą. Patyrę savanoriai yra pagalba kitiems savanoriams. Ir iš tiesų, kartais norisi pasikalbėti, kas manyje sukilo, kalbantis su tais žmonėmis. Ne apie jų istorijas – jų istorijos yra apie jų gyvenimus – bet ką aš išgyvenu.
Ką aš išgyvenu, kai jaučiu beviltiškumą, ką išgyvenu, kai girdžiu, kad sunku padėti, ką išgyvenu, kai girdžiu istorijas, nuo kurių man plaukai šiaušiasi“, – kalbėjo savanorė.
Nuo skambinančiojo – iki išklausančio
Pasak Vaidos, nutinka ir taip, kad žmonės, kurie buvo skambinantieji, kartais patys tampa „Jaunimo linijos“ savanoriais.
„Jų istorijos būna labai gražios. Jie sako, man „Jaunimo linija“ tuo metu labai padėjo, aš dabar noriu padėti kitiems ir kažkaip atiduoti tą, ką gavau tada“, – pasakojo moteris.
„Jaunimo linijos“ savanorių, kuriems patiems reikėjo pagalbos, istorijos išties sukrečia:
„Save susižalojau ir tada paskambinau. Jeigu aš sėdėsiu ir užsidarysiu savyje, tai mane išgriauš iš vidaus, ir tada aš supūsiu. O kai supūsiu, aš nebenorėsiu čia būti.“
„Matau laimingus žmones, vaikščiojančius šalia manęs, ir vis tamsėjo, vis sunkėjo, ašaros kaupėsi. Supratau, kad vienintelė išeitis – nutraukti gyvybę.“
„Prisimenu tą momentą, kai aš su drauge ėjau namo, su ja atsisveikinau lyg niekur nieko, vos ne rytoj susimatysim. Iš tikrųjų, jau buvau suplanavusi, kaip aš nutrauksiu savo gyvybę.“
Laimė, visi šie jauni žmonės laiku kreipėsi pagalbos ir dabar verčia naują, baltą gyvenimo lapą bei patys padeda tiems, kurių mintis apniko juodi debesys.
Jautri istorija – straipsnio pradžioje.
Kviečia garsiau kalbėti apie emocinę sveikatą
Gegužės 16 d. prie Baltojo tilto ir TV3 ekranų, pirmą kartą vykstančiame paramos koncerte „Laimingo jaunimo diena“ pasirodo kelių kartų muzikos žvaigždės: visų laikų mylimiausieji Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Marijus Mikutavičius, Vaidas Baumila bei sparčiai populiarėjantys jaunimo auditorijoje – grupės „Abudu“ lyderis Domantas Starkauskas, Angelou, Rokas Yan, Lukas Pilkauskas ir Pijus Opera.
Šie atlikėjai savo muzika ir istorijomis įkvepia tūkstančius, o jų dainos dažnai tampa palaikymo simboliais įvairiose gyvenimo situacijose. Jie jungiasi prie bendros „Jaunimo linijos“ iniciatyvos – kad apie emocinę sveikatą Lietuvoje kalbėtume garsiai ir atvirai.
Koncertas nemokamas ir atviras visiems. Visi kviečiami atvykti gyvai prie Baltojo tilto arba koncerto metu įsijungti tiesioginę transliaciją per TV3 televiziją. Žiūrovai bus kviečiami ne tik mėgautis muzika, bet ir išgirsti įkvepiančias istorijas apie tai, kaip pokalbis gali išgelbėti gyvybę.
Prieš koncertą renginio lankytojų lauks kitos veiklos – bus galima susipažinti su „Jaunimo linijos“ veikla, sužinoti apie savanorystę, dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse, užsukti į poilsio ir partnerių zonas. Viso renginio metu bus renkama parama „Jaunimo linijai“ trumpaisiais numeriais: 1408 (5 Eur.) arba 1410 (10 Eur). Prisidėti prie „Jaunimo linijos“ misijos ir padėti užtikrinti pagalbą visą parą galima jau dabar.
„Laimingo jaunimo diena“ – „Jaunimo linijos“ organizuojama iniciatyva, kurios tikslas – skleisti žinutę apie jaunimo emocinės sveikatos svarbą bei nešti viltį, kad laimingi iš tiesų gali būti visi jauni žmonės. Emocinės sveikatos festivalio partneriai – TV3 žiniasklaidos grupė ir „Swedbank“.
„Laimingo jaunimo dienos“ koncertą tiesiogiai stebėkite čia: